Українськиј Геноцид
- 30.11.11, 10:00
- Клюб Мандри Україною
НМ «Меморіял пам'яті жертв Голодомору в Україні», Київ
Всеукраїнська акція «Засвіти свічку 2011»
Я пишу це без особливого натхнення, і не маючи на меті розпалювання ворожнечі з москвою, а для ознајомлення з історичними фактами, щоби запобігти цьому в мајбутньому. Хто не пам'ята історії, тој не ма мајбуття. Не тре' хапатися тих союзів з москвою. Дружба з москвою можлива, а лише потому, як республіка вступе до НАТО ј матимемо певниј захист або в разі відновлення атомної зброї та відродження української мови.
Я не знаю скільки загинуло кревних у великиј голодомор щодо свого діда з Черкащини в Україні. По II світовіј віјні јого було репресовано, засуджено до 10 років таборів до Екібастузу і Караґанди в Казахстан, а про бабцю з Черкащини в Україні скажу певне: в її родині від одного тільки голодомора 1932-1933 рр. загинув батько, якиј мав восьмеро дітеј, з яких загинуло п'ятеро. Інші дід та бабця не постраждали, бо вони мешкали на Вологодщині в Росії ј там не було голоду. А про решту голодоморів, на жаль, я овсім не відаю, бо не спитав своєчасно бабцю і діда.
Голодомор 1932-1933 рр. — це цілеспрямована акція проти українців, казахів, німців і донських козаків. Тобто всіх нескорених націј (донські козаки не визнавали себе москалями). Не буду писати панству про голодомор, бо я не був свідком тих подіј (пам'ятаю лише: бабця казала, села були оточені віјськовими, до міста пројти не вільно, але якимсь чином вона на даху потяга добралася до Галичини, щось там попродала, купила зерна і тим врятувалася від смерті; а під час повернення таким самим чином, НКВСівці стягували великими гаками людеј з дахів потяга — багацько загинуло). Очевидно, панство краще за мене знає про голодомори 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. в Україні і попросту може прочитати те в Інтернеті:
Голодомор — Вікіпедія: http://uk.wikipedia.org/wiki/Голодомор
Про Голодомор 1932-1933 років в Україні | вiд 28.11.2006 № 376-V: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=376-16
Посольство України в Республіці Польща — Публікації: http://www.mfa.gov.ua/poland/ua/publication/content/14576.htm
Голодомор та Европа: уроки демократії : Новини УНIАН: http://www.unian.net/ukr/news/news-470468.html
УкрІнформ | Голодомор в Україні 1932-1933: http://golodomor.ukrinform.com/
BBC Ukrainian — Політика — Янукович назвав Голодомор трагедією світового масштабу: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2011/11/111126_holodomor_yanukovych_rl.shtml
Голодомор 1932-1933 рр.: http://www.golodomor.kharkov.ua/
Голодомор 1932-33 рр.: http://holodomor33.org.ua/
ГОЛОДОМОР: http://www.ukrajinci.hu/holod/32-33.htm
Геноцид українського народу: Голодомор 1932–1933 рр.: http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/
Конквест Роберт. Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодомор: http://zhnyva33.narod.ru/
Головною метою цієї замітки — дізнатися вашої думки про тогочасні голодомори. Не вірте тому, що кажуть буцімто голодомор 1932-1933 рр. забрав 3,941 млн осіб, — насправді загинуло 12 млн.
Моя бабця в 40-х роках минулого XX ст. отримувала в колгоспі 50 г пшениці на трудодень, а пропрацювавши цілиј день з ранку до вечора, не завжди була позначена галочкою щодо трудодня. Зарплатня (зароблена пшениця) видавалася раз на рік після збору врожаю. Виїхати з села до міста тоді не було можливим, позаяк у містах пријмали на працю тільки з пашпортом, а селянам їх не видавали мов кріпакам. Бабця працювала в колгоспі за трудодні в тој час, як такі бандюки, прошу панства, на зразок В. Януковича та јого посіпак запихалися кав'яром і заливалися кон'яком. Таким добре жилося за любої влади.
Загалом, від голодоморів најбільше постраждали українські села. В українських містах не було такого голоду, бо вони були змосковщені. Власне кажучи, не було сенсу знищувати «своїх». Причому, постраждали українські села не лише в Україні, але ј в інших частинах Совітського Союзу. Під час голодомору українці вимірали цілими селами. На їх місце до їхнього мешкання завозили селян з Росії на поселення. Для того, щоб голод «скосив» геть усіх, заготбригади забірали все їстівне, що бачили і не бачили, а находили трусами. Через це можна впевнено сказати: «Геноцид був».
Всього цього можна було уникнути, якби Україна виборола незалежність 1918 року під час віјни з Росією. Червона армія вдарила на Україну зі сходу, блискавично скориставшися тим, що Віјсько Польське вдерлося на Україну зі заходу, з півдня — румунське віјсько, а Закарпаття окупувала Угорщина. Україна програла віјну на багато фронтів, бо недолугі керівники, демонструючи миролюбність, перед тим розпустили віјсько разом зі зброєю.
Не будь України в складі Совітського Союзу, не було би ні голодоморів, ні репресіј, ні Чорнобильської трагедії. Хоча насправді Україна як і Естонська Республіка, Латвіјська Республіка, Литовська Республіка ніколи не вважала себе частиною того Союзу, бо була окупована ним. Врешті-решт, потрібно засудити не тільки тих злочинців, що виконували неприпустимі накази, а ј країну, що призвела до такої страшної трагедії. Це велике горе буде сторіччями нагадувати і позначатиметься на всіј нації.
Як панство ся ставе до українських голодоморів?
-
-
-
-
-
-
-
-
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
5
Коментарі
Гість: burtka
130.11.11, 10:49
у нас, кроме голодоморов, ничего не происходило?
нік повинен
230.11.11, 13:20Відповідь на 1 від Гість: burtka
Чому ж? Відбувалось! Україна вельми багата на події. Але цеј допис про најбільше лихо, најбільше нещастя всіх часів і народів я приурочив до Дня вшанування пам'яті жертв геноциду українського народу.
Гість: burtka
330.11.11, 13:34Відповідь на 2 від нік повинен
в сша больше людей от голода умерло, а они пышно не отмечают годовщину того голода, у них есть другие поводы для гордости и единения.
Гість: burtka
430.11.11, 14:30
геноцид - это уничтожение по национальному признаку. на украине от голода умирали люди многих национальностей, а украинцы, живущие в городах, почти не пострадали, поэтому говорить о геноциде украинцев - обманывать себя и других. кстати, американцы уважают себя, поэтому не ищут виновных в своем голоде и свое правительство. украинцы заявляют о себе миру, как о нации, которую все "гнобылы и знущалы". кто такую нацию будет уважать? даже жалость такое поведение вызывает не у всех.
нік повинен
530.11.11, 14:40Відповідь на 4 від Гість: burtka
Ця показова акція «День вшанування пам'яті жертв геноциду українського народу» започаткована для того, щоби про геноцид українців дізналися якомога більше людеј у всьому світі і нарешті засудили винуватців злочину, на кшталт Нюрберзького процесу. Багато країн офіціјно визнали геноцид українців, але ще жодна країна не визнала геноциду казахів. Я думаю, пан здогадується чому… А стосовно США: там, наскільки відаю, не було геноциду. А якби було, то американці це так просто не облишили би. Будьте певні!
анонім
630.11.11, 17:08Відповідь на 3 від Гість: burtka
Ты ведь ничего не имеешь против пышного отмечания победы 1945 года? несмотря на то что в войне погибло русских больше всех вместе взятых... http://blog.i.ua/user/1494975/443529/
Гість: burtka
730.11.11, 17:17Відповідь на 6 від анонім
так я и говорю, голодомор - главная гордость и победа "украинского" народа.
хоть иногда думай, с чем сравниваешь.
анонім
830.11.11, 17:25Відповідь на 7 від Гість: burtka
А если бы СССР проиграл войну, то что не вспоминал бы погибших?
Гість: burtka
930.11.11, 17:31Відповідь на 8 від анонім
еще в древности говорили, горе - побежденным. но наслаждаться своими бедами и поражениями могут только мазохисты. в п.4 я писал, как поступают америкосы, они предпочитают не помнить своих поражений.
анонім
1030.11.11, 17:48Відповідь на 9 від Гість: burtka
т.е. ты считаешь украинцев погибших во время голодомора поражением?