хочу сюди!
 

Наталия

53 роки, лев, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Рейдерська атака на перший музей Троєщини

  • 30.08.14, 10:11


Зафіксована нахабна спроба рейдерського захоплення  Музею української пропаганди. Приватна особа, яка вочевидь має певні психологічні проблеми, наділила себе імператорським званням фундатора закладу, ще небаченого музейниками, намагаючись привласнити колекцію.

Ось офіційний опис МУП, затверджений наказом, розміщений на двох сайтах та сторінці музею у соцмережах:

"Музей української пропаганди - перший повноцінний музейний заклад найбільшого спального району України - Троєщина у Деснянському районі Києва.

Музей створено 23 травня 2014 року, як відокремлений філіал Музею плакату України який легалізовано ухвалою № 133 виконавчого комітету Новопетрівської сільської Ради Вишгородського району Київської області. В Європі такі музеї діють тільки на правах відділів при великих музейних установах і не мають самостійної державної реєстрації, що надає певної моральної переваги українцям. Музей плакату України з виставкою "Плакати Майдану", нині діє у Тернопільській садибі відділу "Сучасне село" Національного музею народної архітектури і побуту України. Вважається найменшим офіційно зареєстрованим музеєм світу - виставкова зала лише 15 квадратних метрів!

Куратором Музею української пропаганди став редактор журналу «Музеї України» Віктор Тригуб.

Меценати безкоштовно надали Музею української пропаганди невелику світлу залу на другому поверсі центру "Радосинь" по вулиці Т.Драйзера,8.

Організатори підкреслюють, що реалізують проект в піку місцевій владі, яка за двадцять років не спромоглася створити в районі державний музей, театр, картинну галерею, цирк та інші заклади культури, при тому, що у районі мешкає десь 350000 жителів!

Основну увагу привертають інформаційні стенди Київського "Меморіалу", створені директором Музею совєтської окупації Романом Круциком. Особливе звучання має стенд про масові розстріли НКВС громадян у лісовому масиві села Биківня, що входить до Деснянського району. Розповідається про арешти, знущання, знищення українців протягом 1918-54 років. Організатори виставки переконують, що саме ті страшні методи, сталінська ідеологія, жорстокість складають основу світогляду нинішнього Президента Росії В.Путіна, який підло окупував Крим, розпочав війну на Донбасі.

В експозиції знизу розміщені старі сталінські плакати, що лакували радянську дійсність.

Поруч розміщено плакати сучасних художників, які показують мужність українців на Майдані, боротьбу за свободу і незалежність із зброєю в руках.

Підбірка матеріалів справляє досить сильне емоційне враження, привертаючи увагу як школярів, студентства так і представників старших поколінь".

І ось як представлено музей у новій редакції:

"Фундатором (засновником) Музею української пропаганди є відомий вчений і громадсько-політичний діяч, поет і публіцист, доктор історичних наук, академік Української академії наук Павло Гай-Нижник.

Творчий актив Музею: куратор - редактор журналу «Музеї України» Віктор Тригуб, арт-директор - Юрій Нерослик, креативний директор - фотохудожник Катерина Крючкова".

Все було нормально, поки активісти музею, разом з Головою КМО "Меморіал" Романом Круциком, всесвітньовідомим майстром мікромініатюри, істориком Миколою Сядристим, письменником, народним депутатом України Володимиром Яворівським, художником Георгієм Ключником, фотохудожником Катериною Крючковою, представниками Деснянської РДА розробляли концепцію, монтували виставки, розживалися експонатами, меблями. Спільно з талановитим дизайнером Юрієм Неросліком - нині сержантом Нацгвардії, творили і поширювали в зоні АТО і державних музеях патріотичні плакати...

Нездорові тенденції проявилися, коли до музею, на публічні акції, почали приїздити журналісти найбільших ЗМІ, телеканалів... Музей, створений на ентузіазмі, без жодної бюджетної копійки, зазвучав, отримав суспільне визнання. Розроблена масштабна патріотична екскурсійна програма для чисельних школярів Троєщини, що через транспортні проблеми не так часто добираються до провідних музеїв у центрі.

"Фундатор" раптово прозрів, проявивши дивну цікавість до закладу, хоча раніше мав інтерес лише до красування перед телекамерами. Можливо, це реакція на парламентські вибори, де він знову виконуватиме ганебну роль технічного пугала, як це було під час кампанії до Київради, де йому вдалося отримати аж 200 голосів...

Офіційне керівництво журналу "Музеї України", Музею плакату України і Музею української пропаганди при часописі, отримало хамський телефонний ультиматум протягом доби здати ключ, подарувавши вже створену зусиллями багатьох людей музейну колекцію Великому вождю всіх фундаторів!

Отримавши популярне пояснення про те, що більшість експонатів є приватною власністю багатьох і дуже непростих людей, Фундатор перейшов до погроз розправи з боку багатьох близьких йому кримінальних елементів. Зазвучала нова вимога - негайно покинути приміщення, власники якого ніяких претензій, вимог, ультиматумів на адресу журналу "Музеї України", Музею плакату і Музею української пропаганди при часописі, не оприлюднювали. І враховуючи чисельні плани співпраці з музеєм, увагою громадськості, дуже сумнівно, що вони допустять брутальне нищення першого музею Троєщини. Якщо ж вони попросять - заклад буде перенесено до іншого місця... Але, то вже інша історія...

Ситуація неприємна. Ми не збиралися звертатися до загалу, обмежившись виведенням Фундатора з редколегії журналу і позбавлення його всіх громадських посад в наших музеях. Розуміємо, що у людини гострі психологічні проблеми і дещо неадекватна реакція на дійсність, що для доктора історичних наук, який щиро хоче привласнити музей, колекцію, до творення яких не має ніякого стосунку, а потім взагалі нищить музей, лобіюючи позбавлення приміщення, неприпустимо.

Тому просто застерігаємо від співпраці з подібними кадрами.

А Музей української пропаганди на Троєщині буде! Хай навіть у іншому приміщенні!

Прес-служба МУП

0

Коментарі