хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

Музеї Донеччини в інтернеті! Краматорський історичний!

  • 06.02.16, 09:28


Подія наскільки рядова, настільки і знакова. Краматорський історичний музей вийшов в інтернет! Це вже четвертий музей Донеччини, що отримав сайт за допомогою команди журналу «Музеї України».

https://kramistmuseum.wordpress.com/

Свого часу, ще за Януковича, ми намагалися примусити тодішнє керівництво Управління культури Донецької ОДА, створити сайти всім музеям області. Повірте, коштів було аж занадто… Але, моральні збоченці, що керували культурою у той час, вже тоді думали про гуській мір… Все українське свідомо витравлювалося. Як і європейське. А інтернет, для тих манкрутів був чимось недосяжно-гріховним. Праваслабіє… Кирилівські фундаменталісти… Нині ті зрадники очолюють «Мінкульт ДНР». Сподіваються на амністію. Даремно. Кара буде суворою!

Нарешті, лише за нової влади, відомі музеї Донеччини отримують сайти і виходять в мережу!

5556669-Музеї – історичне обличчя області! – переконана начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Відповідно, ми повинні забезпечити присутність закладів у всесвітній інформаційній мережі. Українською мовою. Це – принциповий момент. Зрозуміло, є жахливий спротив. Кадровий голод. Чимало проблем. Але, ми повинні все подолати! Україна переможе!

-Природньо, є певні нюанси, ідеологічні стереотипи! – зазначила директор Музею історії міста Краматорської міської ради Наталія Волошина, – Доводиться докладати зусиль. Ми почали з експозиції про героїв АТО, що звільняли місто, наших земляків, які загинули чи проявили себе на фронті. Вдячні журналістам часопису «Музеї України», які відвідали наш заклад першим і подарували комплект плакатів Юрія Неросліка. Ми відразу зробили виставку, яка отримала гарний резонанс у пресі. Знаково, що ми спільно працюємо і зі створенням і наповненням сайту. Реальна, буденна і така важлива робота!

1854_869444983176926_5153999574815133500_n-Сподіваюся, найближчим часом, всі основні музеї області вийдуть в інтернет! – заявила співробітник Донецької ОДА, що відповідає за музейний сектор Марина Ємцева, – Важливо, що ця діяльність відбувається на благодійній основі і не потребує коштів з державного бюджету. Ми робимо все, аби область сягнула європейського рівня! Хоча, повірте, це дуже не просто!

Ми отримуємо колосальне моральне задоволення, реалізуючи проекти, які потрібні людям. Всі, хто до того доторкнувся, сприяв, відчули ту потужну енергетику. Маленька реальна справа цінніша купи високопарних слів. Особливо, у прифронтовій зоні. Хоча, змиритися з таким станом мені особисто дуже важко. Рідна Донеччина розірвана війною… Моє село окуповане. Не можу навіть поїхати до могили мами…

Головне нині – Краматорський історичний музей в мережі!

Відвідайте сайти музеїв Донеччини, створених нашою командою.

-Стартував сайт прифронтових музеїв Волновахи, деякі з філій просто біля окопів… https://volnomuseum.wordpress.com/

Краматорського історичного музею – https://kramistmuseum.wordpress.com/

Краматорський художній- https://kramatmuseum.wordpress.com/

Донецький обласний художній, що нині в селі Прелесне- https://prelesnemus.wordpress.com/

Робота триває. Фактично переформатується культурний простір Донецької області. Він стає українським. І добре, що опікується цим Управління культури і туризму ОДА.

Працюють на Україну!

Віктор Тригуб, головний редактор журналу “Музеї України”

 

 

 

0

Коментарі