хочу сюди!
 

Маша

45 років, терези, познайомиться з хлопцем у віці 44-52 років

Валентин Соколовський: «Чигирин –сакральне місце України»

  • 27.04.15, 22:00


На Замковій горі, у Чигирині, знову звучать литаври, знову вітер тріпоче знамена – до Богдана Хмельницького прийшли воїни-козаки за посвятою та за благословенням: в країну прийшла біда,  українці  вкотре виборюють свої землі, свою свободу, свою віру, своє життя.

Верховний отаман Об`єднаного козацтва В.Соколовський очолив київську козацьку колону.

Чигирину судилося стати центром  українського спротиву, столицею козацької  держави.  На цих землях зародилася  легендарна Коліївщина, у 1919 році утворилась  Холодноярська селянська республіка – маленька  волелюбна країна, яка стала осередком українського повстанського руху проти загарбників, який очолювали брати Чучупаки. Проіснувала республіка недовго, але про неї йшла слава по всій Україні.

"Авторитет Холодного Яру був дуже великий, - зазначав історик-чекіст Борис Козельський, -   його визнавало навіть багато отаманів, які йому не підлягали. Через свою географічну місцевість та своєрідну романтику, зіткану з пережитків середньовіччя, Холодний Яр становив для радянської влади неприступну фортецю".

Тож, не дивно, що і в наш буремний час Холодний Яр знову притягує  до себе українських вояків, які вже понад рік захищають нашу країну.

На Замковій горі, біля підніжжя пам’ятника Богдана Хмельницького,  майоріли  стяги "Миротворця", добровольчого українського корпусу "Правого сектору", "Азову", "Карпатська Січ", "Айдару. Всі  прапори освятив  патріарх Філарет і після цього,  з гори,  батальйони повернулися  на фронт, до східних кордонів України.

Серед стягів були  і прапори «Об’єднаного козацтва України» - з Києва на свято холодноярівських героїв приїхала делегація козаків на чолі  з Верховним Отаманом Соколовським Валентином Івановичем.

Козаки вшанували пам'ять всіх  героїв Чигирина і поклали вінки та квіти поруч з пам’ятниками  Богдана Хмельницького у Чигирині та Максима Залізняка у Медведівці – село, яке стало центром коліївського руху. 

У Чигирині отамана та козаків зустрічав Василь Іванович Полтавець,  Гендиректор Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Василь Іванович – нащадок козацького роду. Він  фанат Чигирина, заповідника, козацтва та історії України. Завдяки його  турботам члени козацтва ознайомилися з музеєм Богдана Хмельницького, подивитися невеличкий краєзнавчий музей у селі Медведівці.

Під час зустрічі отаман Сокольський В.І. передав Полтавцю В.І. кілька колекційних монет у дар для Заповідника. Трохи підтримали матеріально...

- Століття колоніального поневолення не змогли знищити родову пам'ять українського народу. Через віки постала незалежна держава Україна. І приклад цьому – сьогоднішне зібрання на Замковій горі у Чигирині, - сказав під час зустрічі  Валентин Соколовський. -  Хто любить спокій, хто любить волю, хто любить свій рідний край приїздить  до Холодного Яру, до Чигирина! Холодний Яр – це наш військовий оплот, а Чигирин  – сакральне місце України непокірного козацького духу. 

Наталка Іванченко


0

Коментарі