хочу сюди!
 

Наталья

50 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Вперше в Україні відновили зниклу водойму: Валентин Рак

  • 28.09.16, 01:07

ГО "Екогромада" під проводом знаного еколога Валентина Рака здійснили ще одну добру справу - очистили київську водойму.

Ось як описує це преса:

Київські активісти перетворили занедбане болото у зону відпочинку європейського рівня без жодної гривні з державного бюджету

Екологічна ситуація в столиці давно вже бажає кращого. На місці зелених зон виростають висотки. Через величезну кількість машин загазованість повітря за межами допустимих норм. Водойми засипають, забудовують, перетворюють в несанкціоновані звалища. Всі ці фактори ніяк не поліпшують екологічне здоров’я, як самого міста, так і його жителів. Природні столичні озера, є блакитними легенями міста. Вбиваючи їх — наноситься смертельний удар по здоров’ю киян. Біда столиці в тому, що у 90% міських водойм немає Паспортів. Наші озера на карті — білі плями «непізнаних об’єктів». Якщо в 1991 році в Києві налічувалося 480 водних об’єктів, то сьогодні їх залишилося 370. На балансі у КП «Плесо» числиться всього 80 водойм, ще пару десятків озер знаходиться на балансі парків і в заповідному Фонді, а решта просто «безхатченки», тому їх засипають і забудовують.


У Києві, на вул. Григоренко 40, відбулося урочисте відкриття оновленого, повністю реанімованого озера Малий Небріж з належними умовами для відпочинку усією родиною. Це безпрецедентна подія коли занедбане болото було перетворено на озеро з чистою прозорою водою повністю за кошти небайдужих киян, без жодної гривні з державного бюджету. Унікальність даного Проекту полягає в тому, що вперше в Україні природоохоронні заходи проводились відповідно до положень Водної Рамкової Директиви  Європейського Союзу 2000/60/ЕС. І саме Київ – місто багатьох річок та озер – має стати першим серед українських міст по впровадженню єдиної інтегрованої стратегії  управління водними ресурсами.

Відновлення озера Малий Небріж – це перший не лише в Києві, а й в Україні практичний крок до екологічного упорядкування водойми, зроблений завдяки поєднанню зусиль громадськості та можливостей бізнесових структур.


За кілька місяців ГО «ЕкоГромада» та  ТОВ «НВП «Екосервіс» вдалося витягнути з дна озера Малий Небріж більш 70 тисяч тон мулу та сміття. Водне дзеркало озера збільшено з 0,9 га до 2 га. На сьогодні Малий Небріж має чисте дно і поновлене природне наповнення через донні джерела. - пише http://socportal.info/2016/09/05/vpershe-v-kiyevi-i-ukrayini-povnistyu-vidnovili-zniklu-vodojmu.html#

Що особливо важливе, відновлене озеро Малий Небріж входить в єдиний каскад природних водойм в якому так само знаходиться озеро Качине, проти знищення якого протестують місцеві жителі, а так само озеро Гарячка, в яке ТЕЦ-4 зливає відходи свого виробництва — розпечену вугільну суміш. А якщо до цього додати ряд отруєнь водойм (озеро Сонячне, річка Коник), то стане зрозуміло, що в столиці озера зникають прямо на очах. Тому важко переоцінити захід щодо відкриття відродженого озера Малий Небріж. В Україні на одне озеро стало більше!

-Всі разом, громадські активісти, бізнесмени, державні чиновники, міжнародні структури показали, що наша сила в єдності! - заявив лідер ГО "Екогромада" Валентин Рак, - Побачили проблему, вивчили і обгрунтували шлях її вирішення, і в результаті перемогли! Кияни отримали прекрасну зону відпочинку, створену з урахуванням передового європейського досвіду! Будемо продовжувати!

0

Коментарі