хочу сюди!
 

Киев

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 42-53 років

Музей Героїв АТО - буде створено!

  • 22.08.14, 00:41


Війна за Донбас і Україну потребує негайної музеєфікації! Події відбуваються занадто швидко. Штурми, оборони, котли, прориви, трагедії, перемоги... Все це треба зберегти для нащадків!

Саме тому активісти журналу "Музеї України" та ентузіасти вже кілька місяців тихо збирають експонати із зони АТО.

Биті каски, деформовані бронежилети, гільзи, деталі обладнання та озброєння стали початком великої колекції. Особлива повага до речей загиблих бійців... Є унікальні трофеї від ворогів...

Кілька тижнів, в режимі нерозголошення діє Оргкомітет створення "МУЗЕЮ ГЕРОЇВ АТО", який очолив знаний музеєтворець, кандидат історичних наук, полковник ЗСУ Віктор Карпов. Відповідно, всіляку підтримку надає часопис "Музеї України", наша пресова корпорація, влада Луганської і Донецької областей, Нацгвардія, військові, бійці добровольчих батальйонів...

Ми вже маємо сумний досвід двох Майданів. Було скільки розмов, а повноцінного музею так і не створили! Реально маємо одну  стаціонарну музейну експозицію "Плакати Майдану" в Музеї плакату при журналі "Музеї України", яка з 27 лютого діє в Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові. Фактично, це вже меморіальний музей на 15 квадратних метрах! Вже зрозуміло, що при тому дефіциті бюджету, війну, ніхто не буде викидати кілька сотень мільйонів на нове приміщення в центрі, обладнання. Є сумнів, що музей взагалі буде...

Те саме відбувається довкола АТО. Гинуть кращі хлопці. Треба рятувати поранених. Забезпечити армію, відбудувати розбомблене...

Тут не до історії, не до музею! Знайома пісня...

-До оргкомітету створення "Музею Героїв АТО" увійшли досвідчені люди, які вже напрацьовують концепцію створення закладу! - розповів його Голова полковник ЗСУ Віктор Карпов, - Вже є стартові домовленості з місцевою владою Луганської та Донецької областей, аби перші експозиції створити саме у них. Просто поруч з місцями резонансних боїв. В перспективі, вони стануть філіями Національного Музею Героїв АТО, якщо хтось колись його зробить! Поки що, вся ініціатива від громадських активістів і безпосередніх учасників АТО. Ми збираємо колекцію, її систематизуємо, спробуємо найближчим часом щось виставити для публічного огляду.

Високі державні мужі на всіх рівнях схвально сприймають цю ідею. Однак, як завжди, ніякої конкретики. Члени оргкомітету прекрасно розуміють, скільки часу і коштів потребує затвердження рішення, виділення землі, якогось будівництва... І цей шлях треба комусь пройти.

А музей потрібен просто ЗАРАЗ!

Отож,  перш за все приміщення, пізніше - площадка для загиблої та пошкодженої військової техніки (у віддаленій перспективі).

З приміщенням проблема майже вирішена. Є кілька варіантів. Можливо, школярі, молодь, студенство та ветерани АТО зможуть побачити першу виставку вже у вересні... Поки, ентузіасти, за підтримки бійців АТО збирають експонати на місцях боїв. Відбулося кілька експедицій, плануються нові... Відвідувачі побачать унікальні речі...

-Національний музей-заповідник "Битва за Київ у 1943 році", за підтримки Музею плакату вже відкрив першу виставку "Україна - більше за життя!" - повідомив директор Іван Вікован, - Представили плакати про АТО, кілька комплектів яких передали воїнам НГУ, речі з гори Карачун, показали обладнання солдат. Інтерес відвідувачів великий. Людям це дійсно болить. Війна зачепила вже всі регіони, тому і музеї всіх областей повинні створити такі виставки! Ну, і зрозуміло, Нацмузей Героїв АТО необхідний! Можливо він постане на базі місцевих колекцій, створених ентузіастами і ветеранами? Треба думати. Добре, що оргкомітет створено!

-Тут головне - не чекати чогось! Бюрократичний апарат все затягне і заблокує! Треба брати і робити! - переконана шеф-редактор журналу "Музеї України" Наталка Іванченко, - Спершу формуємо хай маленьку, але справжню колекцію. Презентуємо її пресі, громадськості. Розширяємося. Йдемо реальними маленькими кроками. Колись так робили Музей слідопитів, потім Музей плакату, що став єдиним музейним осередком про Майдан, Музей української пропаганди, що з Троєщини звучить голосніше, ніж дехто з Печерська... Головне зробити щось, навіть маленьке, зате живе. Гектари землі і холодне казенне приміщення не головне для того, аби показати подвиг наших захисників! Сказали - зробили! Потім хай інші зроблять краще, як зможуть!

До речі, на базі роботи арт-директора журналу "Музеї України" і Музея укр пропаганди Юрія Неросліка, вже зробили перший плакат майбутнього музею. Між іншим, Юра нині сержант Нацгвардії, відбуває в зону АТО...

Є ще проблема мародерів. На місцях вчорашніх боїв вже повно мисливців за металом. Фермери розчищають поля. Потім підуть дощі, зима. Якісь особисті реліквії розповзуться по приватним колекціям, зникнуть. Історію цієї війни треба творити просто зараз!

Саме для цього оргкомітет і створено. Якщо можете допомогти, маєте щось цікаве - пишіть на пошту журналу "Музеї України" до Українського інституту воєнної історії.

-Ми будемо привертати увагу Президента України до цієї ініціативи! - запевнив Віктор Карпов, - Зрозуміло, ситуація на фронті непроста. Але, ми всі впевнені в перемозі! І будемо наближати її всіма доступними засобами!

Музей Героїв АТО буде створено!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", член оргкомітету "Музею Героїв АТО"

0

Коментарі