На минулому тижні курс помітно знизився. Якщо на початку тижня курс національної валюти по відношенню до долара складав
7.9561 , то наприкінці тижня він досяг позначки
7.9368. Офіційний курс скоротився з
7.9417 до
7.9317 гривень за один долар США.
Офіційний курс єдиної валюти трохи підвищився. Протягом тижня він подорожчав
з 10.8222 гривень за один євро до 10.9243 . Що стосується готівкового курсу, то він за тиждень зріс
з 10.8467 до позначки 10.9019.
В лютому на міжбанківському валютному ринку спостерігалось перевищення попиту на валюту над її пропозицією. В той же час Національний банк України (НБУ) продовжує здійснювати інтервенції як з продажу, так і з придбання іноземної валюти.
До речі, Національний банк вирішив скоротити час роботи міжбанківського валютного ринку по п’ятницях та в передсвяткові дні на одну годину до 16:00 з 1 березня.
На думку представників НБУ, тенденції курсової та валютно-резервної надійності, які добре проявилися в січні, в лютому отримали новий розвиток і набули міцності. Резерви повернулись на той рівень, на якому були на початку лютого - $35 млрд.
З початку місяця НБУ продав біля півмільярда доларів у порівнянні з $422 млн в січні. Але одночасно зростають експортні та інші надходження валюти на ринок. Всього з початку року Нацбанк придбав уже більш як $1 млрд, і сальдо його операцій на ринку залишається позитивним та перевищило $170 млн.
В то же время Нацбанк отмечает необходимость не переоценивать достигнутое, так как не все прогнозы развития мировой экономики являются позитивными.
Також на минулому тижні залишки коштів на кореспондентських рахунках банків скоротились до рекордно низьких в поточному році 12,89 млрд гривень. Максимальні в лютому сума на коррахунках ще 16 лютого знаходилась на позначці 21,22 млрд гривень. Втрата ліквідності всього протягом 4 днів, та й до того ж в середині місяця, дуже схвилювала учасників ринку.
Неочікувану динаміку залишків на рахунках експерти пояснюють кількома причинами. Перша – почали проходити податкові платежі, багато грошей вилучив Нацбанк, продаючи депозитні сертифікати. Другою причиною відтоку ліквідності міг бути Мінфін. Експерти вважають, що таким чином Кабінет міністрів може покращити баланс держбюджету в очах Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Нацбанк неофіційно підтвердив цю інформацію. Дійсно, Мінфін сконцентрував кошти. Політику регулятора було пояснено бажанням знизити рівень інфляції та можливий тиск на курс валюти.
Той же Мінфін повідомляє, що середньорічний обмінний курс гривні в 2011 році очікується на рівні 7,95, але в 2012 році є ймовірним його посилення до 7,8. В 2013-2014 роках можлива девальвація національної валюти до рівня 8.
Що стосується перспектив валют на цьому тижні, то долар після тестування позначки 7.93 може повернутися в район 7.95-7.96. Євро залишиться в діапазоні 10.95-11.00.
Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Сайт компании:
http://www.teletrade.com.ua/
Коментарі