хочу сюди!
 

Лариса

51 рік, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 38-57 років

Пам’ятка для працівників ЗМІ щодо висвітлення бойових дій

 • 25.06.14, 13:01

Шановні колеги-журналісти, редактори і власники ЗМІ!
Всі ми перебуваємо в умовах інформаційної війни, яка супроводжує бойові дії і щодня триває в головах та душах людей. Сучасні проблеми на Півдні та Сході України також значною мірою є наслідком пропаганди, яка роками велась Росією через власні ЗМІ та кіно на нашій території за повного невтручання української влади.
Ці короткі рекомендації не є обов`язковими до виконання. Тим більше ми не ставимо за мету обмежувати вашу свободу слова. Однак, якщо ви любите нашу країну і хочете, щоби ця війна швидше скінчилася з мінімальними наслідками для всіх, просимо їх прочитати і діяти, згідно власної совісті.
Цю пам`ятку розробили досвідчені журналісти разом із психологами, які добре знають закони поширення інформації, її особливості впливу на свідомість та як реагує психіка людини на травматичні події.

 • Обов’язково пройдіть офіційну акредитацію в СБУ. Це дозволить захистити вас в разі потреби і відділити бойовиків з підробленими посвідченнями від справжніх репортерів, які займаються висвітленням бойових дій. В майбутньому в результаті домовленостей це буде давати хоч якусь гарантію безпеки для журналістів з обох сторін.
 • Уникайте показу трупів людей. По можливості не вживайте навіть слово «труп», замінюючи його на «загиблих», «вбитих» або «тіла». Деморалізуючий вплив вигляду покійників може дестабілізувати якщо не військових, то їхніх батьків, які зроблять все, щоб їх син не потрапив на фронт;
 • Якщо це можливо, не завершуйте репортажів навіть про поразки – безнадією. Використовуйте контрапункт. Навіть в тих, хто загинув можуть бути діти і пам`ять про їхній подвиг залишиться в поколіннях нащадків, які пишатимуться своїми батьками;
 • Не показуйте відео, яке в youtube викладає ворожа сторона. В Росії цим займаються професійні пропагандисти. Якщо відео наших полонених чи їхніх дзвінків додому з полону з`являється у мережі – розрахунок на повну деморалізацію тих, хто може чинити опір в Україні. Якщо ж ви робите репортаж про полонених, шукайте офіційний коментар особи, яка буде вести переговори з терористами. Люди не мають думати, що проблема визволення з полону повністю лягає на плечі рідні;
 • Якщо ви викрили проблему, пов`язану із забезпеченням бойових дій, не давайте репортаж в ефір доти, доки не зможете розповісти про те, як цю проблему почали вирішувати або хоча б пообіцяли це оперативно зробити;
 • На час бойових дій не давайте матеріалів про партійні розбіжності та чвари. Для ворога ми всі українці – «бандерівці і націоналісти». Незалежно від того, хто має яке закінчення прізвища, мову чи навіть партійність. І якщо вам пропонують гроші, щоб облити брудом партію опонента, опозицію або владу, – порадьте витратити ті кошти на допомогу пораненим чи військам;
 • Не зловживайте показом похоронів тих, хто загинув, якщо це не публічно резонансна особа, або похорон. Ми дуже співчуваємо, але якщо не можемо нічим вже допомогти і репортаж не дає надії – замисліться, чи варто його давати на шпальти газети чи у ефір?
 • Не показуйте обличчя учасників бойових дій. Навіть тоді, коли вони кажуть, що не бояться цього робити. Після чеченської кампанії 1994 року в Росії прокотилася хвиля злочинів, коли рідня убитого мстилася «кривдникам». Інформацію про солдат і їхні сім`ї знаходили завдяки репортажам з місця подій.
 • Не називайте номерів частин та назв підрозділів, особливо у прив’язці до місць дислокації. Цим ви можете вберегти не одне життя. Пам’ятайте, що супротивник регулярно аналізує відкриті джерела інформації.
 • Не допомагайте ворогу дезорієнтувати громадян України – багато з них чуючи власну назву батальйону вагаються це українські чи російські підрозділи. Замість власних назв батальйонів, як то «Айдар», «Дніпро», «Азов», краще вживати словосполучення «українські військові», в «одному з територіальних батальйонів», «українська армія». Замість батальйон «Восток», краще говорити «кадировські найманці», тощо.

Досвід країн, які переживали наслідки війн на своїй території, зокрема Ізраїлю, свідчить, що націленість на надію в майбутньому – дозволяє людям з проходити через стрес із меншими втратами.
Ми повинні вийти з цієї кризи сильнішими, зробивши правильні висновки, які не дадуть можливості рецидиву подібних подій. Багато що залежить не тільки від влади, але й від кожного з нас: журналіста, фотографа, телеоператора чи редактора ЗМІ.
Ми не обираємо час коли жити, але ми вибираємо як поведемо себе в часи, коли ми живем.
Давайте спільно зробимо нашу країну і наше життя кращим.

Пам’ятку розроблено об’єднаним Центром допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ

http://nmpu.org.ua/2014/06/pamyatka-dlya-pratsivnykiv-zmi-schodo-vysvitlennya-bojovyh-dij/

13

Коментарі

анонім

125.06.14, 13:12

Они ни как не определятся вона или все-таки АТО?

  Гість: vismut58

  225.06.14, 13:13

  какая война???? ОПЄРАЦІЯ идёт......

   325.06.14, 13:14

   в основном террористы, дающие присягу ,с открытыми лицами, а патриоты Украины в основном в балаклавах.

    425.06.14, 13:18

    средства массовой информации всегда должны быть честные и это самое главное, люди должны знать правду, а не украшенную ложь, мы уже наслушались сводки новостей в СССР об Афганистане, привозили и хоронили солдат, а мы молчали, хватит!!! Мы не СССР, мы Украина и люди должны знать правду!!! А то русские СМИ нам расскажут и покажут, что потом не рады будете, что украшали и скрывали правду от людей, вы с эти не балуйтесь, это серьезные вещи. И не сравнивайте нас с Израилем, там нет такой русской пропаганды настроенной на уничтожение Израиля, как у нас на развал нашей страны. Запреты на правду еще никогда не приносили ничего хорошего!

     525.06.14, 13:19Відповідь на 2 від Гість: vismut58

     какая война???? ОПЄРАЦІЯ идёт......это ты подорвал мост в Запорожье?

      625.06.14, 13:21Відповідь на 4 від Tро*На*

      Так это памятка для украинских сми которые вы смотрите

       725.06.14, 13:28Відповідь на 6 від JulAntoshka

       Так это памятка для украинских сми которые вы смотритеЧестные и правдивые СМИ, ты забыл уточнить.

        825.06.14, 13:33Відповідь на 7 від tishina

        ну да - естессно -все честно рассказывающие согласно вышеприведенному

         925.06.14, 13:37Відповідь на 6 від JulAntoshka

         Так это памятка для украинских сми которые вы смотритеА ты какое СМИ смотришь?

          1025.06.14, 13:39Відповідь на 9 від Безсмертный

          не страдаю таким..
          Вот решил Теорию лжи полюбопытствовать -понравилось.
          А новостей в нете предостаточно и без страдальческих выражений на лице ведущих

           Сторінки:
           1
           2
           4
           попередня
           наступна