Твір на вільну тему.
- 13.07.13, 08:42
У продовження вчорашньої теми...
Коли я вчилась у школі, як і будь-хто з тих людей, кому доведеться читати цю замітку, у переліку шкільних предметів для вивчення та оцінювання значилась література. У час мого навчання - українська і російська, пізніше - ураїнська і зарубіжна.
Нас у школі зобов"язували прочитати певний перелік книжок. Геніїв минулого. Називати прізвища та імена не буду, ви й без мене їх чудово знаєте.
І, звісно, після прочитаного ми писали твори. Опис, характеристика та, безумовно, аналіз вчинків головних героїв.
Яким чином це відбувалось у мене? Відповідаю. У неділю (ми вчились протягом шести днів, тому неділя - єдиний день, який був вільний від занять) я йшла у бібліотеку. Там просила книжки критиків, з їх думками стосовно конкретного твору, а потім збирала до купи фрази, цитати, слова, міняла місцями вже сказане, замінювала синонімами і виходив зв"язний текст. На уроках російської літератури це чудово проходило. Текст був "списаний" грамотно - не прикопаєшся, слова сказані "по-дорослому", розумно. І оцінки були високі. А на уроках української літератури цей номер проходив не завжди.
Чомусь згадала це сьогодні зранку.
Ви тільки уявіть! Мільйони людей примусово читають визначені книжки. Обов"язково. Знають напам"ять імена головних героїв, їх вчинки. І потім аналізують, чому він чи вона так вчинили....
Це вигадані герої. Це вигадані історії. Це всього-навсього казки. А школярів примушують аналізувати вчинки вигаданих людей.... І окрім того, правильний чи неправильний аналіз зробив учень визначає вчитель, у якого своє життя, своє власне бачення, свої принципи.
У житті все інакше. Зовсім.
І ще одне...
Чому дітей вчать саме за цими книжками? Чому саме цих людей називають геніями?
А до чого тут вищезгадана стаття?
Все до банального просто. Людина, коли дорослішає, свідомо шукає "згадки" з книжок у житті поза межами шкільних стін, а потім дуже дивується та розчаровується, що вчинки реальних людей не співпадають з написаним. До речі, є ще один цікавий висновок. Ті люди, які "погано" вчилися у школі, не читали книжок, не особливо переймаються філософськими питання життя та буденності. Не шукають знаків та закономірностей. А просто живуть.
4
Коментарі
Йоожа
113.07.13, 09:10
существует ограниченное число сюжетов, которые разыгрываются в человеческой жизни и если ребёнок научится анализировать и делать выводы на абстрактных героях, то в реальной жизни ему будет легче найти правильный ответ.
vitannya17
213.07.13, 09:11Відповідь на 1 від Йоожа
Ні. я не згодна.
Йоожа
313.07.13, 09:17Відповідь на 2 від vitannya17
ваше право)
Гість: ЕКАТЕРИНОСЛАВ
413.07.13, 09:21Відповідь на 2 від vitannya17
Вы наверное хотите , что бы наши дети учились на галицких героях ,предателе бандере , бандита шухевича , СС Галичина , мазепе предателе , Где и кто в Украине есть хоть мало мальски герой ? А А. С Пушкин , Толстой , Лермонтов , это что , москальски выродки ?
Гість: Malef(banned)
513.07.13, 09:22
не поверите, некоторые принимают сказки с вымышленными персонажами за руководство к жизни.. некоторые даже убить готовы тех, кто не приемлет этих сказок
vitannya17
613.07.13, 09:30Відповідь на 5 від Гість: Malef(banned)
Так. "Преступление и наказание" читали?Так от. Я проти такого розвитку подій.
Якщо Ви - за. Я ладна Вас убити.
vitannya17
713.07.13, 09:30Відповідь на 3 від Йоожа
так)
Гість: Malef(banned)
813.07.13, 09:33Відповідь на 6 від vitannya17
не люблю это произведение. Вы готовы убить всех кто не согласен с Вами? То может вам просто опасно читать художественную литературу?
vitannya17
913.07.13, 09:34Відповідь на 4 від Гість: ЕКАТЕРИНОСЛАВ
Анна Кареніна навіщо під поїзд кинулась? По Вашому це - нормальний логічний достойний фінал життя?В Україні героїв повно. Просто їх ніхто не помічає. Це звичайні пожежники, рятувальники, лікарі, вчителі.
vitannya17
1013.07.13, 09:34Відповідь на 8 від Гість: Malef(banned)
На моє превелике щастя, у мене немає на це часу...