Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Відбувся обласний етап всеукраїнської військово-патріотичної гр

  • 04.06.12, 12:24

ДжураІз встановленням і розвитком самостійної, незалежної держави, стало органічною потребою для сучасної молоді відродження традицій українського козацтва.

   Козацько-лицарське виховання в сучасній школі – це виховання підростаючого покоління нашого народу на патріотичних, героїчних національно - державницьких традиціях українського козацтва, на високих прикладах лицарського ставлення до України, дійсності взагалі.

Дитячо-юнацька військово-спортивна гра «Сокіл» (Джура») є частиною інструментарію яким можна привернути увагу молоді до проблем становлення нашої державності, відновлення та збереження історичних надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині.

Дякуючи організатором гри «Джура», а саме Хмельницькому обласному Центру туризму та краєзнавства, а особливо директору Шенькаруку Сергію Миколайовичу, методисту  цього центру   Колесник Наталі Вячеславівні, діти з усіх куточків Хмельниччини  мали можливість проявити себе у змаганні на виявлення не тільки фізичних сил, як це зазвичай відбувається на спортивних заходах, а й формувати морально-духовні національні якості які є пріоритетними в житті кожного українця.

30 травня по 1 червня у не далеко від Хмельницького у лісі біля села Пархомівці  відбувся обласний етап гри «Сокіл»(«Джура») 2012. Учасників фіналу привітав перший заступник голови Хмельницької ОДА Гавришко В.Д..

Який після урочистостей зробив декілька суттєвих зауважень організаторам гри  і керівникам роїв.

 І хочу зупинитись на одному, досить  прикрому фактові. Коли  Вадим Дмитрович оглянув ліс біля села, зауважив, що досить багато сміття у ньому накидано. Він зауважив на це організаторам змагань, і нами було запропоновано, щоб влада надала транспорт для збору непотребу який був скрізь розкиданий, а джури після завершення гри приберуть навколо. І справді на наступний день був транспорт і діти ліс прибрали.

 Мені особисто цікаво,  у селищного голови та жителів Пархомівець,  сміття теж по городі та садку валяється, і чи зробили вони у себе сміттєзвалище під ліжком ? Чи можливо потрібно дітям з усієї області приїхати щоб  їхнє ж сміття у них на обісці прибрати ?

І ще відбулась одна цікава річ після приїзду чиновника, на наступний день була розчищена дорога грейдером, до місця таборування «джур», чим селяни були вкрай задоволені.

 У мене виникає  запитання до районного керівництва, що чиновник такого рівня має слідкувати за тим що у вас у районі робиться, чи можливо ви не на своєму місці ?

 Ну годі давайте повернемось до приємного, до гри. Гра все більше і більше активізується на теренах Хмельниччини і розпочинає користуватись популярністю не тільки серед школярів, а і викладачів учбових закладів. По перше в області проводились районі та міські змагання гри, хай не скрізь в тій мірі як хотілось, але вони пройшли, по друге кількість команд які приймало участь у змаганнях в цьому році збільшилась з 16 до 21. Як бачимо прогрес у розвитку гри є, хоча певні труднощі із а недофінансування команд наприклад як з командою з Кам’янець – Подільського р-ну, якій кошти на участь в змаганнях збирали батьки, не кажучи про ніяке проведення фінальних змагань у деяких районах, і в першу чергу всі ці неподобства відбулись із за недбалості керівництва районних, та міських  управлінь освіти.

Як видно з цьогорічного фіналу гри, що команди учбових закладів які брали участь в змаганнях у минулому році показали  досить непоганий результат. Це фактично уся перша пятірка. Хоча дух напруженої боротьби та дружнього суперництва вітав у повітрі, на кожному етапі гри. І деякі більш досвідченні команди вже не могли сперечатись з новачками, які більш відповідальніше віднеслись до підготовки до фінальних змагань чим «спровокували» здоровий дух боротьби.

Захищати честь нашої області на всеукраїнському етапі гри «Сокіл-Джура» поїде команда з м. Камянець-Подільський «Лицарі Полілля». Команда з м. Староконстянтинів «Шахівські  Сердюки» вже другий рік поспіль виборює друге місце, і призове третє місце виборола команда з Білогірського р-ну «Лицарі Білих Гір».

        Хочу зазначити що, важливим на даний момент являється те, щоб робота яка триває з 2003 року не призупинялася, а знаходила вагому підтримку у влади на місцевому рівні. А ми, як справжні патріоти нашої держави, в свою чергу, будемо втілювати цю програму на місцях, адже тільки спільними зусиллями можна отримати високий результат.

       Хочу також висловити подяку за сприяння у організації гри старшині Хмельницького козацького куреня ім. І. Нечая Українського козацтва та Хмельницької обласної федерації бойового гопака. 

До речі козацький куліш яким пригощали гостей був власноруч приготовлений ( він  нікого до цього процесу не допускав) Крайовим хорунжим, майстром спорту міжнародного класу, учасником двох олімпійських ігор Олександром Бортюком,  був настільки смачний, що перший заступник голови ОДА Гавришко В. Д. особисто Олександру подякував.

 

Представник головного штабу

 гри «Сокіл-Джура»

у Хмельницькій області

Курінний отаман

Сергій Скоробогатий.

2

Коментарі

Гість: gobseck

14.06.12, 13:48

Это прикол?

    24.06.12, 14:35Відповідь на 1 від Гість: gobseck

    Не зрозумів ?