хочу сюди!
 

Аля

50 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 40-55 років

Музейні експедиції в зону АТО

  • 02.11.15, 09:19


В жовтні 2014 року відбулася перша поїздка у зону бойових дій Донецької і Луганської областей. Команда журналу «Музеї  України» за підтримки Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», розпочала Музейні експедиції зони АТО.

Станиця Луганська, Щастя, Новоайдар, Лисичанськ, Артемівськ, Дебальцевський виступ, Маріуполь, Сартана…

Бійцям ЗСУ і НГУ передано десятки виставкових комплектів патріотичного плакату арт-директора Музею плакату при редакції, добровольця 92 бригади Юрія Неросліка.

Крім того, патріотичні виставки відкрито у Краматорську, Донецькій ОДА, Щасті, Новоайдарі, Сартані, Сєверодонецьку, на базі Першої бригади НГУ…

Нацмузей «Битва за Київ у 1943 році», за нашої підтримки, відкрив першу патріотичну виставку ще влітку 2014 року, сформувавши вражаючу експозицію про Героїв АТО. На базі музею проведено виставку «Світ очима дітей прифронтової Донеччини» - першу від моменту початку конфлікту за підтримки Донецької ОДА.

Варто відзначити діяльність Управління культури Донецької ОДА під проводом переконаної патріотки України Аліни Певної, якій за кілька місяців вдалося з нуля відновити роботу Управління, куди з окупованого Донецька не перейшов жоден колишній чиновник – нині вони «Мінкульт ДНР». Всі заклади культури на підконтрольній Україні території працюють, збережені. Ті, що постраждали внаслідок обстрілів, відновлюються.

 Завершується перереєстрація Донецького художнього музею і Донецького краєзнавчого музею, співробітники філій яких на нашій території зберегли фонди, 16 місяців не отримуючи заробітної плати. Нині ця бюрократична епопея завершується!

На Донеччині не залишилося жодного монумента Леніну! Процес декомунізації триває!

Відновлено роботу Управління культури, національностей та релігій Луганської ОВЦА під керівництвом Аліни Адамчук. На підконтрольну Україні територію переведено всі основні заклади культури, ведеться велика виставкова і концертна діяльність, робиться наголос на патріотичному вихованні.

Однак, варто зауважити, що предмети Музейного фонду України, що складають основу колекцій музеїв, залишилися на окупованій терористами ЛНР-ДНР території. Деякі, як у Донецькому краєзнавчому музеї, розграбовані… Терористи змінили назви закладів культури, загнавши їх у міжнародну ізоляцію. Крім Росії та невизнаних «республік» Донбас комунікацій не має! Особливе презирство викликають працівники культури, деякі з яких мають державні нагороди України, що відкрито перейшли на службу окупантам, паплюжачи український народ. Кара буде нещадною!

Нині команда журналу «Музеї України» проводить розслідування дивних обстрілів Донецького краєзнавчого музею і зникнення унікальних колекцій, страхова вартість яких сягає кількох мільйонів доларів.

При редакції створено Виставковий центр зони АТО, куратором якого стала шеф-редактор Наталка Іванченко. Мета – організація мистецьких виставок у Донецькій і Луганських областях, знайомство з культурою Донбасу інших регіонів України.

Готується чергова експедиція на Донбас!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

0

Коментарі