хочу сюди!
 

Ирина

35 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

«Протокол цивілізацій» – ініціатива України із захисту культурни


«Протокол цивілізацій» – ініціатива України із захисту культурних цінностей
Окупація Криму спровокувала цілу низку культурологічних проблем. Одна з найболючіших - доля великих музеїв, що знаходяться під патронатом ЮНЕСКО, збереження експонатів Музейного фонду України, приміщень... Нині експерти особливо непокояться заповідником у Херсонесі і музейним комплексом у Балаклаві. Першим кроком громадськості стало створення Комітету порятунку музеїв Криму. Вирішили діяти на рівні ООН.

Враховуючи стурбованість цивілізованого світу проблемою захисту культурних цінностей у час надзвичайних подій та війн, використання торгівлі культурним надбанням окремих народів з метою реалізації злочинних намірів, збіднення культур економічно нерозвинутих країн світу на користь економічно розвинутих, формування фондів та кредитів для фінансування війн й міжнародного тероризму, Комітет порятунку музеїв Криму підтримує ініціативу свого члена професора, доктора історичних наук Індутного В.В. про створення за аналогією з добровільною міжурядовою організацією «Кімберлійський Процес» міжурядової організації «Протокол цивілізацій» під патронатом ООН.
За задумом Індутного В.В. міжурядова організація «Протокол цивілізацій» повинна взяти на себе роботу у сфері сертифікації культурних цінностей за країною їх походження, а також стати інструментом для протидії використання культурних цінностей з метою створення незаконних фондів та фінансування тероризму; захисту економічно слабких держав від збіднення їх культурної спадщини за рахунок збагачення розвинутих, захисту культурних цінностей під час воєнних конфліктів.
Україна, як ініціатор створення організації, готова запропонувати проект основного установчого документу «Сертифікаційної схеми Протоколу цивілізацій» та проект меморандуму організації для проголошення в ООН.
«Протокол цивілізацій» це окрема програма дій, яка передбачає створення та провідну роль національних органів сертифікації культурних цінностей у всіх країнах, які бажатимуть об’єднання з метою створення міжнародної системи захисту культурних цінностей.
«Протокол цивілізацій» - це перспектива активної політичної роботи на світовій арені, повна статистика експортно-імпортних операцій з культурними цінностями, великий внесок у боротьбу з організованою злочинністю в галузі охорони культурної спадщини. Програма стимулюватиме реалізацію ряду заходів на території самої України. Йдеться про суцільну інвентаризацію, атрибуцію, класифікацію та оцінку предметів Музейного фонду України силами працівників музеїв та спеціалістів.

-Нині, завдяки активності Міністра культури України Євгена Нищука, проблемою Херсонесу перейнялися в ЮНЕСКО, - зазначив координатор Комітету порятунку музеїв Криму Віктор Карпов, - Музеї системи Мінкульту відомі і знаходяться в центрі суспільної уваги. Однак, є ще проблема гігантського музейного комплексу у Балаклаві, яка перебуває на балансі Міноборони України у статусі філії Національного військово-історичного музею МОУ! Про нього всі забули через непрофесіоналізм нинішнього випадкового керівництва музею, хоча значення комплексу і вартість - величезні! Хочемо, аби ЮНЕСКО перейнялося і його статусом!

Взагалі, проблема збереження, контролю, переміщення культурних цінностей має міжнародне звучання. Особливо у випадках військових конфліктів, окупацій, як це відбулося в Криму. Існуючі стандарти і механізми дещо застаріли. Потрібно шукати нові шляхи. Саме тому проект "Протокол цивілізації" професора В.Індутного, ще раз презентований вже через Комітет порятунку музеїв Криму, заслуговує на увагу, вивчення, експертні оцінки. Сподіваємося на підтримку Мінкульту, Уряду України...

Нагадуємо, що Комітет порятунку музеїв Криму розпочали журнал "Музеї України" та Український інститут воєнної історії Віктора Карпова. Його поява викликала нервову реакцію певних кіл в Росії, які розуміють, що початок розгляду статусу музеїв Криму у міжнародних судах та організаціях, є повністю програшною для РФ. Музеї, як і Крим, доведеться повернути, виплативши багатомільярдні компенсації. І добре, що налагоджується діалог між громадськістю і державними структурами.

Вже зрозуміло, що потужна міжнародна підтримка буде.

А в найближчих планах Комітету - відкриття виставки  "Крим - це Україна" на базі Музею плакату при журналі "Музеї України" у Нацмузеї в Пирогові, проведення прес-конференції, міжнародної наукової конференції...

Світ налаштований на швидке повернення Криму Україні.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", член Комітету порятунку музеїв Криму

0

Коментарі