Донецький краєзнавчий в ефірі!
- 24.11.16, 06:27
Гарні культурологічні новини надходять з Донеччини. Нарешті відроджено Донецький обласний краєзнавчий музей! Заклад перереєстровано на підконтрольній Україні території на базі трьох сільських філій.
А команда журналу “Музеї України” створила і стартово наповнила сайт ДОКМ. Днями навчимо музейників ним керувати. Подаруємо кілька виставкових проектів… У цій ситуації будь-яка, навіть маленька, але реальна підтримка значить набагато більше, ніж купа високопарних слів про патріотизм і подолання недоліків. Чомусь слова заміняють дії…
https://donoblkraymuseum.wordpress.com/
-Вдалося подолати всі безглузді, штучно створені бюрократичні перепони! Донецький краєзнавчий легалізовано, обрано директора на відкритому конкурсі, сподіваюся найближчими днями всі співробітники отримають заробітну плату за два роки! – розповіла начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Попри всі проблеми, музеї збережено, вони працюють, а нині просто увійдуть в нормальний ритм, продовжуючи популяризувати українську культурну спадщину! Спасибі нашим добрим друзям культурологічним волонтерам за підтримку!
-Хочу подякувати всіх справжніх Музейників, які попри труднощі зберегли музеї, забезпечили їх роботу, охорону! – заявив заступник Голови Донецької ВЦА Ігор Стокоз, – Музеї, що діють у прифронтовій зоні завжди в центрі нашої уваги!
Донецький обласний краєзнавчий музей – багатопрофільний краєзнавчо-культурний комплекс, до складу якого крім головного музею, що залишився в окупованому Донецьку, входять:
Музей композитора С.Прокоф’єва в с. Красне Красноармійського району. У
1991 році на честь 100-річчя з дня народження видатного композитора,
піаніста і диригента Сергія Сергійовича Прокоф’єва на його батьківщині
відкрито музей і меморіальну зону, присвячені життю та творчості
композитора.
Театрального діяча В.Немировича-Данченка в с. Нескучне
Великоновоселківського району. Це єдиний в Україні музей видатного
театрального діяча, заснований у 1992 р. Розташований у головному
будинку садиби Нескучне. Садиба належала видатному педагогові та
просвітникові барону М.О. Корфу.
Єдиний
в своєму роді Музей лісу в Великоанадольському лісництві Волноваського
району. Це єдиний державний музей подібного профілю в Україні.
Розташований у межах Державного лісового заказника – Великоанадольський
ліс. Будівлю музею побудовано у 1852 році по розпорядженню брата Миколи І
про створення метеорологічної обсерваторії (по типу Магнітної
обсерваторії при Гірничому інституті у Санкт-Петербурзі). В цьому
будинку зі своєю сім’єю жив перший лісничий, засновник
Великоанадольського лісництва, полковник корпусу лісничих В.Є. Графф.
-Попри військові дії, українській владі вдалося забезпечити роботу всіх музеїв на підконтрольній території! – зазначила шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, – Навіть тих, що опинилися в Першій лінії оборони! Не забувайте, що у тих непростих умовах живуть люди, ростуть діти. Ми вже вивели в інтернет 9 музеїв і два Палаца культури. Відроджуємо український голос Донеччини! Маємо результат від Музейних експедицій!
Звикнути до гібридної війни і змиритися з окупацією рідної землі неможливо. Але, маємо фронтову реальність і будемо сподіватися на мир і перемогу.
А колективу Донецького обласного краєзнавчого музею – успіхів!
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”
Коментарі