Самчиківський розпис крокує Україною!
- 29.09.15, 08:48
Самчики стають новим брендом України! 28 вересня у Музеї гетьманства стартувала культурно-мистецька акція «Самчиківський розпис – нова перлина Поділля», яка презентуватиме народне мистецтво Хмельниччини по всій Україні.
Самчики – невелике село Хмельницької області. Воно знаходиться на порубіжжі Поділля та Волині – недарма його ще називають подільська Волинь.
На сьогодні Самчиківський розпис - це дивовижний синтез настінних малюнків Поділля, казкової Волині, козацького завзяття та українського Всесвіту. На картинах серед букетів, вінків, дерев, квіти, китиці, ружа, гічка, кучерики, зорі постають герїчні козаки та гетьмани, дивовижні птахи та українськи писанки.
Цей яскравий розпис виник з настінних розписів Хмельницького регіону: у 60-тих роках ХХ століття Олександр Пажимський копіював місцеві народні малюнки, вивчав колористиску, підбирав фарби. Згодом він доповнив традиційний настінний розпис сюжетними картинами: козаками та чарівними дівчатами, дивовижними квітами, птахами та побутовими сценами. Малюнки наповнилися новим змістом – так і народився новий вид мистецтва, Самчиківський розпис.
Культурно-мистецьку акцію відкривали
видатні майстри Самчиківського розпису: Пажимський Олександр
Матвійович, член Національної спілки художників України, член
Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений
майстер народної творчості України, Юзвука Михайло Карпович – член
Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Раковський
Віктор Геннадійович – член Національної спілки майстрів народного
мистецтва України, Касьянов Сергій Олександрович – народний майстер.
Гостей вітали директор Музею гетьманства, Галина Ярова та молоді бандуристи на чолі з головою Національної спілки кобзарів України Володимиром Єсипком.
У стародавніх залах мазепинського дому, під звуки бандури відродиться стародавня атмосфера козацької доби. Для бажаючих Віктор Раковський провів майстер-клас самчиківського розпису. А для поціновувачів народного одягу самчиківці привезли унікальний одяг Південно-східної Волині.
Акція проходитеме з 28 вересня по 30 жовтня 2015 р. у різних містах України: Києві, Харкові, Запоріжжі, Житомирі.
З 28 вересня по 11 жовтня акція у Музеї гетьманства в Києві за адресою вул. Спаська,16-б (М Контрактова площа).
Організатори: Міністерство культури України, Музей гетьманства, Державний історико-культурний заповідник «Самчики», ВСМГО «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва».
Прес-служба
Коментарі