Деякі закони, прийняті багато років тому, зараз вже втратили своє колишнє значення і виглядають насмішкою над добропорядними громадянами. Списки дивних законів регулярно складаються в усьому світі.
За законом американського штату Огайо заборонено споювати риб. В Алабамі забороняється керувати автомобілем, сидячи за кермом з зав’язаними очима, а у Вермонті заміжнім жінкам слід отримати письмову згоду чоловіка, перш ніж встановити зубні протези.
На Алясці можна вбивати ведмедів, але от будити звіра, щоб з ним сфотографуватися – заборонено законодавством.
На Алясці можна вбивати ведмедів
У Флориді незаміжнім жінкам заборонено стрибати з парашутом по неділях. В Арізоні зрізавши кактус, можна отримати до 25 років в’язниці.
У Франції за законом не можна свиню називати Наполеоном.
У Великобританії вагітна жінка може на законній підставі попросити у полісмена його шолом, якщо поблизу не знайдеться іншого місця для справляння природної потреби.
А також, забороняється вмирати в англійському парламенті. Справа в тому, що парламент має статус королівського палацу і помер там має право бути похованим з державними почестями. У рейтингу також згаданий закон, що забороняє входити до парламенту в обладунках.
Згідно з одним із законів кит або осетер, знайдений на узбережжі Великобританії, належить англійському монарху: голова відходить королю, а хвіст – королеві. Крім того, ніхто не скасовував закон від 1644 року, що забороняє їсти на Різдво солодкі пиріжки, які за традицією випікають саме в період різдвяно-новорічних свят. Олівер Кромвель прийняв його в цілях боротьби з гріхом обжерливості.
Жителі Шотландії зобов’язані впустити будь-якого, хто постукає до них у двері з проханням дозволити скористатися туалетом. У місті Йорк дозволяється вбивати шотландців, якщо у них є при собі лук і стріли. Нарешті, всім без винятку британцям забороняється не говорити податковому інспектору те, що хочеться від нього приховати, але абсолютно законно мовчати про те, з чого не робиш таємниці.
У Франції та Великобританії заборонено цілуватися на залізничних вокзалах. У Франції цей закон ввели в 1910 році через затримки з відправленням поїздів. На вокзалі британського міста Уоррінгтона на північно-заході країни розміщені таблички «Цілуватися заборонено», зате для цілуються є спеціальна зона.
У Венеції забороняється годувати голубів – заради збереження старовинних будівель. Штраф за годування може скласти до $ 600, і не більше $ 60 у випадку, якщо заплатити на місці.
У Венеції не можна перебувати без сорочки в громадському місці і є сендвічі, сидячи на тротуарі, так само як і в Римі, не можна купатися у фонтанах.
В італійському місті Тропея існує закон, який абсолютно чітко регулює, кому можна знаходиться на пляжі в роздягненому вигляді, а кому ні: «Жінкам, які товсті, потворні або непривабливі, забороняється з’являтися на пляжі в роздягненому вигляді».
В італійському місті Палермо тільки жінкам дозволено знаходитися на пляжі в повністю голому вигляді, в той час як чоловікам – ні.
У Німеччині можуть накласти штраф до $ 100 за створення загрози безпеки на автобані. Зокрема, по легендарному хайвею не можна йти пішки і на ньому не можна зупиняти машину, навіть якщо закінчився бензин.
Туристам, які їдуть в ОАЕ в священний місяць Рамадан, слід знати, що в цей час в країні заборонено вживати їжу і напої в громадських місцях.
У Таїланді не можна проїхатися на мотоциклі без сорочки. Штраф за їзду на транспортному засобі з голим торсом може скласти близько $ 10. А також заборонено топтати гроші. Справа в тому, що на всіх купюрах і монетах Таїланду зображений король цієї країни. Наступати на його зображення – неповага по відношенню до монарха, за яку покладається тюремне ув’язнення.
У Гонконзі дружина, якій зрадив чоловік, може убити його, але за однієї умови – розправу вона повинна зробити голіруч, без зброї. Що стосується коханки чоловіка, то її можна убити чим завгодно.
У Гонконзі дружина, якій зрадив чоловік, може убити його
У Канаді згідно Законом 1985 року забороняється платити за річ, яка коштує більше $ 25, однодоларовими монетами.
У країні Гренада забороняється ходити по місту в купальниках, носить джинси з дуже низькою посадкою. Штраф може досягти $ 270.
Згідно законам Данії, їздити на автомобілі треба завжди з включеними фарами, щоб відрізнятися від припаркованих машин. Штраф за їзду з вимкненими фарами може досягати $ 100.
Закони Сінгапуру дбають про чистоту – забороняється годувати птахів, плювати і не змивати за собою в громадських туалетах. Крім того, в цій країні не можна жувати жувальну гумку і малювати графіті.
Швейцарцям, які надзвичайно шанобливо відносяться до спокою оточуючих, законодавчо заборонено з шумом зливати воду в унітазі після десятої години вечора.
В африканському Свазіленді був прийнятий закон, що забороняє жінкам носити нижню білизну. У покарання за порушення норми солдати повинні зірвати білизну з жінки і порвати його на дрібні шматочки.
Перебуваючи в Китаї, захочеться подивитися на голих жінок – будь ласка. Але не дай бог дивився на голі ноги одягненої жінки. Це в Китаї вважається грубою образою і карається декількома днями в’язниці.