Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

ИРИНА

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 45-54 років

Дайош режим!

Якось викликала мене до школи Миколина класна керівниця. Стурбовано запитала, чи відомо мені, що мій син розмовляє в школі українською. Я поцікавився, чи відповідає він українською на питання з навчальних предметів. «Ні, - відповіла, - до цього, слава Богу, ще не дійшло. Але на побутові запитання відповідає українською, що викликає серед учнів «оживлєніє», чим зриває уроки. На це я зауважив, що рідне для більшості учнів слово за правильного шкільного виховання не повинне викликати того пожвавлення. Зазначивши, що вона теж українка, класна керівниця пояснювала, що згідно з методикою школа має «Строгій язиковой режим і употрєблєніє украінского язика в єйо стенах запрєщається, а ми, пєдагогі, обязани бороться за чістоту русской речі». Мене ж вона запросила до школи, щоб я своїм батьківським авторитетом вплинув на сина і допоміг школі боротися з «етім отріцатєльним явлєнієм». Кінчилася розмова тим, що я відмовився від участі в цій боротьбі… Синові про цю розмову не казав ні слова.

Через недовгий час мені довелося порівняти мовний режим синової школи з мовним режимом в українській. Перевівшись на роботу до селища Бучі поблизу Києва, я повів влаштовувати до 4-го класу української школи доньку Любу, також зросійщену перебуванням у цілодобових яслах і садочку, російській школі й на російськомовній вулиці донбасівського міста. Мав твердий намір виростити її українкою. 

 У школі довелося зачекати до перерви. Та ось задзвенів дзвоник, вибігли із класів діти, вийшли учительки. Приголомшило мене те, що вчительки в присутності дітей розмовляли між собою російською мовою. Я спитав їх, чи до української школи я потрапив. Почувши від них підтвердження, сказав, що засумнівався в цьому з огляду на мову їхньої розмови.

- Ну й що? – здивувалися вони.

Почав я пояснювати, що вони як  учителі є для дітей незаперечним авторитетом і, отже, віддаючи в побутовій розмові перевагу російській мові, тим самим показують дітям непристижність остатньої на відміну від української. Вчительки назвали ці мої міркування націоналізмом.

От і виходить: те, що в російській школі було суворим мовним режимом, в українській школі вважалося націоналізмом. Наслідком відсутності суворого мовного режиму в українській школі стало те, що на випускному вечорі в Бутанській українській школі №9 директор школи розпочав урочистості, виступивши з промовою російською мовою, а за ним російською виступали й випускники. Це був 1980 рік – самий розпал брєжнєвсько-сусловського процесу творення «нової спільноти – совєтського народу». Та й сьогодні, в незалежній Українській державі, цього суворого мовного режиму в українських школах не спостерігається, внаслідок чого в них продукується суржикомовне населення.

Р.П.

57

Коментарі

113.04.12, 21:37

Що з цим текстовим редактором?

    анонім

    214.04.12, 11:40

    А що могло змінитися в мовній практиці, якщо при владі усі 20 років совок? Доки владу не переберуть наіоналісти -- нічого не зміниться.

      314.04.12, 22:00

      Навіщо у нас в Україні взагалі ці "русскіє " школи ? Виховувати майбутьніх п'ятиколоників ?

        414.04.12, 22:07Відповідь на 3 від УПА живе !

        Закрити всі до одної!

          514.04.12, 22:15Відповідь на 1 від Mamay_

          , кацапи вперто продовжують окацаплення хохлів, бо на українців це не впливає.
          Тому прикро, що держава Україна не проводить національну політику української мови, культури, традицій та віри а навпаки - пропагує те, що в Московіїї називають язиком.
          Дід приїхав із села, ходить по столиці.
          Має гроші — не мина жодної крамниці.
          Попросив він:
          — Покажіть кухлик той, що з краю. —
          Продавщиця:
          — Что? Чево? Я нє понімаю.
          — Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка.
          — Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка. —
          Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови:
          — На Вкраїні живете й не знаєте мови. —
          Продавщиця теж була гостра та бідова.
          — У мєня єсть свой язик, ні к чему мнє мова. —
          І сказав їй мудрий дід:
          — Цим пишатися не слід,
          Бо якраз така біда в моєї корови:
          Має, бідна, язика і не знає мови.

            614.04.12, 22:18Відповідь на 1 від Mamay_

            Що з цим текстовим редактором?П.С. ...ще раз зайти на свою статтю, там пише редагувати і відредагувати і публікувати

              Гість: modus vivendi

              714.04.12, 22:42Відповідь на 2 від анонім

                814.04.12, 22:46Відповідь на 4 від Mamay_

                Закрити всі до одної!1000000%

                  914.04.12, 23:02

                  Українці рятуйте хохлів ,розмовляйте з ними українською поки кацапи їх повністю не зробили яничарами

                    1014.04.12, 23:07

                    Так мову ж московитів в нас "прітєсняют"

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      6
                      7
                      8
                      12
                      попередня
                      наступна