О сообществе

Приносить людям радость,юмор,стихи,отношения,мода и куча позитива.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

ХОРОШЕЕ НАСТРОЕНИЕ

Гашек "Пригоди бравого вояки Швейка"

  • 06.01.19, 09:00

Це був Балоун, новий денщик надпоручика, в цивільному житті мірошник десь із-під Чеського Крумлова.

– Ну та й вибрали ж ви мені денщика, – говорив надпоручик Лукаш до фельдфебеля. – Дякую вам щиро за цю милу несподіванку. Посилаю його по обід до офіцерської кухні, а він уже першого дня половину дорогою зжер.

– Я розлив, пане надпоручику, – відказав гладкий велетень.

– Хай буде так. Але ж ти міг розлити лише юшку або підливу, а не франкфуртську печеню. А ти ж мені приніс такий шматочок, що й з-за нігтя не видно. А куди струдель з яблуками дівся?

– Я…

– Не бреши, ти його зжер!

Надпоручик Лукаш вимовив останні слова так серйозно й таким суворим тоном, що Балоун мимоволі відступив на два кроки.

– Я питався на кухні, що у нас сьогодні на обід. Була юшка з печінковими фрикадельками. Куди ти подів ті фрикадельки? Дорогою повитягав. Ось воно що! Потім була ще яловичина з огірком. Що ти з нею зробив? Зжер також. Два шматки франкфуртської печені, а ти приніс тільки півшматка. Так що ж? А два шматки струделя? Куди ти його подів? Напхався, підла свинюко! Кажи, куди ти подів струдель? Кажеш, упав у болото! Ти, мерзотнику такий, зможеш мені показати місце, де він лежить у болоті? Кажеш, у ту ж мить прибіг якийсь собака й, немов по команді, схопив його й поніс? Господи милосердний, я тобі так натовчу пику, що в тебе голова, мов цеберка, спухне. І ця свиня мені ще в очі бреше. Ти знаєш, хто тебе бачив? Ось цей фельдфебель Ванек. Він сам прийшов до мене й каже: «Насмілюсь доповісти, пане обер-лейтенанте, ця ваша свиня Балоун жере ваш обід». Дивлюся з вікна, а він напихається, немовби не їв цілий тиждень. Слухайте, фельдфебелю, невже ви не могли вибрати мені якусь іншу тварюку, а не цю пику?