Профиль

Fairy-bird

Fairy-bird

Украина, Днепр

Рейтинг в разделе:

Свежие фотографии

«На абордаж!» або піратські капітани на Форумі видавців у Львові

Львів незвичайне місто, у ньому досі оживає історія, проганяючи суєту і нагадуючи про таємничість життя. Тому навряд когось здивувало, коли вузькими львівськими вуличками до палацу Потоцьких прямували справжні пірати.

І мова не про достовірність костюмів, шаблі, кинджали і шпаги. Для людей, які живуть справжнім життям, а саме такими є учасники Львівського кінного театру «Сармати», історія втілюється не у видимих атрибутах епохи, а у відчутті своєї приналежності і зміні способу мислення, що, звісно, передається іншим і причаровує глядача.

Цього разу «Сармати» стали героями книги молодої дніпропетровської письменниці Наталії Дев’ятко «Карта і компас», піратськими капітанами і чарівниками. Іноді у жартівливому тоні, як то «А зараз вони на шпагах вирішать, хто сьогодні митиме посуд на кораблі! То краще той посуд викинути за борт!»; чи у цілковитій тиші кола, яке утворили відвідувачі форуму, львів’яни і гості міста, не вірячи, що запеклий бій між трьома капітанами створений для них, а не відбувається насправді, майстри з історичної реконструкції цілковито занурювали глядачів у світ сміливості і небезпечних пригод.

А тоді до людей виходила авторка, яка розповідала про відчайдушного піратського капітана Яроша Сокола та команду його корабля під чорними вітрилами (чорний колір як знак виклику усьому світу), страхітливу Імперію, безіменну і сіру, педантично збудовану Химерою, давньою майже безсмертною істотою, радником імператора і найрозумнішим та найнебезпечнішим з ворогів у світі пригод.

Костюмована презентація роману «Карта і компас» стала однією з яскравих подій на 18 Міжнародному «Форумі видавців у Львові». Книга є першою частиною пригодницько-фентезійної трилогії для дітей і дорослих «Скарби Примарних островів» (видавництво «Навчальна книга – Богдан», м. Тернопіль). Поява книги у такому жанрі доводить, що фентезі в Україні можна цікаво писати не лише на національну тематику, а звертатися до будь-якої епохи.

Вихід другої частини трилогії («Кохана Пустельного вітру») планується навесні 2012 року.

Незмінним девізом форуму видавців є «Amor librorum nos unit» (лат. «Любов до книг нас єднає»). Єднає не лише часи і країни, а й саму Україну. Ось коли по-справжньому можна побачити, що «Схід і Захід – разом».

До зустрічі на новому форумі! До нових книжок!

Фото - http://photo.i.ua/user/3783489/274767/

Конкурс "Юний читач"

Міжнародний пізнавально-розважальний журнал для дітей "Один дома +" засновує 15 іменних стипендій для дітей, які найбільше читають в Україні.
Вік учасників – до 12 років.
Стипендії отримають переможці конкурсу "Юний читач".

1 тур "Відбірковий"
Щоб взяти участь у конкурсі на отримання стипендії, необхідно не пізніше 31 серпня 2011 року надіслати до редакції (поштою або скан чи фото на e-mail):
– перелік прочитаної у 2011-му році літератури (казки, оповідання, повісті);
– ксерокопію (або скан) читацького абонементу шкільної і (якщо є) міської, районної або обласної бібліотек;
– заявку на участь у конкурсі (у довільній формі).
Заявка обов’язково має містити рік народження дитини, місце проживання (область, місто або селище), контактний телефон (дитини або батьків) і e-mail (якщо є).

2 тур "Фінал"
Фіналістам, відібраним у 1 турі, для підтвердження своїх результатів буде потрібно відповісти на запитання по змісту прочитаних книг і надати (бажано) читацький щоденник.

Переможці будуть визначені у вересні 2011 року.

15 переможців з вересня 2011 року по 31 травня 2012 року отримуватимуть щомісячну грошову стипендію від редакції журналу "Один дома +".
Переможцям конкурсу будуть вручені (або надіслані) пластикові карти, на які щомісяця нараховуватиметься стипендія. Батьків юних читачів нагородять дипломами і призами від журналу "Один дома +".

Довідки за телефоном – (093) 421-33-60.
Адреса для листів: 51934, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, а/я 1026
e-mail: odindoma05@mail.ru

Інформацію про перебіг конкурсу можна знайти на сайті "Літературна Дніпропетровщина"

Чи потрібна регіональна промоуція книг та авторів?

Українська література нині шукає шляхи свого розвитку. Цьому сприяє реклама та розуміння авторами свого місця в країні чи регіоні.
Опитування.

100%, 2 голоса

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Сайт "Літературна Дніпропетровщина"

Літературна Дніпропетровщина


Сайт відображає розвиток різноманітного літературного і культурного життя Дніпропетровської області.
Тут ви знайдете біографії письменників, які мешкають на Дніпропетровщині, інформацію про їх книги, книжкові новинки, літературні конкурси і літературні об’єднання, новини та анонси культурних подій.
Окремі рубрики створені для відгуків, рецензій і статей, літературознавчих розвідок, присвячених українському і світовому літературному процесу.