хочу сюди!
 

Наталі

50 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-53 років

Надія Савченко в Музеї плакату

  • 20.06.15, 04:56


Музей плакату миттєво реагує на події в суспільстві. Майдан ще не завершився, а вже було змонтовано резонансну виставку "Плакати Майдану" в Нацмузеї у Пирогові. Потім - "Крим - це Україна". Серія виставок про АТО в нашій філії на Троєщині - Музеї української пропаганди. Нині розгорнули виставку "Надія Савченко".

...Музейно-патріотичний центр КУН на Печерську, де нині представлено найбільші у світі плакатні патріотичні виставки, зустрічав журналістів провідних телеканалів, інформагенцій, сайтів. Прийшов легендарний комбат батальйону "Айдар", народний депутат Сергій Мельничук, лідер Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, сестра і соратниця Героя України Віра Савченко, кращий плакатист АТО, боєць 92 бригади Юрій Нерослік.

На знак протесту проти утримання у заручниках Путіна бійця батальйону "Айдар", народного депутата, Героя України Надії Савченко розгорнули плакатну виставку з короткою промовистою назвою - "Надія Савченко".

Кілька плакатів зробив арт-директор Музею плакату при журналі "Музеї України" Юрій Нерослік, є роботи з підбірки Олександра Руденка (Львів), інших авторів. Взагалі в електронній колекції МПУ біля 200 робіт про Надію Савченко. Більше двадцяти представили на виставці. https://www.youtube.com/watch?v=d1-9fNj1TSw

-Виставка була підготована і змонтована буквально за добу! - розповів активіст КУН, сотник Самооборони Майдану Ігор Рудник, - Спасибі за дієву підтримку фронтовика Юрія Неросліка, чия персональна виставка у нас вже кілька місяців. Як завжди на висоті команда Музею плакату. Сюди постійно йдуть люди!

Віра Савченко проінформувала про теперішній стан справи проти її сестри Надії  та наголосила на абсолютній відсутності будь-якої  законності у російському правосудді. Також вона відзначила, що українська держава замало прикладає  зусиль для визволення  громадянки України  з полону і наголосила на замовчуванні реальної кількості жертв  війни на Сході України: «Її ( війну) можна було зупинити ще під час кримських подій, але тоді керівництво побоялася вступити у відкритий бій з російськими агресорами: порахували, що прямі людські втрати  будуть понад 12000. А зараз ми маємо значно більші втрати. Таких Надій Савченко закопано  на Сході України вже десятки тисяч. Але  про це замовчують».

 «Надія проста, добра і дуже скромна людина. Вона  просто виконує свою роботу – захищає Україну…Вона знає, що українці про неї хвилюються і це її підтримує. Але, героєм  себе не вважає» – додала на останок Віра Савченко.

Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь наголосив: «Надія Савченко для нас є символом боротьби, незламності  національного духу і прикладом справжньої відваги та мужності українського воїна. Допоки є такі герої , як наша Надія – Україну не переможе жоден агресор. Ми –  українці – маємо так діяти , щоб українська політична верхівка не лише говорила, а й робила все для того, щоб визволити із брутальних кремлівських застінок цю героїчну жінку».

Арт-директор музею, молодший сержант підрозділу саперів 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік воює і малює плакати. Рік на війні. Проривався з Іловайського котла, лікувався, займався розмінуванням, був під Градами, щойно повернувся з Маріуполя, несе службу під Щастям. Саме його роботи стали основою збірки Музею плакату в Центрі КУН на Печерську. Волонтери допомогли виготовити масовим накладом комплект з 20 плакатів, які Юрій дарує музеям, школам, бойовим підрозділам...

На фронті дуже поважають Надію Савченко, що стала справжнім символом незламності. І це дуже розуміє фронтовик Нерослік... Говорив саме про це.

Нардеп і комбат "Айдару" Сергій Мельничук давній друг Музею плакату і журналу. Нині Сергій Петрович офіційно увійшов до редколегії "Музеїв України".

Згадав дні перед полоном Надії Савченко, яка воювала безпосередньо під його командуванням. Увечері вони довго сиділи біля озера, душевно говорили "Щось як у фільмі "В бой идут одни старики!" - посміхнувся Сергій Мельничук.

Вранці почався той бій. Гольф-клуб. Колона проскочила поворот, потрапила у засідку. Фактично увірвалися у Луганськ. Надія ще встигла кілька разів зателефонувати комбату і все. Полон. Айдарівці кинулися на допомогу, захопили нові позиції, великі трофеї, але відбити своїх не змогли. С.Мельничук, підкреслює, що тим боєм керував він особисто, коригував вогонь артилерії, віддавав накази, отож всі ганебні звинувачення росіян, які незаконно захопили громадянку України на нашій землі, офіцера, що виконувала бойове завдання у складі підрозділу ЗСУ, абсурд. Та і білінг сотових телефонів Надії підтверджує фальш московських слідчих.

-Головний наш ворог нині тут, у тилу! - впевнений С.П.Мельничук, - У комфортних кабінетах, при владі. Саме продажні чиновники масово фальсифікують звинувачення проти патріотів, одночасно прикриваючи соратників Януковича і пособників сепаратистів. У тюрмах знову одні патріоти! Злочинці при владі!

-В річницю увязнення Надії Савченко звертаюся до влади і громадськості з пропозицією висунути її на Нобелівську премію миру! Вона цього заслуговує аж ніяк не менше, ніж жінки з арабського світу,що боряться за свої права. В історії української держави не було жодного нобелівського лауреата! - заявив заступник директора Музею плакату, керівник Центру ОПАД Сергій Пархоменко, - Якщо Савченко отримає Нобеля, це буде не лише визнання її заслуг перед Україною, але й надзичайно вагомий жест світової спільноти в плані підтримки українців у їх боротьбі з агресором. Сподіваємося на ефективні лобістські кроки влади. Чекаємо!

Вхід на виставку безкоштовний. Добиратися зручно - центр столиці - Печерськ, площа Слави, Дніпровський узвіз,1. Колекцію будемо потихеньку поповнювати, як будуть фінанси.

Готуємо до відкриття виставку карикатур легендарного Жори Ключника. Художнього директора Музею плакату при журналі "Музеї України". Жора, як і вся сторінка Музею плакату, наглухо забанені ватно-американською цензурою Фейсбуку, фактично, перейшовши у підпілля як у кращі сталінсько-брєжнєвські роки... Відчуваємо, буде пресовий ажіотаж...

Музей плакату, спільно з Музейно-патріотичним центром КУН продовжує діяльність!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату при часописі "Музеї України"

0

Коментарі