Бойко Олена Олександрівна Біографія с.1
- 19.02.22, 15:07
Рубрика ВИДАТНІ ДІЯЧІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СФЕРИ
БОЙКО Олена Олександрівна (03. 01. 1933, Київ) – видавець. Орден «Знак Пошани» (1982), Орден княгині Ольги 3-го ступ. (1999). Закін. Київ. пед. ін-т іноз. мов (1954). У 1961–67 працювала в «Зовнішторгвидаві», 1967– 69 – кер. групи відділу наук.-тех. інформації Ін-ту надтвердих матеріалів АН УРСР; 1969–73 – зав. ред. видавн. об'єдн. «Вища школа»; від 1973 року до 06 жовтня 2021 року – дир. вид-ва при Київ. ун-ті (нині вид-во «Либідь»), яке є провідним спеціаліз. вид-вом із випуску навч., довідк., наук. літ-ри.
Почавши сходження професійними сходинками у книговиданні після закінчення 1954 року Київського державного педагогічного інституту за спеціальністю викладач французької мови, Олена Бойко здобувала досвід роботи на посадах Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, на той час Національної бібліотеки імені КПРС, завідувачки редакції видань французькою мовою у Зовнішторгвидаві, завідувачки редакції Видавничого об’єднання «Вища школа».
Набутий упродовж 17 років досвід у царині бібліотечної справи та книговидання дав їй змогу очолити з 1973 року видавництво при Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка, яке на той час входило до видавничого об’єднання «Вища школа», а від 1989 року стало самостійною юридичною особою — Державним спеціалізованим видавництвом «Либідь».
Саме на цій посаді повною мірою розкрився її талант як перспективно мислячого керівника, чудового організатора видавничої справи. Їй вдалося зібрати у видавництві коло однодумців, сформувавши потужний колектив професіоналів видавничої справи, якому навіть найскладніше завдання до снаги. Органічно поєднуючи досвід і життєву мудрість із навичками високопрофесійного управлінця, який вміло застосовує традиції книговидання і вимоги сучасності, Олена Бойко завжди дбала не тільки про долю свого видавництва, а й про долю національного книговидання загалом як член Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, займаючи державницьку позицію щодо розвитку української книжки, підвищення її якості, а також гідного позиціювання в сучасних реаліях України і світу.
Од кінця 1980-х років видавництво «Либідь» було незмінним учасником міжнародних книжкових форумів, як-от Франкфуртський книжковий ярмарок (ФРН), Салон де Лівре (Франція), Варшавський книжковий ярмарок (Польща) та інших, демонструючи рівень своїх видань, гідних найвищих світових стандартів.
Упродовж усього періоду діяльності Олена Бойко охоче ділилася знаннями з організації видавничої справи з керівниками новостворених видавництв, які приходили в книговидавничу галузь, знаходячи найбільш конкретні й доступні для неофітів видавничого бізнесу форми і методи передання цих знань.
Під керівництвом Олени Бойко за часи незалежності видавництво «Либідь» перетворилося на справді національне за духом і буквою.
Коментарі