Донбасу – україномовні сайти! В ефірі Донецький художній!
- 25.07.17, 08:25
Вже можна підбити якісь підсумки волонтерської діяльності журналу “Музеї України” у прифронтовому Донбасі. Майже три роки наша команда системно працює в зоні АТО. Чим ми навіть трохи пишаємося.
Пройшли вздовж всієї лінії фронту. Від Станиці Луганської до Сартани. Провели десятки культурно-мистецьких акцій, відкрили понад 100 виставок патріотичного плакату, багато що позитивне інформаційно підтримали.
Прикметно, що шеф-редактор часопису Наталка Іванченко, на прохання громадськості, перемогла у конкурсі, і очолила Донецький обласний художній музей. Вже кілька місяців пані Наталка реанімує ДОХМ, чиї основні фонди і приміщення залишилися в окупованому Донецьку. Заклад перереєстровано на базі крихітної філії у маленькому селі, фактично хуторі – Прелесне, під Слов`янськом. Тож довелося починати діяльність обласного закладу культури буквально з нуля. Вже провели кілька резонансних виставок. Триває підготовка до відкриття великого виставкового залу в Дружківці і створення філії на базі народного музею у прифронтовому селі Олександро-Калинове за Костянтинівкою. Друга лінія оборони…
Знаково, що ще у вересні 2015, відвідавши музей у Прелесному, аби якось допомогти співробітникам, які більше двох років зберігали музей без заробітної плати, ми подарували їм сайт філії, стартово наповнивши…
Нині з гордістю презентуємо вже невеликий професійний музейний портал Донецького обласного художнього музею на захищеному хостингу – http://www.dohm-ua.info/
Між іншим, це перший сайт такого рівня, створений для музеїв Донеччини!
-Розуміючи важливість інтернету, ми одразу створили сторінку ДОХМ в Фейсбуці, групу, модернізували старий сайт, – говорить директор Донецького художнього Наталка Іванченко, – До нас відразу приєдналися місцеві активісти, які миттєво включилися в процес відродження закладу. Допомогли у пошуках приміщень, дали чимало цінних порад. Оновлення почалося через мережу!
Всі створені нами 15 сайтів принципово україномовні. Зрозуміло, російська на кількох регіональних ресурсах іноді трапляється. Але, активісти ДОХМ у мовному питанні виявилися непохитними “бандерівцями” – жодного російського слова! Це – базовий світогляд.
Сайт інформує про діяльність ДОХМ, анонсує заходи, інформує про життя закладів культури Донеччини, України. Публікує потрібні нормативні акти.
Ресурс розпочав оригінальну освітню програму. Розповідаємо про відомих художників області, країни, Європи, світу, легендарні музеї, відомі картини, традиції…
Після введення бізвізового режиму з Євросоюзом, появою дешевих авіаквитків, розвинені країни опинилися буквально у годині польоту Боїнга… Це прекрасно розуміє молодь. І важливе завдання – зорієнтувати юнь на осмислені візити до музеїв, театрів, національних парків, картинних галерей. Не лише магазини-базарі…
А починатися процес поєднання з культурою, повинен з дитячих років. Відвідин місцевих музеїв, бібліотек, театрів… Зрозуміло, на Донбасі їх не так багато та і експозиції значно відрізняються від європейських, але, головне – долучитися! Розвиток – безмежний!
А ми продовжимо свій волонтерський труд на Донеччині. Будемо вдячні за партнерські стосунки або хоча б якусь фінансову підтримку – картка Приватбанку – 5168755514296934.
Сайти працюють на Україну!
Список культурологічних сайтів Донеччини, створених командою журналу “Музеї України”:
Донецький обласний художній музей, переміщений з окупованого Донецька в село Прелесне основний – http://www.dohm-ua.info/ , філія –
https://prelesnemus.wordpress.com/
Донецький обласний краєзнавчий музей, переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька
https://donoblkraymuseum.wordpress.com/
Покровський музей
https://pokrovskmuseum.wordpress.com/
Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки…
https://toretsmus.wordpress.com/
Сільський музей Новомихайлівки у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами
https://novomimuseum.wordpress.com/
Волновахський музей не потребує презентації…
https://volnomuseum.wordpress.com/
Краматорський історичний музей
https://kramistmuseum.wordpress.com/
Краматорський художній музей
https://kramatmuseum.wordpress.com/
Інформаційний сайт “Культура Донбасу”
https://culturadn.wordpress.com/
Сайт Донеччина-ньюс
Газета “Східний Донбас” – одне з найстаріших україномовних культурологічних видань Донбасу, переміщена з окупованого Старобешівського району
https://sxdonbdotcom.wordpress.com/
Вісті Луганщини – https://luganua.wordpress.com/
Сайти Палаців культури Костянтинівки
https://konstartblog.wordpress.com/
Окрема тема – виставки патріотичних плакатів учасника АТО, арт-директора Музею плакату при журналі “Музеї України” Юрія Неросліка. Його плакати у всіх основних музеях області! В Костянтинівці ми розгорнули міні-виставку “Плакати Донбасу”. Нині на базі ДОХМ плануємо повноформатну виставку і окрему презентацію плакатів “Волноваха” – саме звідти Юрій Нерослік у складі колони 92 бригади рушив на прорив Іловайського котла, де мало не загинув…
Виставковий напрям патріотичного плакату дуже перспективний, викликає цікавість за кордоном. Сподіваємося, на підтримку Донецького художнього.
Ось такі гарні культурологічні новини з прифронтової Донеччини.
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”
Коментарі