"Миротворець" отримає БТР, а нардеп-комбат плакати!
- 24.12.14, 00:24
Музейний БТР-60 отримають у подарунок бійці батальйону "Миротворець"! А комбат-нардеп Андрій Тетерук - вже має комплект фірмових плакатів.
Музейники активно підтримують захисників у зоні АТО! Полковник Тетерук навіть не очікував такого сюрпризу!
-Колектив Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», спільно з Самообороною Київщини передали батальйону «Київська Русь» (Дебальцеве) відремонтований музейний БРДМ-2, що вже захищає солдат. А бату спецпризначення МВС у Київській області «Миротворець», передається БТР-60.– розповів директор Нацмузею у Нових Петрівцях Іван Вікован, - Нині ми створюємо експозицію про героїв АТО, збираємо експонати! Сподіваємося, військова техніка, яку ми передали у війська, врятує чиїсь життя!
Днями, повністю відреставрована на пожертви патріотів бойова машина, буде передана у військову частину.
Команда журналу "Музеї України", що постійно переймається цією епопеєю, вирішила підтримати бійців морально - на основі творінь арт-директора нашого Музею української пропаганди Юрія Неросліка, що воює під Щастям, створили виставковий комплект плакатів для бату "Миротворець". Під час особистої зустрічі у Верховній Раді, я передав комбату плакати. Якщо акцію схвалять бійці і командири, виготовимо більш масовий наклад, збільшимо формат... Сподіваємося, яскраві роботи прикрасять бази батальйону як під Києвом, так і в АТО...
-Велика подяка колективу музею "Битва за Київ у 1943 році"! - відзначив народний депутат України Андрій Тетерук. - Зберегли БТР у гарному стані, проявили наполегливість, знайшли справжніх патріотів з Самооборони Київщини, які організували збір коштів і закінчують ремонт під Бояркою. Спасибі і плакатотворцям Музею укр пропаганди, що подумали про фірмові календарі, плакати для захисників України! Думаю, будемо дружити і співпрацювати!
Я запросив пана Андрія відвідати музей у Нових Петрівцях і провести відкриття виставки у Музеї укр пропаганди на Троєщині. Запрошення було прийнято. Сподіваємося, інформаційно підтримаємо і момент урочистої передачі БТР солдатам...
І трохи інформації про нардепа-комбата з відкритих джерел:
Народився 15 травня 1973 року в м. Вінниця. У 1990 році закінчив середню школу № 12 у Вінниці.
З 1990 по 1994 рік — навчався у Московському вищому загальновійськовому командному училищі імені Верховної Ради РСФСР.
Після навчання у військовому училищі служив п'ять років за контрактом у російській армії на Далекому Сході. Служив на посадах командира взводу, командира мотострілецької роти та командира розвідувальної роти.
У 1999 році прийняв українське громадянство і переїхав до України, де розпочав кар'єру військового в частині 3028 (м. Калинівка, Вінницька область). Пройшов шлях від командира взводу вогневої підтримки до командира роти спеціального призначення. Був старшим помічником начальника штабу, заступником начальника штабу.
В 2003 році в жовтні проходив стажування в поліцейській академії ім. Хосні Мубарака (Єгипет), де пройшов підготовку на курсі по боротьбі з міжнародним тероризмом. У 2004–2005 рр. перебував у складі миротворчої місії сил ООН у Косові. Був заступником командира, начальником штабу спеціального миротворчого підрозділу МВС України.
2006–2007 рік — друга миротворча місія в Косові, по завершенню якої вийшов на пенсію і очолив відділ безпеки одного з торгівельних центрів у Києві.
У 2011 році закінчив Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету. Спеціальність — менеджмент організації. Після отримання другої вищої освіти заснував власну компанію ТОВ «ВП Спецтехніка» з виготовлення паливозаправників.
На початку березня 2014 року, у відповідь на анексію Криму Росією, записався добровольцем у військкоматі. 23 травня 2014 року Андрій Тетерук був призначений командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» ГУ МВС України в Київській області. До складу батальйону увійшли професійні військові — ветерани миротворчих місій зі значним досвідом участі у закордонних миротворчих операціях. 11 липня 2014 року батальйон «Миротворець» був командирований до зони проведення АТО.
Під час облоги наших військ під Іловайськом з'явилася хибна інформація про загибель Андрія Тетерука. Насправді командир батальйону разом із 70 бійцями наступного дня вийшли з «Іловайського котла». В Іловайську батальйон «Миротворець» п'ять днів героїчно утримував один із ключових пунктів — вагонне депо. Командир батальйону Андрій Тетерук під час обміну бойовим досвідом із керівництвом новоствореного батальйону «Донбас» наголосив на основних тактичних помилках, яких припускаються бійці, задіяні в Антитерористичній операції на Донбасі.
Батальйон «Миротворець» — добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення, створений наказом МВС України 9 травня 2014 року у структурі ГУ МВС України в Київській області.
Відмінністю батальйону «Миротворець» від інших подібних формувань було те, що до служби у ньому було запрошено пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ та осіб, які проходили службу в миротворчих місіях та готові захищати суверенітет України.
До складу батальйону увійшли професійні військові та правоохоронці — ветерани миротворчих місій з великим досвідом участі у закордонних миротворчих операціях. Командиром батальйону призначено полковника міліції Андрія Анатолійовича Тетерука.
У боях під Іловайськом внаслідок російського обстрілу за інформацією керівництва ГУ МВС України в Київській області загинули кілька бійців батальйону, серед яких: Дмитро Цуркан, Андрій Єсипок, Халус Руслан, Роман Набєгов, Дмитро Назаренко, Віктор Єщенко, В'ячеслав Катрич, Олексій Горай, Максим Сухенко; 6 бійців зникли без вісті та 7 потрапили у полон".
Сподіваємося, скоро, наш Музей на Троєщині в рамках акції "Лицарі АТО", організує пресову зустріч з Андрієм Тетеруком... До речі, зустрілися і з комбатом-нардепом легендарного "Айдару", куди днями, під Щастя, вирушає Музейна експедиція часопису та Самооборона Троєщини з гуманітарною місією...
Україна повинна знати своїх героїв!
Героям - слава!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", директор Музею укр пропаганди
Коментарі