Дайош режим!
- 13.04.12, 21:35
- Я розмовляю українською!
Якось викликала мене до школи Миколина класна керівниця. Стурбовано запитала, чи відомо мені, що мій син розмовляє в школі українською. Я поцікавився, чи відповідає він українською на питання з навчальних предметів. «Ні, - відповіла, - до цього, слава Богу, ще не дійшло. Але на побутові запитання відповідає українською, що викликає серед учнів «оживлєніє», чим зриває уроки. На це я зауважив, що рідне для більшості учнів слово за правильного шкільного виховання не повинне викликати того пожвавлення. Зазначивши, що вона теж українка, класна керівниця пояснювала, що згідно з методикою школа має «Строгій язиковой режим і употрєблєніє украінского язика в єйо стенах запрєщається, а ми, пєдагогі, обязани бороться за чістоту русской речі». Мене ж вона запросила до школи, щоб я своїм батьківським авторитетом вплинув на сина і допоміг школі боротися з «етім отріцатєльним явлєнієм». Кінчилася розмова тим, що я відмовився від участі в цій боротьбі… Синові про цю розмову не казав ні слова.
Через недовгий час мені довелося порівняти мовний режим синової школи з мовним режимом в українській. Перевівшись на роботу до селища Бучі поблизу Києва, я повів влаштовувати до 4-го класу української школи доньку Любу, також зросійщену перебуванням у цілодобових яслах і садочку, російській школі й на російськомовній вулиці донбасівського міста. Мав твердий намір виростити її українкою.
У школі довелося зачекати до перерви. Та ось задзвенів дзвоник, вибігли із класів діти, вийшли учительки. Приголомшило мене те, що вчительки в присутності дітей розмовляли між собою російською мовою. Я спитав їх, чи до української школи я потрапив. Почувши від них підтвердження, сказав, що засумнівався в цьому з огляду на мову їхньої розмови.
- Ну й що? – здивувалися вони.
Почав я пояснювати, що вони як учителі є для дітей незаперечним авторитетом і, отже, віддаючи в побутовій розмові перевагу російській мові, тим самим показують дітям непристижність остатньої на відміну від української. Вчительки назвали ці мої міркування націоналізмом.
От і виходить: те, що в російській школі було суворим мовним режимом, в українській школі вважалося націоналізмом. Наслідком відсутності суворого мовного режиму в українській школі стало те, що на випускному вечорі в Бутанській українській школі №9 директор школи розпочав урочистості, виступивши з промовою російською мовою, а за ним російською виступали й випускники. Це був 1980 рік – самий розпал брєжнєвсько-сусловського процесу творення «нової спільноти – совєтського народу». Та й сьогодні, в незалежній Українській державі, цього суворого мовного режиму в українських школах не спостерігається, внаслідок чого в них продукується суржикомовне населення.
Р.П.
Коментарі
Mamay_
113.04.12, 21:37
Що з цим текстовим редактором?
анонім
214.04.12, 11:40
А що могло змінитися в мовній практиці, якщо при владі усі 20 років совок? Доки владу не переберуть наіоналісти -- нічого не зміниться.
УПА живе !
314.04.12, 22:00
Навіщо у нас в Україні взагалі ці "русскіє " школи ? Виховувати майбутьніх п'ятиколоників ?
Mamay_
414.04.12, 22:07Відповідь на 3 від УПА живе !
Закрити всі до одної!
Гість: заблокований
514.04.12, 22:15Відповідь на 1 від Mamay_
, кацапи вперто продовжують окацаплення хохлів, бо на українців це не впливає.
Тому прикро, що держава Україна не проводить національну політику української мови, культури, традицій та віри а навпаки - пропагує те, що в Московіїї називають язиком.
Дід приїхав із села, ходить по столиці.
Має гроші — не мина жодної крамниці.
Попросив він:
— Покажіть кухлик той, що з краю. —
Продавщиця:
— Что? Чево? Я нє понімаю.
— Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка.
— Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка. —
Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови:
— На Вкраїні живете й не знаєте мови. —
Продавщиця теж була гостра та бідова.
— У мєня єсть свой язик, ні к чему мнє мова. —
І сказав їй мудрий дід:
— Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика і не знає мови.
Гість: заблокований
614.04.12, 22:18Відповідь на 1 від Mamay_
П.С. ...ще раз зайти на свою статтю, там пише редагувати і відредагувати і публікувати
Гість: modus vivendi
714.04.12, 22:42Відповідь на 2 від анонім
Francisk02
814.04.12, 22:46Відповідь на 4 від Mamay_
1000000%
div777
914.04.12, 23:02
Українці рятуйте хохлів ,розмовляйте з ними українською поки кацапи їх повністю не зробили яничарами
serg020777
1014.04.12, 23:07
Так мову ж московитів в нас "прітєсняют"