Музею дарують танк!
- 16.11.15, 13:48
17 листопада 2015 року о14.00 год. у Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році»
відбудеться відкриття нових експонатів
експозиції під відкритим небом
Нині Нацмузей веде велику роботу з дослідження, музеєфікації, увічнення подій на Сході України – в зоні АТО. Розгорнуто експозицію про Героїв АТО, представлено фотовиставку, виставку плакатів бійця 92 бригади ЗСУ Юрія Неросліка, здійснюються музейні експедиції на Донбас…
Директор Нацмузею Іван Петрович Вікован розповість про нові форми роботи державного військового музею.
Однак, музей продовжує поповнювати експозицію і про Другу світову війну…
Всеукраїнське громадське об`єднання пошуковців «Союз «Народна пам`ять» передало для експонування в Національний музей – заповідник «Битва у 1943 році» макет німецького танку Pz-IV та фрагменти артефактів, знайдених під час пошукових робіт на місцях боїв, серед яких броня танку Т-34/76, що загинув разом з екіпажем 15 листопада 1943 року біля села Турбівка Житомирської області.
Наймасовіший німецький середній танк Другої світової війни Pz–IV
Загальна кількість випущених танків Pz-IV складала 8500 одиниць. Використовувався танк у всіх військових баталіях Другої світової війни – від вторгнення у Польщу до битви за Берлін.
Уламки бойової машини Т-34/76 (лобова броня, лівий та правий борти, фрагменти корпусу) відносяться до періоду бойових дій Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, коли після визволення Києва у 1943 році ворог хотів собі повернути столицю України. Біля села Турбівка Житомирської області тривали жорстокі бої. Під час одного з епізодів бою в розвідку було відправлено три радянські танки Т-34. Всі три танки було підбито ворогом, екіпаж одного разом з машиною загинув.
Ймовірно, загиблий танк входив до складу 56 ГВ танкової бригади 3 ГВ танкової Армії. Є припущення, що танк належав до танкової колони «Приморський Комсомолець», сформованої з добровольців Приморського краю. Командував цією бойовою машиною лейтенант Єрмаков. На даний момент ведуться архівні роботи по встановленню імен членів екіпажу.
Передані експонати займуть гідне місце у експозиції музею.
На презентацію запрошені члени Всеукраїнського громадського об`єднанням пошуковців «Союз «Народна пам`ять» (голова правління Ярослав Жилкін, члени благодійного фонду «З відкритим серцем у майбутнє», представники засобів масової інформації, ветерани,учасники АТО, учні місцевих шкіл та інші.
Коментарі