Закапатські акценти - культурний міст між східною та західною у
- 28.06.16, 12:32
Олена Орлова, директор Художнього музею: - Для нас це велика честь приймати в залах дивовижне мистецтво Закарпаття. Одночасно – офіційне відкриття музею після ремонтних робіт. Майже 50 років у музеї не було ремонту. І ось, нарешті, держава виділила необхідні кошти і ми відновили свої зали. Символічно, що новий сезон музею відкриває саме закарпатський вернісаж. Більшість донеччан не мають можливість побачити дивовижну красу західних регіонів України. Такі акції дають можливість побачити і відчути велич і красу країни, зазирнути в кожний її куточок, помилуватися архітектурою, природою, колоритними людьми. І я впевнена, що такі мистецькі заходи допоможуть нам пізнати один одного.
Аліна Певна,
начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА: -
«Закарпатські акценти» – це продовження нашої культурно-мистецької акції
«Відчуй Україну», яку започаткувало управління ДОДА 2015 року. В рамках цієї програми
ми вже привозили до Донеччини митців зі Львівщини, Київщини, Харківщини,
показали прикладне мистецтво Самчиківського та Яворівського розписів. Сьогодні ми знайомимо краматорчан з
яскравим мистецтвом Закарпаття. В майбутньому ми обов’язково повеземо роботи
художників до Закарпаття. Я впевнена, що саме мистецтво, культура зшиє нашу
Україну, об’єднає всі куточки в цілісну різнобарвну
ковдру, під якої буде затишно жити всім
громадянам нашої країни.
Україна – надзвичайно красива і різноманітна. І кожний регіон наповнений своєрідною, неповторною красою.
Закарпаття – це маленький куточок раю, де природа мерехтить різнокольоровою веселкою, де поєднується оксамит карпатських гір і блакить долинного плеса. Де праліси могутніх букових лісів співіснують з грайливими смереками, які підкорюють карпатські вершини.
Донеччину українці
сприймають як степовий край. І коли потрапляєш на ці безкрайні простори,
відчуваєш справжню красу Донеччини: з
порослими ярами, квітучими ланами, з повітрям, наповненим
гірко-солодким запахом степу, соснового лісу,
дубового гаю та морським бризом. Край волелюбний,
неосяжний, безмежний.
Оксана Гаврош, куратор акції «Закарпатські акценти» від Закарпатської академії мистецтв: - Ця поїздка стала для мене новим відкриттям Донеччини. Вперше я потрапила на Донбас у підлітковому віці – їздила до Єнакієвого. Та мандрівка залишила неприємні спомини А тепер, коли я побачили ці чудові краєвиди, побувала в лісовій зоні, поспілкувалась з творчими людьми – моє ставлення до Донеччини змінилось. Не все так сіро в цьому регіоні. Я сподіваюся, що наша спільна робота возведе ще один місточок між найвіддаленішими куточками України.
В Художньому музеї представлено 32 роботи 20 художників
класичної закарпатської школи. Але, основний кістяк вернісажу – роботи молодих художників,
студентів Закарпатської академії мистецтв.
- Я бачу величезний в цьому символізм – наша молодь вірить в майбутнє України, вірить в її цілісність і неділимість. І не розмежовує країну на східну і західну. Для них Україна – єдина! Саме за це воюють наші хлопці з інших регіонів на теренах Донбасу, – зауважила Марина Ємцева, куратор акції від Донецької ОДА.
На відкриття приходили військові місцевих гарнізонів. Серед них були представники західних регіонів. Вони
найдовше залишилися в залах музею,
роздивляючись з ностальгією картини – для них це своєрідне вітання з
їхнього краю, з рідної домівки.
- Ми тут служимо майже півроку, - поділилися своїм враженням військові, – і звикнути нам до степу поки що важко, тож ці картини, як ковток домашньої води. Щиро раді рідній домівці, рідній говірці. Дякуємо, що приїхали і не побоялися! Нам важливо, що земляки нас не забувають, що просувають нашу культуру в цих степах, знайомлять місцевих жителів з красою нашого краю. Подивіться, скільки прийшло дітей на відкриття! Вони – наше майбутнє. Сподіваємося, через такі культурні заходи діти зрозуміють і по справжньому полюблять Велику Батьківшину, пабачать, що таке Україна. Поки що Донбас мало знає про Україну, а ми мало що знаємо про Донбас.
А я дякую Оксані Гаврош, Олені Кондратюк, які приїхали до Донеччини. Дякую начальнику Управлінння культури і туризму ДОДА Аліні Певній, директору Художнього музею міста Краматорська Олені Орловій, Марині Ємцеві – молодій еліті Донеччини, за допомогу в організації акції. Особлива подяка талановитому митцю, дивовижному мрійнику і романтику В’ячеславу Гмирі – останньому скіфу Донецького степу, за екскурсійну програму.
Коли ми разом – все буде добре!
Наталка Іванченко, голова ГО «Гуманітарна ліга», організатор акції.
Коментарі