хочу сюди!
 

Галинка

35 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 29-43 років

Владислав Мороко: «Зради» не вийшло, в музеї все на місці!

  • 20.12.16, 08:17

  12105888_893915260646030_4266448784699929650_n  Кримінальна тема довкола музеїв улюблена у деяких "мисливців на сенсації". Миттєвий резонанс, передруки гарантовано. Більше того, подібні, не підтверджені ніким "інфо-бомби", часто використовуються за кордоном, особливо в Росії, проти України.
    Сталося так, що я недавно був у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, бачив як готувалася резонансна виставка скіфських археологічних скарбів, закінчувалося оформлення великої виставкової зали, яку не могли відремонтувати 10 років...
Відчувався напружений трудовий ритм всього колективу.
   Урочистості пройшли на вищому рівні, було багато преси, публікацій. Музейники і керівники області приймали заслужені вітання. І раптом "авторитетне" повідомлення у соцмережах відвідувача, який звернув увагу на відсутність в експозиції кількох радянських марок і значків.
   Явно будучи "визначним профі" він звернувся "за коментарем" до наглядачки-пенсіонерки, яка когось підміняла. Зрозуміло, жінка чесно сказала, що нічого не знає.
Ось тут, на основі "достовірних даних", запорізький "шерлокхолмс" і розкрив грандіозний заговір - марки і значки вкрали та продали за фантастичні гроші на міжнародному ринку!
Про результати такого блискучого "розслідування" безстрашний "борець з корупцією" відразу написав у соцмережах, а ще більш "високопрофесійні колеги" підхопили і подали як доконаний факт - співробітники Запорізького музею крадуть і продають експонати!

Сказати, що музейники і керівництво Запорізької ОДА були ввічливо кажучи "здивовані", то ще стримано...
Адже, враховуючи процес декомунізації, триває переоформлення експозицій, змінюються концепції, а значить, частина експонатів переміщується в фонди, в результаті деякі вітрини залишилися порожніми. Робочий момент. А звинувачення вже озвучене! І вирок!

-В деяких ЗМІ було розповсюджено інформацію про зникнення експонатів в Запорізькому краєзнавчому.- заявив Владислав Мороко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА.

12105888_893915260646030_4266448784699929650_nБільше того для більшої «смакоти смаженої новини» називалася можлива ціна втраченого, визначалося коло «підозрюваних» – «підступні музейні щури».
На щастя ця інформація є далекою від дійсності.

Названі експонати були переміщені до фондів музею ще у 2009 р. у зв’язку з неможливістю їх експонування в старих музейних модулях (тобто на стендах). Крім того саме дана експозиція буде оновлена, бо вже не відповідає вимогам часу – ані змістом, ані наповненням, ані дизайном.
Тому «зради» не вийшло, все на місці. Ласкаво просимо в музей!

А тепер порівняйте, як деякі сайти подали це "розслідування":

image98765"В Запорожском краеведческом музее исчезли ценные экспонаты из коллекции.  Об этом на своей страничке в соцсети сообщает журналист Геннадий Волков, передает «ZaБор».

Из коллекции Краеведческого музея исчезли несколько дорогостоящих предметов: знаки ударникам первых пятилеток и тематические почтовые марки. Речь идет о выставке «Днепрогэс — покорение стихии».

Цена одного знака из этой серии только по ценам скупщиков составляет 600 — 1500 $. Таких знаков из запорожского музея пропало 4 штуки. Также исчезли марки.

Пропажу обнаружил журналист Геннадий Волков. В самом музее не поймут, как экспонаты успели исчезнуть. При том, что посетители не могли украсть эти экспонаты. Предполагают, что их взяли сами работники музея.

При этом директор краеведческого музея Михаил Мордовской увряет, что предметы с выставки перемещены еще в 2009 году в фонд музея".

Кілька помилок з наведеного тексту ми виправили, щось залишили. Що свідчить про "рівень"...

-Керівництво області докладає всіх зусиль для нормального функціонування і розвитку всіх закладів культури! - підкреслив Владислав Мороко, - Відповідно, є чимало здобутків, як у Запорізького краєзнавчого. Є і багато проблем. Ми про них відкрито говоримо, намагаємося вирішити. З розумінням сприймаємо критику. Життя багатогранне. Але, є певні журналістські професійні стандарти, яких можливо варто притримуватися! Особливо у ці святкові передноворічні дні!

Нещодавно я брав участь у кількох Музейних експедиціях в АТО. Були в музеях Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, прифронтових Бахмута, Торецька, розбомленої Мар`їнки... Особливо вразив рейд до музею Новомихайлівки, дорогою між окопами Першої лінії оборони, що прострілюється снайперами, кулеметниками, артилерією, між мінних полів.

Просто у дворі музею розірвалося два снаряди. Винесло всі вікна. Мороз. Обстріли продовжуються. Музейники врятували всі експонати. Заклад щодня відкриває двері - в селі живуть люди, діти ходять до школи. Діють і клуб, бібліотека... Так два роки...

Професія співробітника музею, що зберігає видатні скарби, отримуючи мізерну заробітну плату, у мене викликає таку ж повагу, як інші.

Давайте думати про це, висуваючи якісь безглузді звинувачення пишучи статті!

Ростислав Тригуб, студент журфаку Університету "Україна", учасник Музейних експедицій в АТО
0

Коментарі