хочу сюди!
 

MELANA

39 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 49-51 років

Про пульти дистанційного керування телевізорів.

(Переклав свою писанину на українську мову. Та сумніваюсь,що не наробив помилок, бо вчився ще при "совєтах", а тепер, кажуть, якось воно не так - нові правила понапридумували.)
                                                                    
                                                                                                    Про пульти дистанційного керування телевізорів.

Пульти дистанційного керування вже досить давно стали сприйматися, як звичайна річ, і коли пульт втрачає працездатність – частково, або геть повністю, то для декого це майже катастрофа, особливо для людей з спеціальними потребами. Іноді, пульт дистанційного керування телевізора, який працює некоректно (залипають кнопки, наприклад) може вивести з ладу ваш телевізор, чи інші електронні пристрої, які мають внутрішнє програмування пам”яті через так зване “сервісне меню”.

Пульт дистанційного керування – мабуть, найбільш багатостраждальний електронний прилад. Пультам перепадає “на горіхи” від усього серця – їх кнопки нещадно товчуть пальцями, на пульти сідають задом, вони часто падають на підлогу, у всіляку рідину, їх гризуть тварини, іноді ними жбурляють об стіни, та піддають іншим тортурам, які навіть неможливо уявити.

Знищивши пульт дистанційного керування, користувач стикається із проблемою придбання оригінального пульта. Придбавши так званий “універсальний пульт” –  доведеться змиритися з масою незручностей при користуванні. Пульти, які схожі за формою корпуса, кольором, та навіть з написом маркування – дуже часто непридатні для входу у “сервіс” телевізора. Але для використання звичайним користувачем такий пульт цілком придатний. Тільки от при необхідності коригування установок “сервісного меню” телевізора, майстру буде зайвий клопіт, а власнику – зайві витрати.

То що ж робити? Мудрим рішенням, беручи до уваги короткий термін життя пульта дистанційного керування, буде – придбати зразу доступний  пульт для звичайного користування, а оригінальний використовувати лише за потреби. Зберігаючи пульт, видаліть з нього елементи живлення і зберігайте їх окремо.

Навіть той пульт, який втратив свою працездатність, не слід викидати! Можливо, його ще можна відремонтувати при необхідності, якщо буде потреба втрутитися у “сервісні” налаштування телевізора. Особливо це стосується тієї техніки, яки привезена із-за кордону, і у “нашій” місцевості знайти оригінал практично неможливо.

Слідкуйте за терміном придатності елементів живлення пультів. Зазвичай, елементи живлення, якими комплектується пульт при придбанні усього пристрою, працюють доволі довго, але змінивни їх на якісь, куплені десь мимохідь, хоча б раз на місяць поглядати на їх стан, чи не “підтікають” вони? При наявності підозри негайно замініть сумнівні елементи живлення, бо випари рідкого вмісту значно прискорять втрату працездатності пульта. Якщо ж все-таки стався витік, обережно розберіть пульт, розщепивши половинки корпуса затупленим ножем, пилочкою для нігтів, і промийте плату горілкою (не спиртом), а гумку – під протічною водою, пензликом, намиливши його. Все це потрібно робити без фанатизму, бо необережна чистка пошкодить причандалля. Тільки переконавшись, що всі складові частини висохли, (зверніть увагу на стан контактних пластин “клем” пульта, чи не окислені вони у тому місці, де має бути надійний контакт із полюсами елементів живлення. Якщо є окислення – його потрібно зішкребти, потім змастити в”язким жировим неагресивним мастилом місце контакту батарей)  складайте пульт докупи.

Часто пульти перестають діяти після падіння, або удару. Найчастіше виходить з ладу осцилятор. Будь який на заміну не підійде, потрібен саме з такою частотою. Її значення зазвичай вказане на корпусі деталі.

Зручно перевіряти працездатність пульта дистанційного керування, дивлячись на випромінювач інфрачервоних променів через відеокамеру мобільного телефона, чи цифрового фотоапарата. Так можливо візуально спостерігати наявність світлових імпульсів, натискаючи по черзі кнопки пульта.

Випадково натиснувши якусь комбінацію кнопок пульта, може з”явитись якесь невідоме меню на екрані телевізора. Не змінюйте значень цифр, та інших символів – найкращий спосіб вимкнути телевізор, висмикнувши вилку з розетки. Винести пульт у іншу кімнату, спробуйте увімкнути телевізор, якщо все добре – вам пощастило. Коли ж “меню” не зникло – зверніться до спеціалістів, або спробуйте знайти інформацію у інтернеті, як полагодити свій телевізор.

0

Коментарі