хочу сюди!
 

Киев

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 42-53 років

Зашморг для Возняка. Хто очолить Львівську галерею?

  • 11.01.17, 20:39


hpxdbaot1zeМінкульт починає оговтуватися від грандіозної провокації, фактично підлої підстави, яку утворив ним же призначений директор Львівської галереї і повний нуль в музейній справі таваріщ Возняк…

Коли ви призначаєте таких нікчем на стратегічні посади в планетарних музеях, на що розраховуєте? Ось і отримуйте! Правда, якось боляче говорити про імідж України у світі, шлях у Європу, коли його “освячують” колишні стукачі КГБ…

Таваріщ Возняк здійснив цілу серію порушень чинного законодавства про музейну справу, роздувши псевдосенсацію про масштабні крадіжки з фондів, нічим документально не підтверджену. Маємо лише попередні висновки і резонансний вал негативних публікацій у пресі. А спершу варто явити офіційні акти результатів звірки, документи про РЕАЛЬНУ відсутність у фондах зазначених предметів. Знаєте, як робляться такі ревізії?

У цій ситуації варто похвалити старих бюрократів Мінкульту, які зрозумівши, чим їм загрожує вся оця дешева возняк-піар-кампанія, народили шедевральний документ, який варто опублікувати цілком, аби наступні покоління крючкотворів вчилися і вдосконалювали досвід!

Про Україну хтось думає після всього цього?

hpxdbaot1ze“За інформацією керівництва Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького (наказ Галереї від 09.11.2016 № 162) результати проведення звірення музейних предметів групи зберігання рукописів та стародруків відділу Галереї «Музей мистецтва староукраїнської книги»,  фонду Кириличні стародруки (Кр)  показали, що не виявлено 95 інвентарних позицій, а фонду Рукописи (Р)  - не виявлено 2 рукописи.

Міністерство культури України стурбоване вказаною ситуацією. Разом з тим, вважаємо, що до завершення повного звірення фондів Відділу робити висновки про відсутність музейних предметів передчасно.

Метою звірення наявності предметів з фондово-обліковою документацією музею є контроль за станом ведення основних облікових документів та встановлення відповідності фактичної наявності предметів, ідентифікуючих ознак та стану їх збереженості даним основних облікових документів.

На сьогодні Львівською національною галереєю мистецтв імені Б. Г. Возницького повне звірення не завершено.

Окрім того, Міністерством культури опрацьовується питання створення робочої групи для надання методичної допомоги в проведенні звірення в Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

У 2016 році було відновлено роботу Експертно-фондової комісії Міністерства культури України, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом для надання  рекомендацій та пропозицій з питань обліку та зберігання музейних предметів і музейних колекцій Музейного фонду України.

За рішенням засідання Експертно-фондової комісії, Мінкультури було рекомендовано звернутися до музеїв та заповідників сфери управління відомства, які не надали матеріали щодо проведення звірення, в тому числі Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, з проханням надати у трьохмісячний термін підсумкові матеріали Звірення для подальшого їх опрацювання.

Зазначену пропозицію Експертно-фондової комісії було враховано в роботі Мінкультури та направлено відповідні листи до зазначених закладів сфери управління відомства. Відповідно до звернення Міністерства культури (лист від 05.12.2016 № 4692/10-3/13-16) матеріали щодо проведення Звірення Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького має подати до 1 березня 2017 року.

starodrukiПорядок проведення звірення наявності памяток державної частини Музейного фонду України з фондово-обліковою документацією (музеї та заповідники системи Мінкультури) та складання підсумкового акта і додатків до нього, затверджено наказом Міністерства культури і мистецтв України від 29.10.2003 р. № 681 «Про проведення повного звірення наявності пам’яток державної частини Музейного фонду України з фондово-обліковою документацією»  на виконання п. 6 постанови Верховної Ради України від 12.09.2002 р. № 140-ІV «Про інформацію Кабінету Міністрів України про здійснення державної політики щодо виконання законів України «Про природно-заповідний фонд України» і «Про охорону культурної спадщини» та постанови Верховної Ради України від 28.11.2006 р. № 384-V «Про посилення охоронних заходів щодо збереження культурних цінностей».

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245183831&cat_id=244913751

Журнал “Музеї України” почав отримувати інформацію про досить дивні дії нового очільника Львівської галереї, ще більш дивного головного хранителя фондів (який чомусь і досі на свободі, а не в каталажці), про дивні втрати документів, підміни, безконтрольне перебування у музейних фондах, після чого там зникають експонати і “пошкоджуються” інвентарні книги… Оприлюднимо пізніше…

Порада – опитайте завзятого колекціонера стародруків Арсенія Петровича Яценюка… Може він щось і… Бо Діму Табачніка і Віктархвьодоровіча впіймати не вдасться…

Є жорстка вимога до керівництва Мінкульту: негайно відстороніть оте упосліджене нещастя з посади директора (хоча б тимчасово, на час розслідування), введіть перехідну адміністрацію, організуйте масштабну ревізію, звірку фондів і офіційно опублікуйте результати. Це єдиний правильний і зрозумілий шлях.

А вже згодом, проведіть конкурс на заміщення вакантної посади директора. Нормального директора! Який розуміє, що таке музей!

Міністру культури варто подарувати Буквар…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

0

Коментарі