Війна дитячими очима. Лілія Дорошенко
- 24.06.16, 21:56
Можливо, це випадково, але малювати, це юне дівча почало після окупації Криму і початку війни на Донбасі. Вона живе у прифронтовому Покровську і три літери АТО, мають для неї зовсім інше значення, ніж для ровесників-школярів з мирних областей України.
Лілі Дорошенко 15 років. А її роботи вже добре відомі на Донеччині, вона стала переможцем Міжнародного фестивалю у Литві, зробила персональну виставку в Одеському історико-краєзнавчому музеї.
Юну художницю помітив і підтримав Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський. Завжди допомагає начальник Управління культури і туризму ОДА Аліна Певна. Ліля частий гість часопису “Музеї України”. Нині журналісти допомагають в організації персональної виставки у столичному Музеї гетьманства. Відкриття – на початку липня!
Прикметно, що картини Лілії Дорошенко будуть розміщені поруч з плакатами і картинами художника-фронтовика, арт-директора журналу “Музеї України” і Музею плакату Юрія Неросліка. Сержант Нерослік у складі 92 бригади ЗСУ пройшов жах Іловайська, майже рік воював під Щастям. Постійно створює патріотичні плакати, а після демобілізації раптово почав малювати ліричні пейзажі.
-Я відразу зрозумів, що живопис став для цієї дівчинки якимось захисним щитом! – поділився спостереженням Юрій Нерослік, – Буремні події загострили і підняли її талант! Особливо це відчувається у роботах, де присутні свічки. Ну а картина, де дітлахи зустрічають колону БТР з бійцями на броні, мене просто розчулила! Сильні роботи! Такі полотна, особливо за кордоном, дають більший емоційний результат, ніж десятки телепрограм! Це – війна дитячими очима! Я так і не зміг намалювати війну. Потрібен час… А Лілі зичу нових перемог і творчих успіхів!
Пресова презентація виставок очікується орієнтовно 4 липня. Працюватиме майже до кінця місяця…
Ліля не має ні художньої освіти, ні фахових вчителів – звичайна самоучка, як взяла два роки тому пензель і почала перемальовувати картини. Самостійно навчилась змішувати олійні фарби, вимальовувати фон, зараз самотужки вивчає анатомію, читає літературу. Спочатку малювала по квадратикам і поступово перейшла до написання пейзажів з натури. За два роки з-під її пензля вийшло понад 50 робіт, серед яких і українські пейзажі і портрети, і натюрморти
Талановиту дівчинку помітили – запропонували зробити виставку в рідному місті Покровськ (Красноармійськ). Потім ще кілька виставок і – визнання на Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовска феєрія» у січні 2016 року. Юна покровчанка Лілія Дорошенко зайняла перше місце в номінації «Образотворче мистецтво».
В Одеському історико-краєзнавчому музеї, у червні, відбулася культурно-мистецька акція «Кольори мого життя», в рамках якої була виставка 15-річної Лілії Дорошенко «Я відкриваю свій світ!», де були представлені 30 робіт художниці. Відгуки захоплені! І ось – Київ.
Зараз Ліля, з батьком Леонідом, разом з учасниками 16 Музейної експедиції, що відкрили у Краматорську резонансну виставку “Закарпатські акценти”, знову їде до столиці. Стала переможцем чергового конкурсу…
У прифронтовій зоні Донецької і Луганської областей живуть мільйони людей. Ростуть діти. І треба зробити все, аби вони виросли в мирній, єдиній Україні!
А таланти підтримаємо!
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”
Коментарі