Різнокольорова морква: у чому її особливості?
- 26.12.12, 13:09
Доброго дня, шановна редакціє! Я думала, що давно вже визначила для себе улюблені й вдалі сорти моркви. Але час від часу хотілося спробувати якийсь новий сорт. З цікавості почала вирощувати нові сорти моркви, і багато всього цікавого при цьому дізналася. Існуюче на сьогоднішній день розмаїття сортів і видів моркви здатне задовольнити будь-який смак. Крім знайомої всім помаранчевої моркви, є також сорти з яскраво-жовтим забарвленням, білим і навіть насичено-фіолетовим. У Європі різнобарвна морквина користується великим попитом, адже вона дає змогу незвично прикрашати страви і привертає увагу дітей.
Доброго дня, шановна редакціє! Я думала, що давно вже визначила для себе улюблені й вдалі сорти моркви. Але час від часу хотілося спробувати якийсь новий сорт. З цікавості почала вирощувати нові сорти моркви, і багато всього цікавого при цьому дізналася.
Існуюче на сьогоднішній день розмаїття сортів і видів моркви здатне задовольнити будь-який смак. Крім знайомої всім помаранчевої моркви, є також сорти з яскраво-жовтим забарвленням, білим і навіть насичено-фіолетовим. У Європі різнобарвна морквина користується великим попитом, адже вона дає змогу незвично прикрашати страви і привертає увагу дітей.
Вставка. Корисно знати. Колір моркви визначається вмістом тих чи інших природних барвників. Так, наприклад, оранжево-червоний колір корнеплодам надає каротин, а насиченим фіолетовим кольором морква завдячує антоціанам— речовинам, які забезпечують організмові захист від онкозахворювань.
За смаковими якостями, різнобарвна морква не надто відрізняється від звичайної. Помічено тільки, що морква жовта, біла і фіолетова солодша, ніж помаранчева, і хрумтить краще. Так що, якщо бажаєте зробити вітамінні салати та гарячі страви більш привабливими для маленьких дітей, спробуйте виростити кольорову морква на своєму городі!
На що покладатися при виборі сорту
Купуючи насіння, орієнтуйтеся на наступні правила.
• Довгоплідні сорти дадуть найкращий урожай на ґрунті з глибоким орним шаром.
• У морквини з коротким коренеплодом недовгий термін вегетації — її краще використовувати для раннього посіву.
• Круглі сорти моркви дозрівають досить швидко, але врожайність їх не дуже висока.
• Висаджуйте вітчизняні сорти: у них міститься більше каротину, кращий смак, а також вони пристосовані до нашого клімату.
Якщо вам хочеться якомога раніше потішити своїх близьких свіжим вітамінним салатом, візьміть насіння скоростиглих сортів, тоді коренеплоди матимете вже через 65—80 днів після висаджування насіння. Середньостиглі сорти дозріють через 100—110 днів, пізньостиглі — через 120 днів.
Морква має бути включена в раціон кожної людини. Цей коренеплід не просто смачний і яскравий, але ще й дуже корисний!
Надія Тимофіївна,
Запорізька обл.
Похожие статьи:
Коментарі