Музей плакату України: вже три роки…
- 11.11.14, 11:47
Музей плакату України при часописі «Музеї України». Перший в Україні і Європі, офіційно зареєстрований, спеціалізований музей історії плакату. Має філію – Музей української пропаганди на Троєщині.
Діє при журналі «Музеї України», спільно з Національним музеєм-заповідником «Битва за Київ у 1943 році» — директор І. П. Вікован (Київська область, Вишгородський район, село Нові Петрівці). За підтримки Національного музею народної архітектури та побуту України — директор Д. В. Заруба, де розгорнуто виставку «Плакати Майдану», розміщену у частині будівлі сучасної садиби з Тернопільської області, науково-дослідного відділу «Українське село».
Директор і засновник Музею плакату України — редактор журналу «Музеї України», Почесний працівник туризму України, член Національної спілки журналістів України Віктор Тригуб. Куратор — Наталка Іванченко. Голова Ради – Віктор Карпов.
Саме МПУ визнаний найменшим музеєм світу, адже площа його виставкової зали в Нацмузеї в Пирогові лише 15 кв метрів! Ще один світовий рекорд – найбільша добова відвідуваність сторінки на Фейсбуці! 203 000 читачів на добу під час Майдану!
Перша виставка про Євромайдан, відкрита 27.02.14 – “Плакати Майдану”, перша плакатна стіна Небесної Сотні. Перша виставка “Крим – це Україна!”. Перша філія на Троєщині – що стала першим музеєм Лівого берега столиці – Музей української пропаганди.
Музей створено 11 листопада 2011 року, легалізовано рішенням № 133 виконавчого комітету Новопетрівської сільської Ради Вишгородського району. Таким чином, Музей плакату України став першим, офіційно зареєстрованим серед відомих музеїв плакату Європи, які діють лише на правах відділів при великих музейних установах, не маючи самостійної державної реєстрації.
Дві перші виставки плакатів, були урочисто відкриті в приміщенні Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». Однак, брак виставкової площі, змусив шукати окреме приміщення у Києві.
Проект підтримав директор Національного музею народної архітектури та побуту України Дмитро Заруба, у грудні 2012 року, надавши частину будинку з Тернопільської області для постійнодіючої виставки «Галерея плакатів епохи тоталітаризму». Дієву допомогу надав Голова Київської міської організації «Меморіал», директор Музею совєтської окупації Роман Круцик, передавши комплект плакатів про злочини комуністичного режиму СРСР.
З листопаду 2013 року творці Музею плакату підтримують Євромайдан. Збирають роботи про визвольну революцію. У грудні 2013 року музей відкриває сторінку у Фейсбуку, яка миттєво стає популярною, віртуальну експозицію Плакати Майдану відвідує до 200 тис читачів на добу. Враховуючи гостроту багатьох плакатів, фундатори Музею отримували чимало погроз, були хакерські атаки, очікування арешту за “пропаганду тероризму, екстремізму, масових безпорядків”. Сторінка у ФБ стала координатором акцій протесту у багатьох країнах. Зокрема, діаспора, використовуючи роботи з колекції Музею плакату проводила мітинги у Франції, Англії, Німеччині, США, Канаді, Польщі, Аргентині, Бразилії, Словаччині, Південній Кореї…
27 лютого 2014 року було змонтовано виставку “Плакати Майдану” у Нацмузеї в Пирогові, що користується популярністю у відвідувачів. Крім плакатів, виставлено щити Самооборони, протигази, каски, кийки, саморобний бронежилет…
На початку квітня 2014 року в Музеї плакату в Пирогові змонтовано виставку “Крим – це Україна!”. Офіційне пресове відкриття якої відбулося 29 квітня 2014 року у присутності бійців Троєщинської Самооборони, представників Правого сектору, художниці Асі Колос, фотомайстра Катерини Крючкової, журналістів, громадськості.
Формується колекція про події на Донбасі у філії на Троєщині…
Вхід до Музею плакатів безкоштовний, години роботи відповідають часу роботи Нацмузею у Пирогові за адресою — 03026, м. Київ, с. Пирогів, Національний музей народної архітектури та побуту України. Як і безкоштовно можна потрапити до Музею української пропаганди у Києві, на Драйзера,8.
Коментарі