Мер Дружківки Валерій Гнатенко отримав відзнаку

  • 23.03.18, 04:11

Ефективна взаємодія держави і громадянського суспільства є однією з важливих передумов розвитку демократії. Успішність цієї взаємодії зумовлюється постійним діалогом, удосконаленням практики взаємовідносин, активною участю громадян у державних справах. Такий діалог між громадськими організаціями та владою міста налагоджений у Дружківці. Представники міської ради та виконавчого комітету постійно беруть участь у семінарах та тренінгах, щоб глибше зрозуміти проблемні питання громадського сектору. Так 12-13 березня була взята участь  у регіональній конференції «Влада та громадськість: від комунікації до партнерства» у м. Святогірську.

Захід був проведений громадською організацією «Точка доступу» спільно із спілкою Ukraine NGO Forum за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Координатор проекту «Програма співпраці громадськості представників органів місцевого самоврядування в Донецькій та Луганській областях» Наталя Боровська  завітала до Дружківської міської ради  21 березня 2018  та висловила подяку міському голові Валерію Гнатенку за активне долучення представників відділів виконкому до проекту.  Це ще раз доводить, що єдина мета як влади, так і громадськості – це  співпраця, яка покликана спільно вирішувати нагальні проблеми.

Віктор Тригуб - Музейна експедиція в АТО

  • 13.03.18, 05:48

Ця команда вперше вирушила на охоплений війною Донбас у жовтні 2014 року. За чотири воєнні роки, журналісти часопису “Музеї України” перетворилися на справжніх фронтових репортерів – побували практично у всіх найнебезпечніших точках зони АТО.

Були під обстрілами, блукали між мінними полями, боялися снайперів…

Але, головне – реально допомогли прифронтовим музеям, створили 15 україномовних культурологічних сайтів, організували кілька сот виставок патріотичного плакату Юрія Неросліка, проводять мистецькі акції…

Рік тому, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко очолила перереєстрований в Україні Донецький обласний художній музей, колекція якого залишилися в окупованому Донецьку. Починала з крихітної філії в селі Прелесне. Нині “пробили” велике приміщення у Дружковці, розпочавши стабільну виставкову діяльність.

Головний редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб оголосив про відновлення програми Музейна експедиція в АТО.

s96943631_1

 

 

-Пане Вікторе, давайте згадаємо історію Вашої діяльності у прифронтовій зоні…

-Історія дуже проста. Почалася війна. Частину мого рідного Донбасу окупували путлеровські бандити, рідні села опинилися під загарбниками, виникла цілком конкретна 800 кілометрова лінія фронту. Відповідно, з жовтня 2014 ми регулярно їздимо у прифронтові райони, намагаючись допомогти. Це все називається Музейна експедиція в АТО. Після певної паузи – бо наш шеф-редактор вже рік очолює Донецький обласний художній музей у Дружківці, на прохання музейників, ми вирішили реанімувати наші культурологічні рейди. Днями їдемо. Будемо у Краматорську, на нашій базі в Дружківці, спробуємо прорватися до кількох музеїв біля фронту. Нагадую, поруч з війною  вже чотири роки живуть люди, ростуть діти, працюють музеї. І наша верховна влада вперто не помічає тих проблем…

-Що конкретно вдалося зробити і хто Вас фінансує?

-Ніякого бюджетного фінансування, грантів ми не маємо. Все власним коштом і за допомогою друзів. Відповідно, наші можливості досить обмежені. Хоча, спільно з арт-директором нашого Музею плакату України Юрієм Неросліком провели сотні виставок патріотичного плакату. Всі основні музеї Донеччини отримали виставкові плакатні комплекти безкоштовно. Додайте кілька мистецьких художніх акцій, презентації старовинних прапорів України, пленери… Інформаційна підтримка…

 

 

Каталог сайтів, створених командою журналу “Музеї України”

 

Донецький обласний художній музей, переміщений з окупованого Донецька в село Прелесне і Дружківку

http://www.dohm-ua.info/

https://prelesnemus.wordpress.com/

Газета “Східний Донбас” – одне з найстаріших україномовних культурологічних видань Донбасу, переміщена з окупованого Старобешівського району

https://sxdonbdotcom.wordpress.com/

Інформаційний сайт “Культура Донбасу”

https://culturadn.wordpress.com/

Сайт Донеччина-ньюс

https://sxdonb.wordpress.com/

Покровський музей

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

Донецький обласний краєзнавчий музей, переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька

https://donoblkraymuseum.wordpress.com/

Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки…

https://toretsmus.wordpress.com/

Сільський музей Новомихайлівки у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами

https://novomimuseum.wordpress.com/

Волновахський музей не потребує презентації…

https://volnomuseum.wordpress.com/

Краматорський історичний музей

https://kramistmuseum.wordpress.com/

Краматорський художній музей

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Сайти Палаців культури Костянтинівки

https://konstartblog.wordpress.com/

https://ynist.wordpress.com/

-Які плани на цю поїздку?

 

 Однозначно будемо в Краматорську – поспілкуємося з нашими друзями з Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Зрозуміло – Дружківка. Веземо певний експонат для ДОХМ, який презентуємо. Сподіваюся зустрітися з мером Дружківки, який допоміг музею отримати приміщення, поспілкуємося з місцевими музейниками, бібліотекарями. Спробуємо прорватися до кількох маленьких сільських музеїв, що продовжують працювати поруч з фронтом за Авдіївкою. Але, то якщо вдасться…

-Чи закінчилися проблеми довкола сайту “Музеї України”?

-Стару версію сайту було підступно знищено. Рік тому все довелося починати з нуля. І ми цьому навіть раді – освоїли більш сучасні технології. Оновили всі основні сайти нашої Української пресової корпорації. Тож спокійно проводимо резонансні інформаційні кампанії, впливаючи на політичні та культурологічні процеси. Все буде добре!

-Бажаємо успіхів! Вдалого рейду!

А.Авдєєв, “Сурма”

геніально спланований теракт

  • 11.03.18, 10:45

Це той рідкісний випадок, коли можна похвалити СБУ. Попри їх тотальну “неуважність” до різноманітної ворожої агентури, сепарів, кришування бізнесу і УПЦ ФСБ… Та і про зрадників з центрального апарату теж не будемо. Лише позитив!

Розкрили геніально спланований теракт! Судячи зі стилю, розроблений стратегами ГРУ МО РФ. І катастрофічними наслідками для України.

Збиралися завезти до Києва кілька важких мінометів, (і 4 міномети калібру 120мм, модифікованих у ДНР і 46 мін вже завезли!),  дочекатися коли у Верховній Раді зберуться Президент, Уряд, депутати, дипломати, преса… Одночасний залп по скляному куполу парламенту! Просто скло купола і люстра, всіх посічуть…

Якщо в зал залетить хоч одна міна за сотий калібр…

Хто був в АТО і бачив воронки і осколки – зрозуміють… Теоретично, терористи встигнуть зробити з десяток пострілів, щоб безпечно відійти до приїзду бравих арлов авакяна… І зникнуть. Погугліть про точність і далекобійність мінометів…

Україна одномоментно втрачає Президента, Уряд, Спікера, більшість депутатів ВРУ. Обезголовлена. Хаос. На що піде у тій ситуації Путін, можна лише здогадуватися. Мінімум – прорив до Криму. Хоча, можливий і найгірший варіант – широкомасштабний наступ і окупація всієї України… Тут вже сценарії блокбастерів Голівуду і приклад американського серіалу “Останній кандидат” (в Конгресі США вибух під час виступу президента…).

Я досить довго думав про перехоплення “конвою Рубана”, читав як захоплені так і скептичні коментарі, розуміючи, що в пресу виклали мінімальну інформацію. Тихо почав опитувати друзів з АТО та інших досвідчених людей.

Ризикну дати власну версію.

Спираючись на чисельну агентуру, спецслужби Росії переправляють до Києва кілька потужних мінометів. У тому числі з керованими мінами КМ-8 “Грань”. Поки що документально доведено поставку 4 мінометів і 46 мін. Інформація про “Грань” відсутня. Можливо її вже переправили, чи планували…

Міномет готується до бою за 2 хвилини. Обслуга – 5 чол. Калібр 120 мм. Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Початкова швидкість міни 325 м/с. Прицільна дальність 480..7100 м. Максимальна дальність 9000 м (КМ-8).

Виконавців теракту, навідників, дуже зручно поселити просто на Печерську, замаскувавши під монахів Києво-Печерської Лаври, де і без того, практично відкрито, багато років діє резидентура ФСБ, як давно пише преса.

Міномети можна сховати на потужних катерах. У потрібний час катери пристануть до кількох островів на Дніпрі. Приціл, сигнал, залп. Хаос.

Або міномети розміщують у самосвалах з високими бортами. Скажімо, на Русанівських садах, Осокорках, Оболоні… Де вистачить фантазії…

Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Перехопили 46 мін. Навіть уявляти, що станеться після тих залпів з урядовим кварталом, АП, не хочеться. Змете чисельних пішоходів, автівки, тролейбуси… Пожежі, кров, руїни…

За інформацією голови СБУ, затриманий організував вивезення з окупованої території великої партії вогнепальної зброї та інших засобів ураження.

У мікроавтобусі Мерседес “Спринтер” Рубан віз:

– 5 автоматів Калашникова АК-74;
– 3 автомати Калашникова АКС-74У;
– 1 автомат Калашникова АК-47;
– 2 ручних кулемети Калашникова;
– 2 пістолети Макарова калібру 9 мм без маркування, з магазинами, виробництва РФ;
– 4 пристрої для безшумної стрільби виробництва РФ;
– 46 одиниць 120мм мін із вкрученими підривачами М12, вишибними патронами та додатковими пороховими зарядами;
– 6 мін осколкової дії МОН-50 виробництва РФ;
– 6 мін калібру 62 мм з вкрученими реактивними двигунами до протитанкового гранатомета РПГ-7В та підривачами М6;
– 12 порохових вишибних зарядів до пострілів ручного протитанкового гранатомету РПГ-7;
– 2 протитанкових гранатомети РПГ-22;
– 6 пострілів до протитанкового гранатомету РПГ-7;
– 20 гранат Ф-1 і 20 запалів до них;
– 20 гранат РГД-5 і 20 запалів до них;
– 28 гранат для підствольного гранатомету ВОГ-25;
– предмет схожий на саморобну мінометну міну з діаметром 57 мм і вишибними патронами виробництва РФ;
– 62мм міномет;
– 320 патронів калібру 12,7;
– 1280 патронів калібру 9 мм;
– 700 патронів калібру 7,62;
– 4320 патронів калібру 5.45;
– 17 магазинів, споряджених 570 патронами калібру 5.45;
– 2 магазини, споряджених 60 патронами калібру 7.62;

За словами Грицака, Рубан вже не вперше вивозив подібний арсенал. Так, у листопаді 2017-го він організував перевезення з окупованої території вантаж зброї, в якому були задокументовані під час негласних слідчих(розшукових) дій:

– крупнокаліберний кулемет “Утьос” калібру 12.7мм, виробництва РФ;
– крупнокаліберна гвинтівка калібру 12.7мм, доопрацьованої в ДНР;
– 4 міномети калібру 120мм, модифікованих у ДНР;
– 260 патронів калібру 12,7мм;
– 2 ручні протитанкові гранатомети РПГ-7В;
– 6 пострілів ПГ-7Л до РПГ-7;
– 6 порохових зарядів до того ж гранатомету;
– 6 протипіхотних мін МОН-50;
– 20 гранат РГД-5, 20 запалів до них;

2Б11 — радянський буксирований міномет калібру 120 мм.

Міномет виконаний по класичній схемі уявного трикутника. Казенна частина впирається в спеціальну опорну плиту. Плита та двонога встановлюються в ґрунт.

Сучасна модифікація 2Б11 має можливість стрільби практично всіма типами мін калібру 120-мм, в тому числі керованими мінами КМ-8 «Грань», крім того час приведення міномету в бойовий стан знижено з 20 хвилин до 1,5..2 хвилин. Міномет 2Б11 може використовуватись у складі мінометного комплексу 2С12 «Сани» з використанням колісного ходу для буксування, а також встановлюватись на гусеничні шасі. Калібр: 120 мм. Маса 210 кг. Довжина дула 1740 мм. Обслуга 5 чол. Калібр 120 мм. Скорострільність 12—15 пострілів/хв. Початкова швидкість міни 325 м/с. Прицільна дальність 480..7100 м. Максимальна дальність 9000 м (КМ-8 «Грань»). Приціл МПМ-44М

Комплект керованого озброєння російського виробництва КМ-8 «Грань» для гладкоствольних та нарізних мінометів калібру 120 мм призначається для знищення / ураження одиночних і групових цілей або об’єктів неброньованого, броньованого виконання і фортифікаційними спорудами. Основний розробник – Тульське конструкторське бюро приладобудування.

Склад КМ-8 «Грань»:

– Мінометний постріл – 120 мм керована міна;

– Змінний метальний заряд;

– Автоматизовані засоби управління вогнем «Малахіт», що складаються з пульта управління командира і лазерного далекоміра-цілевказівника з прицілом тепловізійного типу;

– засоби зв’язку.

Автоматизовані засоби забезпечують комплексу максимально можливу мобільність, застосування в умовах пересіченій місцевості – у вузьких проходах, з високих перепадів природних укриттів і зворотних схилів. З їх допомогою можливо ведення вогню по обраним цілям з декількох мінометних знарядь, які не створюватимуть проблем одна одній і працюватимуть по тільки заданим цілям. Застосовувати комплекс можна в будь-який час доби, і вдень, і вночі. Мінометні САУ можуть самостійно націлювати постріл за допомогою далекоміра 1Д22 лазерного типу, не користуючись для цього автоматизованими засобами «Малахіт».

Бойове застосування КМ-8 «Грань» – ведення вогню в будь-який час доби з ураженням заданих цілей першим пострілом без здійснення пристрілювальних пострілів по нерухомих і рухомих цілях. Ураження наступних цілей, розташованих в 300-т метровій зоні першого пострілу, здійснюється і за єдиним кутом стрільби без виставлення в пострілі різних установок стрільби. Мобільність КМ-8 обумовлена спеціалізованою системою автоматизації управління вогнем, яка забезпечує на будь-якій місцевості підсвічування виявлених об’єктів, топографічну прив’язку з орієнтуванням ОП і ВПП, автоматизацію розрахункових дій і установку отриманих даних для стрільби. При оцінці ефективності бойового застосування комплексу виявлено, що використовуючи малу кількість керованих мінометних пострілів 120 мм, можливо вразити задані цілі з великою ефективністю, тоді як звичайним мінометним і артилерійським озброєнням вести вогонь по цілях вже неефективно.

Керована міна КМ-8 «Грань» (Росія. 2009 рік)

Керована міна КМ-8 «Грань» (Росія. 2009 рік)

Основа комплексу КМ-8 «Грань» – осколково-фугасний мінометний постріл з головкою самонаведення 9Е430 лазерного типу.

Основні характеристики:

– Довжина мінометного пострілу – 1,2 метра;

– Вага 27 кілограм;

– Вага бойової частини – 11,2 кілограма;

– Вага вибухової речовини – 5,3 кілограма;

– Дальність ведення вогню хв./макс. – 1,5 / 9 кілометрів;

– Тип бойової частини – осколково-фугасна.

Голова СБУ В.Грицак повідомив, що серед іншого планувався розстріл центральної частини Києва. “Йшлось би про тисячі загиблих. Організатори цих терактів хотіли отримати хаос і багато крові. Війська мали повернутись з АТО у Київ, і подальші події би подавали як громадянську війну”, – повідомив голова СБУ.

Він пообіцяв оприлюднити докази планування теракту, коли будуть оголошувати підозри та обирати запобіжні заходи наступним фігурантам.

А тепер порахуємо кількість потенційних виконавців теракту. Лише для 4 мінометів не менше 30 чоловік. Мінімум.

Якщо планувався штурм парламенту, КМУ, АП – дві-три тисячі бойовиків мінімум. І скільки вони протримаються без підмоги і боєприпасів? Кілька годин. То що, одночасно буде повітряний десант на Печерськ з Росії? Чи будуть захоплені аеропорти в Жулянах і Борисполі? Іншими словами, повноцінна війна з Росією. З усіма наслідками. Сумнівно, що Путін на таке піде. Хоча, чекати від того недопалка чогось нормального не можна…

Особисто я вірю в план мінометного обстрілу парламенту під час присутності там Президента і Уряду. Скляний дах. Реальна можливість поцілити у те коло, позбавивши український народ легітимної влади. І всі виконавці будуть з паспортами України, не сумнівайтеся! Претензії виставляти буде нікому. Росія тут ні до чого, як завжди. Іхтамнет.

Може знести той купол і залити бетоном?

Віктор Тригуб, редактор журналу “Нова Січ”

Лавра - Дружківці

  • 05.03.18, 20:01

5 березня 2018 року у приміщенні Донецького обласного художнього музею, розташованого у міському палаці культури «Етюд», за участю заступника міського голови Наталі Слесаренко відбулося урочисте відкриття фотовиставки художніх фотографій «Києво-Печерська лавра – святиня України». Виставку відкрили директор Донецького обласного художнього музею та в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, завідувач музейно-освітнього відділу.

З вітальним словом звернулася до присутніх Наталія Слесаренко: «Сьогодні ми можемо бачити маленьку історію успіху: адже культурне життя нашого міста заграло новими фарбами, і вже третій раз ми збираємося для виставкових проектів. Хотілося б подякувати музейним робітникам та реставраторам: завдяки складній, наполегливій, надзвичайно відповідальній та прихованій від очей відвідувачів роботі яких сьогодні ми маємо нагоду насолодитися, так би мовити, звітом про діяльність по збереженню національної культурної спадщини. Я бажаю, щоб всі присутні відкрили для себе щось нове й надзвичайне, а організаторам вдячна за те, що щедро ділитися культурним скарбом з дружківчанами».

Для фотовиставки були ретельно відібрані найекспресивніші образи Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, які відображають велич та красу однієї з найбільших святинь православного світу. Експозиція презентувала гостям фотографії інтер’єрів пам’яток архітектури, панорами Києво-Печерської лаври, яка є святим місцем для всього християнського світу, а також познайомила відвідувачів із знаменитими печерами, храмами та іншими монастирськими спорудами, що зводилися протягом дев’яти століть – з ХІ до ХХ ст. Всі присутні мали можливість насолодитися зображеними на світлинах мальовничими краєвидами Лаври, екстер’єрами та інтер’єрами Києво-Печерського заповідника, який є перлиною культурної спадщини України, справжнім хранителем православного мистецтва, а також духовних та історичних цінностей.-https://druisp.gov.ua/novini/1289-u-druzhkivtsi-vidbulosya-urochiste-vidkrittya-vistavki-khudozhnikh-fotografij-kievo-pecherska-lavra-svyatinya-ukrajini

Експонування виставки сучасних художніх фотографій «Києво-Печерська лавра – святиня України» проходитиме у період з 5 березня по 5 квітня 2018 року.

 

 


Бойове мистецтво українців — унікальне

  • 04.03.18, 21:25

Нещодавно в Гетьманській залі Жовківського замку відбулася зустріч з Володимиром Пилатом, очільником Ради вчителів Центральної школи бойового гопака, Міжнародної федерації бойового гопака, почесним професором університету «Львівський Ставропігіон», йому також належать авторські права на стиль національного бойового мистецтва бойовий гопак та методику викладання.

Керівництво Міжнародної федерації бойового гопака, що організувало цю зустріч, мало також на меті презентувати всім охочим унікальне відкриття у сфері динамічного руху людини, яке продемонстрував славетний характерник Костянтин Стасюк, відомий своїми оздоровчими практиками, неймовірними рекордами та надзвичайними здібностями.

Відомий усій країні та за її межами Володимир Пилат впродовж сімнадцяти років вивчав кьокусін карате, з них вісім років був сенсеєм. Паралельно вивчав годзюрю, соне, шотокан карате, кікбоксинг, дзюдзюцу та айкідо. З початку 80-х років почав досліджувати та систематизувати знання про бойову культуру українців. Узявшись за дослідження народних танців, він виявив, що українські танці, особливо популярні серед козацтва «гопак» та «метелиця», містять у собі дуже багато елементів, не поширених у інших народів і схожих на бойову техніку. Це удари ногами в стрибку, присядці чи «павучку», різноманітні кроки, відбивання, підсікання, «повзунці», «присядки», «тинки», «копняки» і тощо. Пізніше ці рухи, належним чином трансформовані до вимог сучасного бойового мистецтва, склали основу технічного арсеналу бойового гопака.

Також певний вплив на формування техніки бойового гопака мали прийоми самозахисту селян Галичини. Практично в кожному селі були школи, у яких майстри вчили дітей боротися, битися, розвивати в собі силу і захищати себе та своє село від нападників. За це односельчани давали їм харчі. Майстер бойових мистецтв не мусив займатися городом, скотарством, а лише підготовкою молодих воїнів. Деякі елементи традиційної боротьби показали В. Пилату дід та батько.

1987 року офіційно засновано “Школу Бойового Гопака”. У травні 1996-го у Львові було проведено перші всеукраїнські змагання із бойового гопака, в яких взяло участь понад 150 учасників. 1997 року — проведено другі всеукраїнські змагання (300 учасників із 8 областей України). Жовтень 1997 року — бойовий гопак визнано національним видом спорту. Тоді ж зареєстровано «Центральну школу бойового гопака», яка є громадською, позапартійною та позаконфесійною організацією. Упродовж 1998-2000 років Центральною школою бойового гопака проведено 7 чемпіонатів різних рівнів, 8 навчально-вишкільних семінарів, багато показових програм та фестивалів гопака в регіонах України.

У 2001 р. було створено і зареєстровано Міжнародну федерацію бойового гопака, яка займається його поширенням за межами країни. У цьому ж році у місті Чхунджу в Південній Кореї відбувся IV всесвітній фестиваль бойових мистецтв, на якому збірна України з бойового гопака зайняла третє місце, чим шокувала увесь світ. По завершенні фестивалю учні школи подарували книгу Володимира Пилата до бібліотеки Шаоліню.

За сприяння та безпосередньої участі Володимира Пилата у 2002 р. була створена школа асгарди — бойове мистецтво жінок України. Впродовж 2003-2004 років збірна України із бойового гопака та асгарди декілька разів демонструвала українські бойові мистецтва в Республіці Польщі.

2010-го у Львові відбувся чемпіонат України з бойового гопака (борня), у якому взяли участь понад 150 учасників.

За авторства та співавторства Володимира Пилата, що зараз є головою організації синів і дочок України, вийшло у світ чимало книг: «Традиції Української Націо-нальної Фізичної Культури» (1991 р.), «Бойовий Гопак» (1994 р.), «Асгарда» (2003 р.), «Кодекс лицарської честі гопаківця» (2004 р.), «Бойовий гопак та основи захисту Вітчизни»(2004 р.), «Методичний посібник вчителя бойового гопака на вивчення техніки рівня майстерності „жовтяк“» (2008 р.), «Бойовий гопак — жовтяк» (2008 р.) та інші.

Під час зустрічі у Жовкві було представлено й виставку книг гостя, які можна було придбати всім охочим. Захоплюючими були рухи, показані характерником Стасюком, що дозволяють людині, як він твердить, нейтралізувати силу земного тяжіння. Адже він вміє рухатися, уникаючи гравітації, використовуючи при цьому інерцію переміщення маси власного тіла. У розробленій ним системі руху значно зменшується тиск на опорно-руховий апарат, укріплюється серцево-судинна система. Фактично це вихід на новий рівень можливостей людини в оздоровленні, реабілітації та спорті. Він також є відомим реабілітологом, автором методики біогравітації, головою Центру реабілітації тяжко хворих та інвалідів. Цей козак-характерник неодноразово демонстрував високі можливості людського організму, адже сам встановив унікальні рекорди, пробігши 43 км з вантажем 46 кг, з легкістю здолав стометрівку з вантажем 20 кг на одній нозі. Він є рекордсменом Книги рекордів Гіннеса.-http://vzhovkvi.com/sport/bojove-mystetstvo-ukrajintsiv-unikalne.html

Зі слів співорганізатора, районного депутата Зіновія Яворівського, гості та глядачі вдячні за сприяння у підготовці цікавої зустрічі секретарю міськради Андрію Мазану та директору Жовківського ДІАЗу Володимиру Геричу, усім, хто прийшов та ближче познайомився з унікальними людьми та неповторною технікою боротьби наших славетних пращурів.

Настя ВІГУРИЦЬКА.

«Києво-Печерська лавра – святиня України»

  • 27.02.18, 18:23

3 5  по 19 березня 2018 року у Донецькому обласному художньому музеї відбудеться  виставка сучасних художніх фотографій «Києво-Печерська лавра – святиня України».

-Ця фотовиставка розпочинає цикл освітньо-пізнавальних   програм, які  проходитимуть в рамках  культурно-мистецької  акції “Від Донеччини до Карпат –  це все єдина Україна», яку  започаткував Донецький обласний художній музей разом з Донецьким обласним учбово-методичний центром культури у 2018 р. – повідомила директор ДОХМ Наталка Іванченко.

Мета  програми –  засобами фотомистецтва показати всю красу і велич нашої держави.

Експонати  для виставки  «Києво-Печерська лавра – святиня України»  надав Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, який виступив співорганізатором вищезгаданої фотовиставки.

-Києво-Печерський заповідник є перлиною культурної спадщини України, справжнім хранителем православного мистецтва, духовних та історичних цінностей. Крім того, Києво-Печерська Лавра входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.-зазначив в.о. Генерального директора Нацзаповідника у Лаврі Олександр Рудник, -Експозиція фотовиставки презентує фотографії інтер’єрів пам’яток архітектури, панорами Києво-Печерської лаври, знайомить відвідувачів зі знаменитими печерами, храмами та іншими монастирськими спорудами, що зводилися протягом дев’яти століть – з ХІ до ХХ ст. і складають величний ансамбль Києво-Печерської лаври. Наш Заповідник щиро підтримує прифронтовий Донецький обласний художній музей, переміщений з окупованого Донецька, що фактично розпочинає діяльність заново…

Урочисте відкриття фотовиставки відбудеться 5 березня 2018 р. о 14-30  у приміщенні Донецького обласного художнього музею, за адресою Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, 6 (ПК «Етюд»).

Виставку відкриють директор Донецького обласного художнього музею Іванченко Наталя Володимирівна та в. о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Рудник Олександр Володимирович.

На відкриття запрошені представники  Донецької обласної  держадміністрації, Дружківської міської ради, молодь та діти Донеччини.


Іван Макар – людина легенда

  • 17.02.18, 02:45

В готелі «Київ» зустрілися з Іваном Макаром. Це – людина-легенда. Дисидент радянських часів. Борець за Незалежність України. Патріот. Правозахисник. Народний депутат Першого скликання. Доброволець батальйону «Айдар».

Просто адекватний і розумний Українець.

До речі, багатолітній юрист журналу «Музеї України».

Трохи поговорили і записали відео про ситуацію в Україні…

https://www.youtube.com/watch?v=eu2qJ3MmR78&t=100s

https://www.youtube.com/watch?v=C5fDfFiXC2k

Микола Греков: Контрактники ЗСУ отримають компенсацію за оренду

  • 08.02.18, 21:21

-Раніше це питання не було законодавчо врегульоване, – заявив офіцер запасу ЗСУ, доброволець батальйону “Айдар”, мер окупованого міста Олександрівськ Микола Греков, – Нині, дякуючи підтримці профільного Комітету ВРУ, робочій групі, добровольцям АТО з окупованої та анексованної території Донбасу та Криму, змогли привернути увагу і перемогти!

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 5027, згідно з яким, контрактники будуть отримувати компенсацію за найом житла. За такий закон проголосували 230 народних депутатів.

Тепер він чекає на підпис президента. Законодавчим актом запроваджено виплату компенсації за піднайм (найом) жилого приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом (у разі відсутності можливості їх розміщення в спеціальнопристосованих казармах або у сімейних гуртожитках).

Відзначається, що законопроект підготовили у Міністерстві оборони України.

Нагадаємо, 8 лютого Верховна Рада посилила захист житлових прав дітей-переселенців.

-Поступово вирішуємо наболілі проблеми учасників АТО  з окупованої та анексованної території, учасників ато, переселенців та громадян постраждалих від російської агресії! – підкреслив Микола Греков, – Зрозуміло, все дуже не просто, потребує часу, зусиль, але, відступати нам нікуди! Переможемо!

Представники громадськості вдячні народним депутатам України, членам Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю – Третьякову, Бурбаку, Рибчинському,  Шухевичу та іншим депутатам, які підтримали цей Закон та переймаються проблемами людей і України та співробітникам Комітету, хто реально допомагає! Це єдиний Комітет який займається питаннями учасників АТО з окупованої та анексованої території, постраждалих на Майдані та членів їх сімей, добровольців!

Завдяки Комітету, вже у цьому році в бюджет України внесені кошти для вирішення проблем закупівлі житла для учасників АТО з окупованих і анексованих територій.

Вдячні за допомогу заступнику Міністра соціальної політики Наталії Федорович, іншим працівникам Міністерства та Олександрі Тарасовій особисто!

 

Ростислав Тригуб, студент Університету “Україна”

отримали щасливу нагоду відвідати студії FILM.UA Group

  • 04.02.18, 05:58

Не знав, що в Україні працює кіностудія світового рівня! Хоча, зняті і озвучені нею фільми, серіали, мультфільми бачив і люблю!

FILM.UA Group – здається стає українським аналогом легендарного Голівуду!

Під час виробничої практики студенти-журналісти Інституту філології і масових комунікацій Університету “Україна” отримали щасливу нагоду відвідати студії FILM.UA Group і доторкнутися до захопливого процесу кіновиробництва.

Студенти вдячні керівництву кінокомпанії за організацію екскурсії! Особливо вразила гостинність і професіоналізм нашого гіда Вікторії Мартин, яка просто залюблена у кіно, студію і свою роботу!

Разом ми пройшлися студіями, павільйонами, апаратними, побачили декорації, автопарк, спеціально побудоване село-фортецю…

Тут знімалися улюблені фільми мільйонів глядачів!

-Виробничі потужності FILM.UA Group дозволяють знімати фільми, серіали, телевізійні шоу, контент для нових медіа в різноманітних жанрах та для різної аудиторії. Відповідна спеціалізація компаній, що входять до складу FILM.UA Group, оптимізує виробничий процес.-розповіла Вікторія Мартин.

FILM.UA Production – виробнича компанія, що створює повнометражні кінопрокатні фільми, телевізійні серіали та шоу для найбільших телеканалів України та всього світу. Компанія працює як з оригінальними сценаріями, так і з форматами.

Мене вразила найсучасніша техніка, якою обладнана кіностудія! Це вимоги сучасного кіновиробництва! Зрозуміло, що Фільм UA є повноцінним партнером найбільших світових кінокомпаній!

FILM.UA Group займається дистрибуцією всіх видів прав на показ контенту на різноманітних платформах у всьому світі, дистрибуцією форматів та ліцензуванням. – зазначено на сайті компанії.

FILM.UA Distribution володіє правами на продаж контенту виробництва FILM.UA Group в Україні та за кордоном, а також купує права на контент світових виробників для дистрибуції в Україні. Наразі компанія уклала понад 1000 контрактів на продаж контенту на більш ніж 100 територій у всьому світі – від Північної Америки до Далекого Сходу. Це телевізійні та кінотеатральні права, платне ТБ і VOD-платформи, мобільний відеоконтент. Стенди FILM.UA Distribution представляють Групу на найбільших міжнародних ринках.

Партнер і офіційний представник FILM.UA Group у Європі – британська компанія WTW Films. Завдяки FILM.UA Distribution контент FILM.UA Group представлений на Netflix, Amazon, Hoopla, iTunes.

Кілька годин на кіностудії – вразили! Це – одна з найяскравіших екскурсій, організованих нам журналістами часописів “Музеї України”, “Нова Січ”, “Універсальною газетою”, виданнями “Сурма”, “Second USA”, де і будуть розміщені студентські матеріали про прес-тури.

Нагадую, студенти вже побували в Нацмузеї Пирогів, Укрінформі, Інтері, Голосі України, Вечірньому Києві, 5 каналі, ІСТV, студії Фільм ЮА…

Вдячні всім колегам, які знайшли для нас час, щедро поділилися досвідом!

А на FILM.UA Group нам всім хочеться повернутися знову!

Зореслав Бузенко, студент Університету “Україна”

Тетяна Каченюк -Справжній символ телебачення України!

  • 29.01.18, 10:41

Неймовірні враження залишила екскурсія на канал ІСТV! На мою думку, один з найкращих телеканалів України. Та і мої друзі – студенти Інституту філології та масових комунікацій Університету “Україна”, теж у цьому впевнені. Такої насиченої екскурсії у нас ще не було!

Як ми потрапили на канал? Надзвичайно просто – один телефонний дзвінок нашого куратора – коротка розмова – чи готові прийти у неділю? Готові! За півгодини студенти самоорганізувалися, склали список, ще один дзвінок – будемо о 12-00!

Нас зустріла дуже ефектна жінка – комерційний директор телеканалу Тетяна Каченюк. Чесно кажучи, ми всі у пані Тетяну закохалися! Неймовірна жінка! Професіонал вищого рівня. Досвідчений переговорник, яка постійно у пошуку, щодня самовдосконалюється, підкорює нові вершини. Якби вона знайшла годинку і прочитала лекцію про перспективи розвитку телебачення у нас в Університеті… Справжній символ телебачення України!

Ми побачили студію програми Свобода слова, знімальні майданчики ранкових шоу, ньюс-руми.

Але, головний сюрприз – участь у прямоефірному випуску новин Факти о 12-45! Ми спостерігали за тим таїнством просто з апаратної – справжнього штабу. Вразив спокій і чіткість роботи керівників ефіру. Взагалі, канал забезпечує новинами понад 200 журналістів!

Відразу після випуску новин ми зайшли до студії, сфотографувалися.

Пані Тетяна запросила нас до переговорної, де прочитала просто блискучу лекцію про роботу сучасного телебачення, рідного каналу, розвиток рекламного ринку, піар, міжнародні контакти, кіновиробництво…

Телебачення існує за суворими ринковими законами. Якщо програма не набирає певного відсотка аудиторії – зникає з ефіру. Реалії…

Поговорили ми і про конкуренцію ТБ і Інтернету. Це окрема, велика тема.

Вразили суми в доларах, які канал витрачає на власне виробництво і закупівлі фільмів, серіалів, ліцензій за кордоном! Це дійсно Великий бізнес! І ним, зокрема, опікується така красива тендітна жінка! Я в захопленні!

Чесно кажучи, ми отримали такий масив інформації, враження, що потрібно кілька днів, аби все осмислити!

Мріємо знову зустрітися з пані Тетяною, ще раз побувати на каналі ІСТV.

Це краща школа журналістики, яку я бачив!

Ростислав Тригуб, студент Університету “Україна”