хочу сюди!
 

Аля

50 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 40-55 років

“Музеї України” в 2016 році

  • 02.01.17, 12:18

s107333731138 публікацій розміщено за рік на сайті журналу “Музеї України”. В основному, оригінальних журналістських статей власного виробництва, розслідування, у тому числі міжнародні, матеріали музейників.

Підтримувалися блоги на відомих ресурсах і 150 споріднених сайтів.

Організовано 12 Музейних експедицій в зону АТО. Журналісти відвідали всі основні музеї Донеччини вздовж лінії фронту: від Торецька до Маріуполя. Проведено 25 мистецьких акцій з художниками Донбасу, Галичини, Закарпаття, Хмельниччини. Музей плакату при редакції традиційно дарує виставкові комплекти патріотичних плакатів арт-директора Юрія Неросліка, продовжуючи просвітницьку роботу.

Відбулися поїздки на Донеччину, Запоріжжя, Одесу, Львівщину, Закарпаття, Житомирщину, Харківщину, Вінничину, Київщину… Проведено з десяток прес-конференцій і прес-виїздів. Взяли участь в організації кількох фестивалів і масових культурологічних заходів.

Нагадаємо, журналом “Музеї України” опікується лише троє співробітників, які працюють на волонтерських засадах, не отримуючи заробітної плати!

9 музеїв Донеччини отримали у подарунок україномовні сайти закладів, проведене навчання з керування ресурсами. Більшість наповнюються колективани самостійно.

Донецький обласний художній музей залишився в окупованому Донецьку. Переміщений в село Прелесне, на базі філії, де перереєстрований. Більше року співробітники зберігали, охороняли заклад, проводили екскурсії, не отримуючи заробітної плати. Нині всі проблеми подолано, очікують конкурсу, на якому оберуть директора. Крихітний музей в Прелесному – єдиний скансен на Сході України!

https://prelesnemus.wordpress.com/

Покровський історичний музей працює на стратегічному напрямку. Колишній Красноармійськ. Велика вузлова залізнична станція. Останнім часом у музеї активізувалася виставкова робота.

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

emblemaДонецький обласний краєзнавчий музей, один з найбільших на Сході.Переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька. У 2014 році був розстріляний і пограбований терористами. Нині працює на базі трьох сільських філій під Волновахою – Великоанадольский музей лісу, в Покровському – Меморіальний музей С. С. Прокоф’єва і Музей В.І. Немировича-Данченка Великоновоселівському районах.

https://donoblkraymuseum.wordpress.com/

Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки… Наша Музейна експедиція добралася до міста, подарували виставковий комплект патріотичного плакату Юрія Неросліка, зробили сайт.

https://toretsmus.wordpress.com/

s96990017Народний музей історії Мар`їнського району працює за кілька міських кварталів від лінії фронту. Спершу дах Палацу культури, де розміщено музей і бібліотека, пробив снаряд Граду – не розірвався, нічого не підпалив – хоча потрапив просто у зал книгосховища! На той час очільниця районного управління культури Аліна Певна, разом з двома саперами, знешодили боєприпас, винесли його з приміщення. Потім під вікнами музею вибухнуло дві міни, винесло всі вікна, музей посікло осколками. Заклад відновлюється.

https://marynmuseum.wordpress.com/

s50953946Сільський музей Новомихайлівки Мар`їнського району у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами. Щоб туди добратися, треба проїхати дорогою, яка проходить просто через передові позиції ЗСУ, між траншей, бліндажів, мінних полів. Навпроти, з ворожого боку, кілька териконів, висот, звідки люблять стріляти “курсанти” школи снайперів ДНР – вчаться вражати рухомі цілі, часто тренуючись обстрілюють цивільні автомобілі. Перед нашим приїздом, у дворі музею розірвалося кілька снарядів.

s10733373Вибило скло. Осколки посікли стіни і частину експонатів. Співробітники затягли частину вікон плівкою… Музей працює. Його постійно відвідують дітлахи місцевої школи і бійці АТО.

https://novomimuseum.wordpress.com/

Волновахський районний краєзнавчий музей має кілька філій вздовж лінії фронту. Знаходиться на вістрі потенційного удару російських окупантів, якщо вони вирішать прорватися на Маріуполь. Ведеться велика дослідницька і виставкова робота.

https://volnomuseum.wordpress.com/

s48742584Краматорський історичний музей – базовий у Північній частині Донеччини. Ми подарували плакати, створили сайт. Надзвичайно цікава експозиція!

https://kramistmuseum.wordpress.com/

dscn8429Краматорський художній музей – має унікальну колекцію живопису. Постійні виставки, масові заходи, дослідницька робота…

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Журнал “Музеї України” є прикладом вільної преси, що без олігархічних, грантових і бюджетних коштів, впливу політичних сил, реалізуючи власні культурологічні проекти, реально впливає на культурне, політичне, міжнародне життя України.

2016 видався насиченим, складним, але вдалим. Зробили навіть більше, ніж планували!

До нових зустрічей!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату


0

Коментарі