хочу сюди!
 

Ксения

41 рік, овен, познайомиться з хлопцем у віці 37-54 років

Зелена паста.

 • 21.11.20, 00:21
«Почну трохи здалеку. Моя дочка практично не ходила в школи раннього розвитку. Я займалася з нею сама. Коли ми тренували руку перед школою, то наш зошит виглядав ось так:

Бачите різницю? Я не підкреслювала їй червоною пастою помилки. Я виділяла зеленою пастою ті букви і гачечки, які виходили у неї добре. Вона це дуже любила і завжди після кожного рядка просила: «Мам, яка вийшла краще за всіх?» І так раділа, коли я обводила кращу букву зі словами: «Ідеально!»

У чому різниця між підходами? Зрозуміли вже?

У першому випадку концентруємося на помилках. Що відклалося у вашій фотопам'яті? Правильно, ті букви, які написані коряво, то, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам'ятовуємо те, що виділено.

У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація - не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

А тепер увага, питання: як виділені помилки в зошиті впливають на подальшу доросле життя?

Відповідь очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього будинку, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних в ряд гачків підкресленим був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 - неідеально.
Чому ж ми сконцентровані на цьому одному?

Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми вигострюємо з самого дитинства і яку ніяк не витравити з нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною незадоволеності в житті.

На чому фокус, то і зростає. На що спрямована увага, то і збільшується. З дитинства все починається, з дитинства ми перетягуємо в доросле життя всі наші звички і навички, і не всі з них служать нам добру службу.

Впроваджуючи принцип «зеленої пасти», ви побачите, що навіть якщо ви не вказуєте дитині на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що дитина прагне зробити відмінно сама, зі своєї доброї волі.

Автор: Тетяна Іванко

Немає опису світлини.
4

Останні статті

Коментарі

121.11.20, 00:48

спорно, очень нравятся мысли в вашей заметке, но если не делать замечания на ошибки, то они будут повторятся и войдут в жизнь как само собой разумеющееся. Главное ведь красиво эти ошибки вывести каллиграфией или на билбордах перед выборами

  221.11.20, 00:53Відповідь на 1 від Кат*Ери*На

  Згоден.
  Мабуть треба не тільки пряничок, а й батіжок. Головне - застосовувати в міру і одне і друге.

   321.11.20, 01:04Відповідь на 2 від Leondi

   Згоден.
   Мабуть треба не тільки пряничок, а й батіжок. Головне - застосовувати в міру і одне і друге.
   не, батогом не надо, надо на очно показывать, например, стою на остановке с дочерью, а рядом женщина с ребенком стоит, вытаскивает неножные бумажки с бумажника, комкает их и бросает на землю, моя дочь и ее ребенок смотрят на этот мусор. Я говорю дочери: "Видишь почему у нас так грязно на улицах, видишь, рядом с женщиной стоит ребенок, он видел, что мама так делает и будет сам так делать и дети его будут так делать, тебе это нравиться?" Моя дочь ни одной мусоринки на улице не выбросила, со стороны она увидела, как это отвратительно

    421.11.20, 07:16

    Какая умная женщина.