Все те дивне, що нас оточує.
- 16.05.09, 18:13
Правда про все ....
1. При виборі жертви, самка комара орієнтується на вуглекислий газ, що видихається людиною, на теплове випромінювання, а також на запах молочної кислоти, що міститься в поті.
2. Самка комара реагує на світло. Наприклад, якщо включити світло в передпокої і відкрити двері, самки комарів полетять туди, незалежно від того, що люди весь цей час продовжуватимуть знаходитися в темній кімнаті. Подібний дослід проводився, цей спосіб допомагає боротися з комарами.
3. Крила комарів рухаються з частотою 500-600 (деякі види навіть 1000) разів в секунду, тим самим створюючи характерний звук.
4. Швидкість польоту комара 3,2 км/ч.
5. Укуси можуть викликати алергічну реакцію.
6. Самка комара відкладає 30-150 яєць кожні 2-3 дні. Яйце розвивається в дорослого комара протягом тижня.
І на додаток, хоботок комара знімок якого був зроблений через електронний мікроскоп:
********************************************************************************************************************************************************
Восьминоги чи восьмируки, чи може квадратнооко-трьохсердечні? ))
Довжина тіла восьминога разом з щупальцями залежно від вигляду може бути від декількох сантиметрів до шести метрів. Велика частина їх все-таки має довжину півметра. Найбільші мешкають біля берегів Британської Колумбії: там зустрічаються екземпляри вагою 15-23 кг і 2,5 м завдовжки, і лише щупальці.
У восьминога не одне, а цілих три серця! Одне з них – головне, складається з шлуночку і двох передсердць, воно проганяє кров по всьому тілу. Інші два проштовхують її через жабра, а тому і називаються жабровими. А сама кров у цього морського мешканця – лише подумайте! – блакитна!!!
Восьминогів разом з кальмарами учені назвали приматами морів, оскільки серед молюсків вони самі високорозвинені. Спрути мають великий мозок, захищений хрящовою капсулою. Багато біологів вважають, що інтелект восьминога багато в чому схожий з розумом домашньої кішки. Це тварина володіє емоціями, кмітливістю, володіє дотиком і нюхом, має хорошу пам'ять і розрізняє геометричні фігури.
Восьминоги дуже добре бачать. На одному квадратному міліметрі сітківки ока у них близько 64 тис. сприймаючих зорових елементів. Бурий пігмент, наявний в сітківці, підвищує адаптацію до інтенсивності світла що змінюється, залежно від часу доби. Кришталик ока схожий на людський, а зіниці у них – прямокутні! Крім того, зорові аналізатори є і в присосках щупалець.
У восьминогів при собі ціла палітра засобів для зміни забарвлення тіла для маскування. Особливі клітки шкіри – хромотофори містять чорний, коричневий, червоний, помаранчевий і жовтий пігменти. Інші, ірідіоцисти,допомагають їм у разі чого стати фіолетовими, синіми, зеленими, а в разі чого, придбати металічний відтінок.
По теорії еволюції, інтелектом і психікою володіють лише теплокровні тварини. Восьминоги, не вступаючи в дискусію з людиною, самим своїм існуванням спростовують її. Так може, ми просто мало знаємо? І «скільки нам відкриттів дивних...» може припіднести вивчення цих підводних «інтелігентів»?))
******************************************************************************************************************************************************
Коментарі
Гість: Стиль-Стерва
116.05.09, 22:01
Это стоит времени на прочтение. Познавательно и интересно. Рекомендую подписатся в "Жизненый опыт". Пиши еще.
Lys fremtid
218.05.09, 13:53Відповідь на 1 від Гість: Стиль-Стерва
Диа_Hочка
319.05.09, 14:59
С началом тебя
Lys fremtid
419.05.09, 19:23Відповідь на 3 від Диа_Hочка
Дякую
irusya_t
510.01.10, 15:14
Гість: Alameida
68.02.10, 11:34
Тепер можна дізнатися, чому деякі люди є "улюбленцями" для комариків. На жаль (чи на щастя?), з комарами ми більш тісно знайомі, аніж з восьминогами. Пригадую пісеньку:"Палка, огуречик, получился человечек...а еще добавим ножек - получился осьминожек"... Тільки от треба ще додати два серця, і ще кілька деталей....
Пишіть ще!