хочу сюди!
 

Ліда

53 роки, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 46-56 років

Фотошкола 3

Яку апаратуру вибрати для навчання фотографії? 
Ту, що забезпечує  зручне для вас управління процессами фотозйомки. Якщо ви спитаете поради у активно практикуючого фотографа, то швидше за все отримаєте рекомендацію щодо камери, яка буде значно перевищувати необхідні потреби у функціональності, ціні і вазі. Краще оберіть за критерій кількість коштів, які ви можете/хочете витратити на фотографічне обладнання. Пам'ятайте, що треба буде придбати не лише сам фотоапарат. Вам знадобиться: кофр для апаратури, штатив, захисний фільтр на об'єктив, електронний спалах, другий обєктив (телеобєктив зі змінною фокусною відстанню, який "наближає"). Найдоступніше за коштами - придбати уживану апаратуру. Це може бути прос'юмерська компакт-камера, гібридний фотоапарат, дзеркальна камера початкового рівня. Навіть, якщо пізніше ви придбаєте фотоапарат вищого рівня, друга камера пилом не припаде. На вторинному ринку багато прос'юмерських компакт-камер, які були подаровані комусь, але "програли" смартфону. Господар все одно знімає тільки телефоном. Обирайте моделі з широким діапазоном фокусної відстані на обєктиві і можливістю поставити спалах. Гібридні камери, апарати системи 4/3, молодші дзеркалки, які були у вжитку теж можна знайти за порівняно невисокою ціною. Якщо хочете тільки нову камеру, то зверніть увагу на набори з двома об'єктивами. Рекомендувати якісь конкретні камери мало сенсу, бо кожні два роки модельні ряди змінюються. Серед "старих" просьюмерських компакт-камер мені подобаються: Panasonic FZ-50 i Canon'и серії G.
На цифрових фотокамерах застосовують два технологічних типи матриць CCD(ПЗС) і CMOS(КМОП). На дзеркальних камерах частіше використовують CMOS(КМОП)-матриці. Для новачка різниця між типами матриць несуттєва.
Фізичний розмір матриці. Вони позначаються або довжиною діагоналі матриці в дюймах, або розміром довжини/ширини в міліметрах. Поширеними стандартами є (список від менших до більших): 1/2,8 дюйма, 1/2 дюйма, 1/1,8 дюйма, 1 дюйм (13,2х8,8 мм), 4/3 (17,3х13 мм, кроп 2, чверть кадра на фотоплівці 35 мм), приблизно 23х15 мм (APS-C, кроп 1,5, половина кадра на фотоплівці 35 мм), 24х36 мм (повнокадрові). Широкоформатні системи з більшим розміром не розглядаємо. Чим білші фізичні розміри матриці, тим меншим буде електронний шум на високих чутливостях. Відповідно - краща якість в умовах слабкого освітлення. Для відбитків 30х45(40) см приблизно можна твердити, що матриці 1/2,8-1 дюйм, дозволяють працювати за чутливості до 100 ISO, 4/3 - 800 ISO (старі камери), 1600 ISO (новіші моделі), APS-C - 1600-3200 ISO (старі-нові), повнокадрові - 1600-6400 ISO (старі-нові). Ці параметри важливі для зйомки багатьох сюжетів, а саме: макро, вечірні-нічні-ранкові кадри, спорт, динамічні жанрові сцени (діти), фотополювання за тваринами тощо. Мобільні телефони мають найменші фізичні розміри матриць. Через це якісний відбиток великого формату можна отримати тількі при яскравому денному освітленні.  
Щодо кількості мегапікселей. Фотографія розміром 30х45(40) см буде непогано виглядати і при зйомці на 5 мегапіксельну камеру. Але якщо ви поряд будете бачити той же сюжет, знятий "більшою кількістю мегапікселів", то побачите зростання деталізації на зображенні. Особливо це буде помітно на пейзажах, де завждии багато дрібних деталей (листя, гілки, каміння тощо). Менша кількість мегапікселів обмежить фотографа при кадруванні знімка ("обрізці"). Зображення дрібних деталей буде "імпресіоністичним" - кольоровими плямами.
Щоб реалізувати переваги камер з великим числом пікселей потрібні дорожчі об'єктиви з кращими характеристиками.
Наступна замітка буде про "дешеві" і дорогі об'єктиви.
5

Коментарі