Броня для батальйону "Київщина": і танк для музею!
- 15.10.14, 14:30
База батальйону МВС України "Київщина" на Луганщині. Прикривають стратегічний напрям - поруч Щастя, Станиця Луганська, кордон... Недалеко воює легендарний батальйон "Айдар". Місця тут неспокійні.
Відповідно, бійців "Київщини" треба всіляко підтримати.
Щойно, команда журналу "Музеї України" за підтримки Національного музею-заповідника "Битва за Київ у1943 році", у складі гуманітарного конвою Самооборони Майдану, відвідала базу "Київщини". Для нас то Перша музейна експедиція у зону АТО.
Перші враження - на території порядок. Дисципліна. Чисто. Патрулі. Бійці укріплюють блок-пост. Чітко несуть службу, виконуючи накази.
Заступник командира батальйону Юрій Саабілович Оруджов вдячний Самообороні Майдану за доставлену диво-піч від майстрів Київводоканалу. А також продукти, медикаменти, одяг... Реальна співпраця. З гордістю провів невелику екскурсію. Мене вразили дві пральні машинки - подарунок Київської ОДА, працюють. Перед тим самооборонці дискутували - чи треба везти на передову побутову техніку? Треба!
Від імені наших Музею плакату і Музею української пропаганди при журналі "Музеї України", я передав виставку плакатів про НГУ Юрія Неросліка, календарики, журнали... Свої подарунки передала Самооборона Троєщини.
Як експонати отримали прапори з бойового Камазу, подарованого Київською ОДА, тубу від гранатомета "Муха".
Мова зайшла про БРДМ і БТР, які музей "Битва за Київ у 1943 році" з Нових Петрівців передав на потреби армії.
"Враховуючи ситуацію, яка склалась на
Сході України, де ведуться бойові дії військовослужбовцями Збройних Сил
України, Національною гвардією і добровільними загонами по захисту
цілісності України, дирекція Національного музею – заповідника «Битва за
Київ у 1943 році» і управління культури, національностей і
релігій Київської облдержадміністрації ініціювали передачу (за підтримки
Київської облдержадміністрації) до зони АТО військової техніки БТР та
БРДМ. - повідомив журналу "Музеї України" директор музею Іван Вікован.
Демілітаризована військова техніка, яка знаходилася в експозиції на
території музею 9 вересня передана Київському підприємству АО
«Поліграфмаш» (Генеральний директор Максимено В.П. ) для проведення
ремонтних робіт і передачі у відповідні підрозділи Київщини".
Підкреслю, попри вік, техніка у робочому стані, регулярно прогрівалася, рухалася, після ремонту і модернізації буде у великій нагоді в зоні АТО.
Юрій Оруджов просить, навіть вимагає, аби броня після ремонту потрапила б саме у "Київщину"! Ніяких коштів, проблем - просто підписати пару папірців! То прекрасне прикриття від кулі і потужна вогнева підтримка!
-У свою чергу, ми готові подарувати музею у Нових Петрівцях підбитий танк! - офіційно заявив Юрій Оруджов, - Зрозуміло, після оформлення необхідних документів! Ми обома руками за таку співпрацю!
-До речі, нам конче необхідний надійний КраЗ з кунгом! - приєдналася до розмови боєць бату Олена Войткова, - Йдуть холоди, дощі... Якщо якесь з підприємств Київщини допоможе нам з технікою, будемо безмірно вдячні! Не забувайте земляків із зони АТО!
Журнал "Музеї України" зробить все, що можна, аби батальйон "Київщина" отримав реставровану бронетехніку, КраЗ, підтримку.
Поговорили з рядовими бійцями. Склали список найнеобхіднішого під зиму.
Отож, треба:
Теплі шкарпетки - чим більше, тим краще!
Термобілизна байкова, теплі зимові спальники, ліхтарики металеві - лінзові. Перчатки зимові. Балаклави зимові (флис). Шапки зимові. Розгрузки. Ковдри шерстяні. Засоби для гігієни, гоління. Подушки маленькі синтапон. Бушлати, комбінезони зимові, світера. Рюкзаки великі військові...
Бійці просять передавати допомогу безпосередньо у батальйон без посередників чи якихось сумнівних фондів. Часто допомога осідає десь у тилових штабах, складах - зникає, розкрадається. Краще з рук в руки! Або користуйтеся можливостями гумконвоїв Самооборони Майдану через Український дім. Але, чітко зазначайте, для якого батальйону!
-Нацмузей "Битва за Київ у 1943 році" зробить все, що від нас залежить, аби наші БРДМ і БТР потрапили саме до нашого батальйону "Київщина"! - повідомив директор музею Іван Вікован, - Зрозуміло, такі рішення приймають на іншому рівні, але... З радістю приймемо і доставимо в експозицію підбитий танк! Доведеться побігати кабінетами, але справа того варта! Підтримаємо наш батальйон!
Голові Київської ОДА Шандрі В.М.
Шановний Володимире Миколайовичу!
Учасники Першої музейної експедиції за підтримки Самооборони Майдану і Національного музею-заповідника "Битва за Київ у 1943 році" відвідали один з кращих підрозділів МВС в зоні АТО - батальйон "Київщина". І засвідчують свою повагу!
Бійці вдячні громаді Київщини за постійну підтримку!
Журнал "Музеї України" просив би Вас особисто сприяти у передачі батальйону БРДМ і БТР з Нацмузею "Битва за Київ у 1943 році", які перебувають на ремонті. Логічно, аби техніка з Київської області потрапила б до бойового підрозділу "Київщина"!
Звертаємо Вашу увагу і на підготовку батальйону до зими! Чи не могли б виробничі та комерційні структури області підтримати бійців?
Було б непогано, аби батальйон отримав автомобіль КраЗ з кунгом...
На мою особисту думку, було б гарно, аби батальйон "Київщина" регулярно відвідували делегації районів області з шефською допомогою.
Бажаємо успіхів і миру!
З повагою,
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", керівник Першої музейної експедиції в зону АТО
Музейна бронетехніка
Піч у подарунок
Прапор для музею
Гранатомет для музею
Коментарі