Музей плакатів АТО Юрія Неросліка
- 30.03.15, 01:38
Фактично, маємо головного плакатиста зони АТО! Це - арт-директор журналу "Музеї України", сержант 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік. Його талант яскраво проявився під час Майдану, коли Юрій входив до легендарної Плакатної сотні. Нині доброволець Нерослік боронить країну від орди під Щастям, продовжуючи малювати.
Виставки плакату Юрія Неросліка демонструвалися в Національному музеї-заповіднику "Битва за Київ у 1943 році",Музеї української пропаганди, Музейно-патріотичному центрі КУН, в музеї Чугуєва.
Його роботи є у підрозділах 92 бригади, батальйонах "Айдар", "Миротворець", "Київщина", імені генерала Кульчицького, Першій бригаді НГУ...
Ось що написав про Юрія сайт Радіо Свобода:
"Сержант 92-ї бригади Збройних сил України Юрій Нерослік пішов добровольцем в АТО влітку 2014 року. Бойове хрещення отримав в «Іловайському котлі». Сьогодні він, разом із побратимами-саперами, знешкоджує нерозірвані російські снаряди під містом Щастя. А ще… практично щодня створює патріотичні плакати. Під час його приїзду до Києва, Радіо Свобода поспілкувалось з бійцем, який воює одразу на двох фронтах: реальному та ідеологічному.
Дизайном Юрій Нерослік почав займатись з 2004 року. Втім, справжня трансформація з ним трапилась під час Майдану. Тоді під враженнями і переживаннями тих подій, він зробив свій перший патріотичний плакат. Українця на ньому він зобразив як Супермена.
У свої роботи, каже Юрій, він вкладає душу, адже вважає, що інформаційна війна не менш важлива, ніж війна в окопі.
«Плакати я роблю, коли війна дає мені на це час. Останні пів року я сплю лише по чотири години на день. Часто щось компоную вночі. Одним словом, вільного часу у мене нема», – усміхається боєць.
Через ще свіжі спогади, пережитим на фронті Юрій Нерослік ділиться неохоче. На запитання відповідає чітко, одним словом, наче під час допиту. Лише зі спогадами про Іловайськ на очах у бійця з’являються сльози.
«Це було 10 днів пекла. Ми з друзями згадуємо і прирівнюємо 3-4 місяці на фронті тепер з тими 10 днями тоді. Мені часто сниться ніч, посадка, в якій зриваються міни і крики людей», – каже він".
Порадившись,
ми вирішили створити окремий Музей плакатів АТО при журналі "Музеї
України", як філію Музею плакату України. Поки що презентуємо віртуальне
представництво.
Найближчим часом спробуємо відкрити виставку в зоні АТО...
Роботи Юрія живуть власним життям, масово поширюючись через соціальні мережі, сайти, роздруковуються волонтерами...
Зрозуміло, варто видати їх масовими накладами і розповсюджувати у військових частинах, школах, вузах... Якщо хтось готовий допомогти фінансово - пишіть Юрію в Фейсбуці...
А поки що триває війна.
І Юрій Нерослік боронить рідну землю не лише автоматом, а й плакатами...
Саме тому ми і переможемо!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", куратор Музею плакатів АТО
Коментарі