музей дружківки
- 30.03.18, 13:11
Учасники Музейної експедиції часопису “Музеї України” дісталися міста Дружківка, що у Другій лінії оборони зони АТО на Донеччині.
Нашим планам завадив несподіваний березневий снігопад, тож ми зосередилися на переміщеному в місто з окупованого Донецька Донецькому обласному художньому музеї, який завдяки патріотизму Міського Голови Валерія Гнатенка отримав просторе виставкове приміщення та прогулялися Дружківським історико-художнім музеєм, де мера В.Гнатенка теж щиро хвалять.
Міський музей гарно продуманий, добре оснащений, експозиція розповідає про всі епохи цього краю – від давнини до військових подій 2014-18 років.
Дружківський історико-художній музей – музейно-культурний заклад, основою для створення якого стала громадська картинна галерея «Дружківська Третьяковка», що була відкрита в Будинку культури машинобудівного заводу в 1951 році.
Галерея демонструвала творчість народної образотворчої студії, яку очолював О. Я. Бондар (1911–2005). У березні 1984 року картинну галерею реорганізовано в міський художній музей на громадських засадах, з 1996 року — державний; а від 2007 року музейний заклад дістав назву “Дружківський історико-художній музей”. 1986 р. став державним і функціював як сектор Донецького обласного художнього музею. У лютому 1992 р. музей вийшов з обласного підпорядкування і став самостійним. З 1983 по 1988 рр. музей знаходився у приміщенні Свято-Нікольского храму, а відтак — у будинку центральної міської бібліотеки.
Не буду заглиблюватися в історичні цікавинки – просто публікую серію фотографій та відео з експозиції з розповіддю співробітників.
Музей вартий уваги. Сподіваюся, скоро крім місцевих школярів і студентів, до закладів культури поки що прифронтової Дружківки, приїдуть великі туристичні групи. У тому числі, закордонні…
А поки що, Дружківка живе своїм розміреним життям. Музеї працюють і розбудовуються.
Успіхів!
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”
Коментарі