хочу сюда!
 

ПРЕ мудрая

44 года, лев, познакомится с парнем в возрасте 45-58 лет

Свято, про яке Ви, чомусь, забули!

 • 19.08.16, 09:06

Яблучний Спас: що можна і не можна робити в свято

Оскільки Яблучний Спас - це, перш за все, православне свято, то в цей день треба сходити в храм. І не забути прихопити з собою яблука і мед для освячення. Традиція святити яблука в цей день йде з давніх часів. Існує спеціальна молитва - "На освячення початок овочів (плодів)".

Зазначу, що плоди для освячення до храму приносять на знак подяки Богу, а не для того, щоб вони там придбали якісь особливі властивості.

Ще одна традиція, яку треба дотримати в Яблучний Спас - готувати в цей день яблучні пироги, варити компоти, варення. А ще треба подарувати яблука нового врожаю нужденним.
19 серпня називають також "перші Осеніни", що означає зустріч осені. Предки в цей день виходили в поле і проводжали Сонце. Для міського жителя бажано хоча б подивитися на заході на світило, і сказати йому: " До побачення".

                                          Що не можна робити в Яблучний Спас:

Зазвичай кажуть, головне не їсти яблука до Яблучного Спаса. Але це не однозначна думка. Яблучний Спас святкується під час Успенського посту. Саме з ним пов'язані основні обмеження. Зрозуміло, що якщо піст, то не можна переїдати, розважатися, їсти м'ясне і молочне. На честь Преображення Господнього допускається хіба що риба.

Також існує заборона їсти яблука до початку Спаса жінкам. Вважається, якщо вона скуштувала яблука, то вона прийняла на себе гріх праматері Єви. Строга відмова від яблук вважалася важливою також для батьків, які втратили дітей і для жінки, яка робила аборт. Існувало повір'я: якщо батьки не їли яблук до Спаса, то покійним дітям роздадуть гостинці в цей день.

Не можна зганяти з себе або вбивати комах, тим більше мух. Якщо вона сіла два рази на руку - обіцяє блага. Тоді ваші бажання обов'язково збудуться.


19 серпня забороняється працювати на дому, дозволено тільки на кухні і в саду. 


Зауважу, що за Яблучним Спасом судили, якою буде осінь. Сухий день віщує суху осінь, дощовий - дощі, а ясний - сувору зиму.

Всіх зі святом!
25

Последние статьи

Комментарии

119.08.16, 09:15

нема свят в ленті))))
то билися а тепер жодних

не забули бо якийсь vovik прислав в вайб листівку

  219.08.16, 09:16

   319.08.16, 09:19

   нет уж, про мух - перебьются.

    419.08.16, 09:22

    О! Вітаю зі святом! А нічого не робити - це я завжди готовий!

     519.08.16, 09:26Ответ на 1 от Марін

     нема свят в ленті))))
     то билися а тепер жодних

     не забули бо якийсь vovik прислав в вайб листівку
     Хоч один vovik пам'ятає! Це ж добре!
     Вітаю зі святом!
     Пироги пектимеш?

      619.08.16, 09:26Ответ на 2 от DANAH

      Дякую! Взаємно!

       719.08.16, 09:28Ответ на 3 от Al KazlOFF

       нет уж, про мух - перебьются.Це ж яку силу волі треба мати, щоб не зігнати муху, яка на тебе сіла. Тим більш, як вони такі вреднючі зараз. Недаремно ж кажуть - кусюче, як муха в спасівку

        819.08.16, 09:28Ответ на 4 от Андрій1961

        О! Вітаю зі святом! А нічого не робити - це я завжди готовий!
        Я теж - таааак люблю свята, коли можна нічого не робити.

         919.08.16, 09:29

         А кто эти все правила придумал? Неужели сам Бог? Или все таки грешные люди, шо взбрело в голову? Для меня это тоже праздник, но без молитв и без храма, если Богу угодно то он мне и дома яблоки посветит, а если нет, то и в храме стороной обойдет, и попы даже не помогут . Как-то отдыхала я с ребенком на море, был спас, знакомые взяли яблоки и повезли в храм светить, мне же с моим ребенком места не нашлось и я тогда сказала ребенку: "Не переживай, нам Бог и здесь яблоки посветит" и вот, когда звенели колокола в церквях и всем возле храма попы брызгали водой яблоки, на небе появилась малюсенькая тучка и проморосила, мои яблоки, стоявшие на столе покрылись капельками. Когда приехали отдыхающие и протянули мне яблоки: "Угощайся свечеными яблоками", ответила: "Спасибо, мне Бог уже посветил"

          1019.08.16, 09:29

          Желаю всем сухой и теплой осени

           Страницы:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           8
           12
           предыдущая
           следующая