День Св.Валентина (AA - Випуск № 65)
- 06.03.12, 10:11
...Шукала, шукала Купідонів, та всіх вже мабуть розібрали…
Валентинки, вітання, всюди закохані парочки – все це ознаки 14 лютого, а в народі – Дня Св.Валентина.
Коли ми були ще малими, вчилися у школі, це свято було для нас чимось казковим та невідомим. Ми зкупляли «валентинки», вірили в купідонів та чекали на вітання від своїх «обранців». Та час невпинно тече і ми, вже будучи дорослими, почали забувати про маленькі приємності, деякі вже навіть не святкують цей день, а для когось це черговий привід сходити з коханою людиною.
Історія цього дня тягнеться ще з далеких часів, і чи знають її студенти ми вирішили в них це спитати на нашому блозі, ось які результати:
Так, знаю. 76% голосів
Ні, не цікавився. 24% голоси
А яка саме…
За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.
Але сьогодні, особливо молодь, підтримує це свято і воно являє собою привід для романтики, подарунків, кафе, кіно та інше.
В цей день немає вільних місць ніде – ні в кіно, ні в більярдах, ні на ковзанках. У всіх великих торгівельно-розважальних центрах нема де яблоку впасти, а про переходи з квітами – взагалі краще промовчати.
...далі - читайте у свіжому номері, який вийде зовсім скоро!
Коментарі