Акція “Кольори мого життя”: прифронтова зона!
- 07.04.16, 18:22
Легендарні українські художники Юрій Нерослік і
Георгій Ключник презентують свої роботи у прифронтовій зоні АТО! Торецьк - Костянтинівка.
Це
результат продуманої системної роботи Донецької ОДА і культурологічних
волонтерів. Життя триває попри війну!
-Головний
напрям – всіляка підтримка закладів культури, що опинилися у 1-3 лінії
оборони на мінімальній відстані від лінії розмежування! Фактично, поруч з
фронтом… – заявила Начальник Управління культури і туризму Донецької
ОДА Аліна Певна, – Концерти, вистави, святкові народні обряди, особливо
художні виставки – що найскладніше! Нині на багатьох ділянках досить
складна бойова обстановка, фіксуються обстріли. Але, не забуваємо, що
навіть у тих умовах живуть люди, ростуть діти, діють школи, бібліотеки,
музеї, клуби. І саме для них ми проводимо мистецькі акції. Що, повірте,
дуже непросто! Вдячні художнику-фронтовику Юрію Неросліку, який вирішив
презентувати на Донеччині свої картини! Цій виставці – наша особлива
увага!
-Культурно-мистецька
акція «Кольори мого життя» проведе заходи у фронтовому місті Торецьк
(Дзержинськ), що знаходиться поруч з окупованою Горлівкою. Там
планується відкриття двох виставок патріотичного плакату Юрія Неросліка,
за безпосередньою участю автора – добровольця АТО, керівництва часопису
“Музеї України” і представника Національного газетно-журнального
видавництва, що є інформаційним спонсором і безкоштовно поширить
україномовні культурологічні видання.-розповів куратор акції від
Управління культури ОДА Володимир Землянко.- Якщо дозволить обстановка
буде рейд на Авдіївку у рамках Музейної експедиції… Зазначу, що
нещодавно,наша кураторська група організувала неймовірну виставку
“Львівська палітра” художників Галичини у музеї Бахмута. Все це
результат осмисленої політики керівництва області з українізації і
національного відродження!
Основні заходи відбудуться у Костянтинівці – Міський комунальний заклад культури “Палац культури та дозвілля”. Тут Юрій Нерослік презентує художню виставку “Кольори”, колекцію плакатів, а Музей плакату при журналі “Музеї України” міжнародну виставку карикатури свого художнього директора, легендарного гумориста Георгія Ключника, яка після цього рушить у мандри кількома країнами…
Організатори: Управління культури і туризму Донецької ОДА, Міський комунальний заклад культури “Палац культури та дозвілля” Костянтинівки, Музей плакату України при журналі “Музеї України” та ГО “Гуманітарна ліга”!
Інформаційний спонсор – Національне газетно-журнальне видавництво.
Куратор Володимир Землянко коротко представив учасників акції:
Арт-директор Музею плакату України при журналі “Музеї України”, художник Юрій Нерослік.
У 2014 році пішов добровольцем в зону АТО. Сапер 92 бригади ЗСУ. Був під Іловайськом, у Щасті… Створив неймовірну серію патріотичних плакатів, які мають міжнародну популярність у соціальних мережах, використовуються у масових акціях в багатьох країнах. Організатор майже 100 плакатних виставок у прифронтовій зоні.
Після демобілізації повернувся у Харків, несподівано почав писати картини. В основному – пейзжі. Тема любові до рідної землі, патріотизм, проходить у всіх його творах.
Художник-карикатурист Георгій Ключник, місто Хмельницький, художній директор Музею плакату України – кращий політичний карикатурист України!
Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД і ГО «Самооборона Троєщини» за поданням Музею української пропаганди визнали художника Георгія Ключника «Кращим політичним карикатуристом України».
Відзнака вручається за створення сотень карикатур з часів Майдану, АТО, гострою критикою диктаторського режима РФ військового злочинця Путіна, пародії на помилки української влади, піднесення патріотизму!
Георгій Ключник – художній директор Музею плакату України, Музею української пропаганди, член редколегії журналу «Музеї України». А роботи доступні у всіх куточках планети, де є інтернет, зокрема Фейсбук. Єдина виставка Георгія у Музеї української пропаганди на найбільшому житловому масиві України – київській Троєщині.
Ось як характеризує художника сайт Дойче Веле: «Один з авторів карикатур, Георгій Ключник, тисячами збирає «лайки» шанувальників власної творчості. А почалося все, за словами самого художника, зі спонтанного пориву. «Коли почався Майдан, я думав, чим можу допомогти. Матеріально можу, а чим ще? Почав карикатурою займатися,- згадує в розмові з DW карикатурист.- Як тільки побили дітей, я бігом намалював, як міліціонери викладають з тіл на снігу напис «Міліція з народом». Тоді я ще не знав, що цей малюнок виявиться пророчим».
Аби не накопичувати в собі такий негатив, художник і почав малювати свої злободенні карикатури. «Мене, як і всіх інших, також «ковбасить», кожен по-різному з себе це виливає»,- поділився з DW своїми переживаннями Ключник.
Найвідомішим своїм творінням художник вважає «Путіна на горошині».
Карикатурист каже, що за сатиру над російським лідером на його адресу вже надходили навіть погрози. «Є погрози, є і статті про мене, які пишуть російські «брати». Був цілий форум, де вони описували, який я поганий. Писали, що я занадто дрібний, аби знищити Путіна, але просили братів-новоросів, щоб вони мене знищили»,- розповідає художник і додає: «Я сміюся з цього. Я ж навіть імені й прізвища свого не приховую».
Замість мольберта – монітор, замість пензля – мишка. Свої малюнки український карикатурист Ключник представляє як маленькі історії і вважає їх власною зброєю проти ворога. «Це не картинки, а маленькі історії. Ідеальна карикатура та, що не має тексту, а сама розповідає історію. Текст можна написати і його забудуть, а влучну картинку людина пам’ятатиме дуже довго. Оце і є моя мета»,- каже художник».
Варто зазначити, що роботи художників активно використовують сайти відомих радіостанцій Радіо Свобода і Німецька хвиля. А це – міжнародне визнання…
Творчість майстрів стає доступною жителям Костянтинівки і Торецька, які занадто добре розуміють, що таке війна, і як варто цінити мир і злагоду в Україні.
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, куратор акції
Коментарі