"Сучасне Українське козацтво
- 09.05.12, 10:56
"Сучасне Українське козацтво та його проблеми."
"Пропали пани гетьмани,
а кобила порох з'їла."
Народне прислів'я.
Чим є сучасне козацтво в Україну, кому служить і яку мету ставить перед собою? Щоб відповісти на ці питання, варто зробити хоч короткий екскурс в недавнє минуле.
Найстаршою громадською організацією Україна козацького напряму є "Українське козацтво", яка була створена в жовтні 1991 року і зареєстрована в березні 1992 року.
Першим її гетьманом обрали В'ячеслава Чорновола.
Володимир Мулява, очолював українське козацтво з 1992 по 1998 роки.
У 1998 році гетьманом Українського козацтва було обрано Івана Біласа, а в 2005 році Віктора Ющенка.
Ющенко не залишився у боргу, його указом була створена Рада Українського козацтва, в яку увійшли всі керівники міжнародних і всеукраїнських козацьких організацій і яку цього разу він очолив особисто.
Однак підвищення статусу ради дозволило хитромудрим верховним отаманам продовжити облаштовувати свої ділові та суспільні інфраструктури – маючи на робочому столі фото з Президентом, а також посвідчення з його підписом, в нашій державі можна багато чого зробити корисного. І не тільки для країни.
Рада Українського козацтва створювали з благою метою – надати козацьким організаціям Україні позитивний імпульс для розвитку і використання знання і досвіду десятків тисяч фізично здорових і по-справжньому релігійних чоловіків у справі захисту батьківщини. Плани інтеграції козацтва в силові структури, створення загонів для прикриття кордонів, використання козацького досвіду в підготовці призовників і виховання підростаючого покоління, існують давно, однак всі вони припадають пилом у довгих шухлядах міністерств і відомств, не проходячи погоджень.
А який чиновник погодиться поділитися хоч малою часткою своїх повноважень і хоч копійкою виділених на його міністерство бюджетних коштів?
На розвиток і становлення козацтва негативно впливають і постійні штучні спроби "згори" об'єднати їх. На мій погляд об'єднання має визріти всередині козацьких організацій.
Специфіка козацтва в Україну ще й в тому, що козацькі організації орієнтуються на певні конфесії та завзято відстоюють їхню виняткову правоту, нерідко за допомогою кулаків. Спроби злити всіх козаків в одну велику балію можуть призвести до того, що багато зволіють залишити рух, ніж почнуть слухати проповіді священиків інших конфесій.
В історії розвитку сучасного українського козацтва, можна виділити наступні етапи:
• 1989 -1992 рік – виникнення на території України місцевих козацьких товариств і об'єднання їх під юрисдикцією Міжнародної організації "Українське козацтво".
• 1992 – 1995 рік – розвиток і адаптація традицій козацьких товариств в сучасних умовах.
• 1995 – 2008 року – вихід зі складу Міжнародної організації "Українське козацтво" окремих груп козаків і реєстрація ними незалежних козацьких товариств із всеукраїнським та міжнародним статусом.
• 2009 рік – початок об'єднання діючих козацьких товариств в об'єднання різних рівнів, такі як "Рада козацьких отаманів Україна", "Дике Поле" і "Фонд ім. І. Сірка".
На жаль, наші чиновники і політики продовжують ремствувати на нестачу патріотизму в молодіжному середовищі, на "загрозливе" поширення впливу нетрадиційних конфесій на молодь.
Насправді все просто – їх прикладом для наслідування повинні бути власні герої наприклад Б. Хмельницький, І. Богун та ін..., А не як у сьогоднішній ситуації підлітки можуть успадковувати тільки термінаторів і бравих ковбоїв. У кращому випадку вони захоплювалися героями фільму "Вогнем і мечем", які так славно та швидко перемогли козаків Б. Хмельницького, тільки за дві серії.
В колективній свідомості кожного народу живуть та розвиваються свої власні образи і герої, завдяки їм народ ідентифікує себе, свою роль у розвитку планети, відчуває свою особливість...
На сьогодні Козацтво – це один з найближчих святих героїчних етапів української історії.
До недавнього часу, головними проблемами українського козацтва були: його роздробленість, відсутність контролю і єдиних регулятивних норм. В деяких козацьких організаціях досі вибирають власних гетьманів, присвоюють козацькі звання, вручаються нагороди, довільно трактують козацькі традиції, формують власну ідеологію і систему виховання і т.д... Всі ці особливості козацьких організацій відрізняють їх за своєю природою від звичайних об'єднань громадян.
Втім, зазначені факти є загальновідомими і я привожу їх тут тільки з метою порівняння. Сьогодні виникають нові проблеми: втрата громадського авторитету і ослаблення впливу козацьких організацій, і втрата керівництвом країни інтересу до розвитку козацького руху в Україні.
Так як козацтво намагалося триматися осторонь від політики, то на нього просто перестали звертати увагу і з ним перестали рахуватися.
Я хочу привести слова геніального письменника Миколи Гоголя
"Українське козацтво – гордість української нації, це – джерело духовної сили, благородства, народжує безкорисливу участь у спільній справі, виконання свого обов'язку, навіть якщо цей борг вимагав участі в заколоті."
Його слова і сьогодні актуальні, сьогодні козацтво та сила яка може гідно захистити інтереси свого народу і свого етносу і козацька громада повинна постати як традиційна опора суспільства. Головне патріотичне призначення козацтва – захист Батьківщини від зовнішніх і внутрішніх ворогів, в тому числі і казнокрадів, які змушують народ терпіти знущання, спрямовані на збагачення тільки певного прошарку суспільства, насаджують в країні злидні і страждання, беззаконня і безчинства при повній бездіяльності громадськості.
Курінний отаман
Сергій Скоробогатий
1
Коментарі
Schutzengel
19.05.12, 12:13
Понты для приезжих и распродажа должностей и регалий!
ФЕСТ
24.06.12, 11:03Відповідь на 1 від Schutzengel
Погоджуюсь але не для справжніх козакі.
В нашому товаристві звання мають тільки ті, то іх отримав ( на службі) і вони носятьпогони, а всі інші тількив одностроях і ніяких "генералісімусів" в нашоиу коренні не має . Доречі у Вінницьких козаків такаж ситуаці. Ну а виродки або ідіони вони скрізь є.
Schutzengel
34.06.12, 19:04Відповідь на 2 від ФЕСТ
Это на какой же службе?
ФЕСТ
45.06.12, 09:51Відповідь на 3 від Schutzengel
Конкретезую:
1. Писар курення - спец звання підполковник (прокуратура)
2. Осавул - спец звання підполковник (МВС)
3. Отаман 1 підрозділу полковник ( збройні сили)
4. Отаман спортивної сотні майор (збройні сили)
5. отаман кіного загону підпрозділу підполковниек (збройні сили)
І козаки в їхніх підрозділах мають теж звання.
Я копітан запасу маю звання сотника, але принципово не ношу погон як отамн, бо мені гидко бути "генералісімусом" і це свого роду мій знак незгоди, але однострій ношу, я навіть нагороди державні, бойові не ношу, тільки значок освіти і знак кандидата в майстри спорту все.
Не всі козаки клоуни-ряжені, хоча люби Боже правду у Ваших словах доля правди теж є.