хочу сюди!
 

Леся

39 років, стрілець, познайомиться з хлопцем у віці 35-40 років

На Луганщині знайшли військовий скарб кіммерійців

У Попаснянському районі Луганської області археологи центру "Спадщина" разом зі студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля виявили скарб бронзової зброї в кіммерійському похованні Х-IX ст. до н.е.  Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу СНУ імені Даля.                                                   При розкопках виявлено 15 предметів озброєння, серед них бронзовий кинджал, рідкісні типи наконечників списів, дротиків і стріл.

У повідомленні зазначається, що археологи з величезними складнощами знайшли всі предмети кіммерійського скарбу, які знаходилися в похованні."Предмети скарбу встигли розійтися по руках, а частина з них навіть потрапила у приватні колекції місцевих любителів давнини, - йдеться у прес-релізі. - Майже місяць археологи займалися розслідуванням, щоб встановити долю й місце зберігання кожного предмету з цього скарбу. В результаті вдалося з`єднати в єдине ціле всі складові частини унікального кіммерійського скарбу, який уже входить у науку під назвою "Білогоровський скарб".

Вся стародавня зброя пройде науковий аналіз. Після чого знахідка археологів займе центральне місце в експозиції з ранньої залізної доби України в археологічному музеї СНУ ім. В.Даля.

Довідка:   Кіммерійці ховали померлих у традиціях бронзової доби. Похований інвентар включав в основному керамічний посуд. Скарби з предметів озброєння дуже рідкісні, оскільки зброю берегли, передавали у спадок, ховали від чужих очей як велику цінність.Лише в поодиноких похованнях, які стосуються до категорії військових, знайдені кинджали, наконечники списів, частіше зустрічаються наконечники стріл, бронзові псалії (стержні на кінцях вудил) та вудила від кінської збруї.

Від автора блогу.  

Варто зазначити, що кіммерійці проживали на значній частині території сучасної України, займаючи фактично всю степову зону. В Європі це був перший народ воїнів - вершників. Сьогодні кияни та гості столиці в Археологічному музеї (вул Богдана Хмельницького) можуть побачити величезний за довжиною кіммерійський сталевий меч, що значно довший за варязькі чи давньоруські.                                                                                                                                                                      Прославив кіммерійців у своїй творчості один з провідних письменників у жанрі фентезі Роберт Говард. Правда сам автор *розмістив*  Кіммерію чомусь не в північному Причорномор'ї, а десь далеко на півночі Європи. Хоч у виправдання Говарда треба сказати. що він пояснив це *доісторичністю своєї історії*. Ну а роль Конана - варвара - головного героя Говарда у стала першою головною для майбутньої зірки Голлівуду Арнольда Шварценеггера.            

Щодо самих кіммерійців, то їх з території України витіснили у 7ст до н. е.  інші славетні воїни - вершники  скіфи. Але то вже зовсім інша історія...

9

Коментарі

129.12.11, 09:24

Але ж дійсно - такі знахідки дуже легко можуть розійтися "по руках"... Пильнувати їх для наших нащадків - нелегка справа... Особливо в такій корупційно-бандитській державі...

В якій культура фінансується за остаточним принципом...

На відміну від силовиків і прокуратури...

  229.12.11, 09:43

  А фото есть?

   329.12.11, 11:38Відповідь на 1 від no-sense

   Але ж дійсно - такі знахідки дуже легко можуть розійтися "по руках"... Вітаю. для того, аби пересвідчитись у правоті Вами сказаного, варто просто відвідати Антикварні з'їзди на Лівобережній по суботам.

    429.12.11, 12:48Відповідь на 3 від Росомон

    Але ж дійсно - такі знахідки дуже легко можуть розійтися "по руках"... Вітаю. для того, аби пересвідчитись у правоті Вами сказаного, варто просто відвідати Антикварні з'їзди на Лівобережній по суботам.А то що за такі збіговиська?

     529.12.11, 13:29Відповідь на 4 від no-sense

     Навіть Віктора Андрійовича у суботу минулу бачив. Він години дві з гаком там все обходив. Це зліт торгівців - від чорних археологів до нумізматів. Там і старовинні речі. Як на Андріївському узвозі, тільки набагато більше - цілий виставковий павільйон. Може і 31 буде.

      629.12.11, 14:01Відповідь на 5 від Росомон

      Навіть Віктора Андрійовича у суботу минулу бачив. Він години дві з гаком там все обходив. Це зліт торгівців - від чорних археологів до нумізматів. Там і старовинні речі. Як на Андріївському узвозі, тільки набагато більше - цілий виставковий павільйон. Може і 31 буде. То ж треба! А я і не знала...
      Власне, мабуть, просто тому, що не занадто цікавлюсь антикваріатом... мені на такі дорогі хоббі коштів бракує...

       730.12.11, 00:00Відповідь на 6 від no-sense

       То ж треба! А я і не знала... Власне, мабуть, просто тому, що не занадто цікавлюсь антикваріатом... мені на такі дорогі хоббі коштів бракує... Ви не уявляєте що це за виставка. Там майже немає багатотисячних коштовних речей. Принаймні вони не домінують. За розцінками багато товарів різного напряму там навіть дешевше, ніж На Андріївському Узвозі. При цьому вибір значно більший. Особливо серед викопних речей та макетів різноманітної зброї. І до того ж там можна просто походити пороздивлятися - квиток 20грн. Тож це дешевше, ніж в Мистецькому Арсеналі. А підібрати якусь цікаву дрібничку може будь-хто. Наприклад гудзика, пряжку, дзвіночок чи фібулу часів Київької Русі. І всього від ...надцяти до кількадесят гривень.

        830.12.11, 00:07Відповідь на 2 від gred

        А фото есть? Чого там дрібницями перейматись Є відео...
        http://pamjatky.org.ua/?p=3638

         930.12.11, 09:16Відповідь на 8 від Росомон

          1030.12.11, 09:45Відповідь на 7 від Росомон

          А на Лівобережній де саме теє дійство відбувається?

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна