[Аналитика] Індекси втримали позиції… надовго?
Головні фондові індекси України змогли втриматися протягом тижня вище важливих психологічних рівнів: 1000 пп та 2500 пп для ПФТС та UX відповідно. Але той факт, що індекси досить довго демонструють позитивну динаміку підсилив вірогідність технічної корекції, яка була помічена наприкінці минулого тижня.
За підсумками п’яти торгових сесій, індекс ПФТС зміцнив свої позиції на 1,25% до рівня 1023,60 пп , у той час як індекс Української біржі UX зміг піднятися лише на 0,67% до 2569,79 пп . Спроба UX подолати наступний важливий бар’эр у 2600 пп мала під собою спекулятивне підґрунтя, тому не закінчилася успіхом.
Загальну підтримку національному ринку цінних паперів продовжує надавати ситуація на світових ринках, де фондові індекси біли підтримані гарними квартальними звітами та бажанням Китаю та Японії допомогти ЄС у вирішенні проблем регіону з боргами.
Новини України:
Президент України Віктор Янукович прибіг до свого права вето відносно закону про внесення змін у закон «Про акціонерні товариства», який надавав власнику більш ніж 95% акцій товариства та права вимагати у міноритарних акціонерів викупу їх частки.
На 06 січня 2011 року Україна залишалася другою країною за обсягами наданих коштів за програмою "stand-by" з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). На сьогодні організація надала Україні найбільшу суму кредитів у розмірі 9,25 млрд. SDR ($14,2 млрд.) після Румунії (9,8 млрд. SDR). За даними МВФ на третьому місці знаходиться Греція (9,13 млрд. SDR).
Негативне сальдо від зовнішньої торгівлі товарами України протягом січня-листопада 2010 року збільшилося на 65% - до $7 млрд. 958 млн. у порівнянні з $4 млрд. 843,1 млн. за аналогічний період 2009 року. Обсяг експорту зовнішньої торгівлі України товарами протягом січня-листопада 2010 року склав $46 млрд. 129,6 млн., обсяг імпорту - $54 млрд. 87,6 млн.
На ПФТС за підсумками тижня склалася така картина: серед лідерів опинилися акції «Укрсоцбанку» (USCB) (+4,0%) та «Центренерго» (CEEN) (+19,44%), у той час, як під тиском знаходилися акції «Укртелекому» (UTLM) (-2,21%).
Більш ніж на 1% зросли у ціні акції «Укрнафти» (UNAF). Акціонери підприємства планують реформувати компанію у публічне ФТ та вивести його на Лондонську біржу (London Stock Exchange, LSE) з метою залучання коштів для утворення публічної вертикальної інтегрованої нафтогазової компанії.
На Українській біржі у центрі уваги були «Укрсоцбанк» (USCB), «Центренерго» (CEEN), «Укртелеком» (UTLM), а також Авдіївський коксохімічний завод (AVDK), Єнакіївський металургійний завод (ENMZ) та «Донбасенерго» (DOEN).
Варто сказати, що після дивовижного раллі тижнем раніше, акції металургійних компаній продемонстрували слабкість. Так, акції «Азовсталі» (AZST) разом з Єнакіївським металургійним заводом (ENMZ) та Алчевським металургійним комбінатом (ALMK) подешевшали.
Світові ринки:
Ситуація на світових ринках була досить суперечливою, бо фондовий ринок Гонконгу, наприклад, продовжує зростати четвертий тиждень поспіль через відвищений попит на акції банківського сектору, однак інфляційні побоювання стримують масштаби зростання. Індекс FTSE Asia-Pacific піднявся на 0,7% до 267,42 пп за тиждень та протестував у четвер 30-місячні максимуми.
Лідером серед азіатських індексів став Hang Seng, котрий збільшився за підсумками тижня на 2,5% до 24,283.23 пп. Акції HSBC подорожчали на 4,8% завдяки підвищенню рейтингу аналітиками Citigroup. Експерти Nomura підняли рейтинг банків Китаю на 2011 рік, що підтримало Bank of China, акції якого зросли на 3,9%.
Між тим, Індія продовжує страждати через перспективи більш жорсткої монетарної політики з боку центрального банку, а також через інфляційні ризики. Через це, фондовий ринок Мумбаї впав до 4-місячних мінімумів. Більш того, індекс BSE Sensex зараз на 10% нижче досягнутого у листопаді рекордного піку. Також серед аутсайдерів опинився фондовий ринок Японії, де індекс Nikkei 225 Average втратив 0,4%, відступивши до рівня 10,499.04 пп.
Суттєва корекція європейських фондових індексів помітно скоротила тижневі досягнення: за підсумками п’яти сесій індекс FTSE Eurofirst 300 зміцнив свої позиції лише на 1,0%. Негативний вплив на настрої інвесторів спричинили інфляційні ризики: повідомлення про чергове підвищення Китаєм нормативів резервування для національних банків надійшло паралельно з даними по цінам виробників Британії, які зафіксували пришвидшення інфляційних процесів через зростання цін на сировину.
Деяку підтримку отримав технологічний сектор після того, як Intel звітував про квартальні здобутки, які перевищили очікування ринку. Як наслідок, акції ASML піднялися у ціні на 6,4%. Акції Infineon подорожчали на 1,6%. Також попитом користувалися акції європейських банків: BBVA (+16,5%), KBC Group (+4,4%) та National Bank of Greece (+8,5%).
Між тим, головною подією тижня у ЄС стали аукціони державних облігацій Португалії, Іспанії та Італії. Португалія продала облігації строком погашення у 2020 році на суму 599 млн. євро ($778 млрд.). Іспанія розмістила 5-річні бонди на суму 3 млрд. євро ($3.9 млрд.), у той час, як Італія продала облігації на загальну суму 6 млрд. євро.
На Wall Street сильний квартальний звіт JPMorgan Chase надав суттєву підтримку фінансовому сектору. JPMorgan повідомив про чистий прибуток у розмірі $1.12 з розрахунку на акцію, що на 48% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. За підсумками тижня акції компанії подорожчали на 4,4%. Це призвело до збільшення фінансового компоненту S&P на 1,7%. Акції Morgan Stanley піднялися на 2,4%, а акції Wells Fargo - на 2,7%.
Головною подією поточного тижня стане зустріч міністрів фінансів країн ЕС щодо ймовірного збільшення розмірів фонду допомоги країнам, які опинилися у скрутному становищі через боргову кризу. З технічної точки зору, ризики корекції зростають, однак вона може носити незначний характер.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Коментарі