Козацькі плакати для Музею гетьманства
- 28.06.16, 19:54
Вперше розроблена серія патріотичних плакатів про українське козацтво! Готується гучна презентація робіт учасника АТО з 92 бригади ЗСУ Юрія Неросліка у столичному Музеї гетьманства. Виставка “Де козак – там і Україна!”.
Нині важливість українських символів для підтримання бойового духу нашої армії, волонтерів, тилу, молоді важко переоцінити. Однак, офіційні пропагандистські структури переймаються тим в останню чергу. Хоча, ми давно звертаємо увагу МОУ, Нацгвардії, МВС на численні розробки арт-директора Музею плакату при часописі “Музеї України” Юрія Неросліка. Є кілька яскравих виставкових серій для наших захисників, більше 1000 оригінальних макетів – виберіть, допишіть потрібні гасла і запустіть у друк як плакати, календарі, біг-борди, елементи агітації- демонстративна тиша, чимось схожа на саботаж…
Однак, згуртована команда Музею плакату і Юрій Нерослік давно не чекають милості від чиновників. Працюють за волонтерською методикою – все робимо самі. Створюємо плакати, роздруковуємо, самі веземо у зону АТО, аж до найдальших передових ліній, самі організовуємо виставки. Як у прифронтовій зоні, так і школах, ВНЗ, музеях мирних областей. Майже 100 таких заходів, що є рекордом!
-Нині я повернувся до теми героїзації українського козацького руху, що впродовж кількох сотень років оберігав нашу землю! – розповів Юрій Нерослік, – Саме завдяки козакам український народ самоствердився, зберігся і врешті переміг, на очах нашого покоління. Зрозуміло, все це ціною страждань, життів, крові, територіальних втрат, війни. Але, змогли показати, що ми козацького роду! Якби не це, рашистська орда вже була б на західному кордоні. Це – головний леймотив моєї виставки козацьких плакатів у Музеї гетьманства. Ну, а мої картини – то ліричний куточок душі, які я почав малювати після демобілізації. Запрошую цінителів!
-Ми раді такій гарній, ідеологічно спорідненій нашому закладу виставці “Де козак – там і Україна!”- зауважила директор Музею гетьманства Галина Ярова, – Вдумайтеся, Юрій Нерослік народився і виріс на зросійщеній Луганщині, живе у Харкові, а став майданівцем, добровольцем АТО, майже півтора роки воював, нині волонтер, створює неймовірні плакати, картини, вивчає і популяризує історію України! Справжній козарлюга! Завжди чекаємо таких творців!
Виставка “Де козак – там і Україна!” стартує 4 липня 2016 року у Музеї гетьманства в Києві, Поділ, вул.Спаська,16-б. Пресова презентація о 14-00. Працюватиме до кінця липня у романтичних казематах гетьмана Мазепи.
Ще раз публічно запрошуємо штатних пропагандистів МОУ, НГУ, Мінстеця, Мінкульту! За два роки вже якось час помітити плакатну творчість Юрія Неросліка!
Поки що, плакати Неросліка добре знають у підрозділах 92 бригади, кількох музеях Луганщини. А от на Донеччині, завдяки підтримці начальника Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліни Певної, виставки арт-директора журналу “Музеї України” Ю.Неросліка, розгорнуто у всіх основних музеях, бібліотеках, палацах культури, навчальних закладах. Тож є з чим порівнювати!
Головне – у нас насичена історія, прекрасний, працьовитий, талановитий народ, який у часи небезпеки миттєво гуртується, аби мужньо боронити свою землю.
І одним з таких творців-захисників є художник Юрій Нерослік.
Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі “Музеї України”
Коментарі