хочу сюди!
 

Наталія

43 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 40-45 років

Окремі проблемні аспекти призупинення трудового договору

  • 10.04.22, 21:04

   В окремих випадках, перелік яких передбачений чинним законодавством, трудовий договір призупиняється. Чи зазначений юридичний факт обумовлює припинення трудових відносин?

  Правовому регулюванню даного питання притаманні своєрідні особливості. Зокрема, встановлюючи, чи призупинення трудового договору тягне за собою припинення трудових відносин, треба дослідити такі правові джерела:

1.               1. Конституцію України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (надалі – Конституція України);

2.                 2. Кодекс законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII зі змінами та доповненнями (надалі – КЗпП України);

3.                3. Закон України «Про організацію трудових відносин в період воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX (надалі – Закон України «Про організацію трудових відносин в період воєнного стану»).

    Чинне законодавство, будучи багаторівневою системою юридичних правил, водночас гарантує всім особам цілу низку різних за своєю суттю можливостей, яким в свою чергу притаманний майновий чи особистий немайновий характер. Скажімо згідно з правовою нормою, яка закріплена вітчизняним законодавцем в ч. 1 ст. 43 Конституції України, кожен володіє правом на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він в свою чергу:

-   або вільно обирає;

-   або на яку вільно погоджується.

    Подібне за своєю сутністю положення передбачають інші нормативні акти, що посідають одні з провідних місць в непростій структурі приватного права. Зокрема у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 1 ст. 2 КЗпП України, одне з основних трудових прав, яким в свою чергу є

         - право громадян України на працю, - тобто на одержання цими особами роботи

        - з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи в себе право на вільний вибір професії, роду занять та роботи, забезпечується державою.

    Належним підґрунтям осмисленої появи тих або інших суспільних відносин є відповідні факти. Скажімо трудовий договір – це достатня правова підстава добровільного виникнення трудових правовідносин.

    Вищевказаному документу притаманна ціла низка різних за своїм змістом ознак. Зокрема у випадках, вичерпний перелік яких закріплено відповідним законом, трудовий договір призупиняється.

    Зазначений факт не обумовлює неминуче настання відповідних наслідків. Зокрема згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в абз. 3 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», так зване призупинення трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.  

0

Коментарі