Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

ИРИНА

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 45-54 років

Як донецькі "противсіхи" розтрощили Російську імперію

Олександр Палій, для УП _ Понеділок, 07 травня 2012, 15:36

Олександр Палій, історик, автор книг "Історія України" (2010), "Ключ до історії України"(2005), для УП

Нині минає річниця становлення найвідомішого "противсіха" української історії. У травні 1919 року Нестор Махно починає війну на два фронти – проти білих військ російської імперії та проти червоної Москви. У підручниках історії нині вивчають цілковито маріонеткову "Донецько-Криворізьку радянську республіку", що була проголошена за наказом більшовицької Москви і так само за наказом згорнута. Та ця "республіка" закінчилася рівно тоді, коли війська кайзерівської Німеччини і УНР у 1918 році майже без опору доїхали залізницею до східних кордонів України. Натомість реально існуючу "Південноукраїнську трудову федерацію" Махна, яка два роки відбивалася від переважаючих сил білих і червоних російських армій, спіткало незаслужене забуття.

При максимум 2 мільйонах населення підконтрольного Махнові району півдня і сходу України у 1919-21 роках, 60 тисяч у його армії і кількасот тисяч підпільників, більша частина місцевого українського населення Дніпропетровської, Запорізької, а також півдня Полтавської областей є нащадками махновців. >>>>> ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ (ТИСНИ)

*******************************************************************************************

У передмові до своїх спогадів 1926 року Нестор Махно пише.: "Про одне лиш можу пошкодувати я, видаючи цей нарис: це те, що він виходить не в Україні і не українською мовою. Культурно український народ крок за кроком йде до повного визначення своєї індивідуальної своєрідності і це було б важливо. Але в тому, що я не можу видати свої записки мовою свого народу, вина не моя, а тих умов, у яких я перебуваю".

28

Коментарі

17.05.12, 21:14

"Читати" - ссиль на фото

    27.05.12, 21:15

    Ех, Батька Махно, дуже неоднозначна особистість. Талановитий військовий тактик, але в політичній стратегії не розумівся. Його б талант та на користь Україні, а не божевільним ідеям Кропоткіна

      37.05.12, 21:21

      Виправте посилання, пліз

        47.05.12, 21:40Відповідь на 1 від Люстерко

        "Читати" - ссиль на фотоДякую, виправила! Технічна помилочка!

          57.05.12, 21:41Відповідь на 3 від serg020777

          Виправте посилання, плізВиправила! Дякую, Друже!!!!!

            67.05.12, 21:42Відповідь на 2 від Lost_paradise

            Ех, Батька Махно, дуже неоднозначна особистість. Талановитий військовий тактик, але в політичній стратегії не розумівся. Його б талант та на користь Україні, а не божевільним ідеям КропоткінаЗгодна! Але це також наша історія!

              77.05.12, 21:53Відповідь на 5 від Julia Taneta

                87.05.12, 21:56

                "Неоднозначна особистість"??? Той що ходив до Лєніна чай пити?. Петлюра кров'ю стікав, а він не допоміг. Дурник української історії - ось хто він.

                  97.05.12, 22:02

                    107.05.12, 22:16Відповідь на 8 від Сніза

                    "Неоднозначна особистість"??? Той що ходив до Лєніна чай пити?. Петлюра кров'ю стікав, а він не допоміг. Дурник української історії - ось хто він.Я знала, що розміщення цієї публікації викличе суперечні міркування. Але ми, Українці, завжди виборювали свою Незалежність. Саме про це ми маємо пам"ятати і не допускати фатальних помилок. Навіть на мить ми не можемо довірятися мАцковії, чи іншим подібним "добродійникам", які намагаються нас ПОВЧАТИ, якою має бути наша історія, наші традиції, наші ГЕРОЇ!!!

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна