Найнезвичніші аеропорти світу.
- 17.09.12, 20:14
- Авіація і космонавтика
В рамках громадської ініціативи «Жодного голосу владі!» оголошено конкурс на кращу агітаційну продукцію для всеукраїнської кампанії «Дай копняка регіоналам». Про це повідомили ініціатори конкурсу ГІ «Оновлення країни» та ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес». |
В окружній виборчий комісії №180 (центр Золочів, Харківщина) відбулося чергове засідання, на якій новозамінені члени комісії від дрібних маргінальних партійок прийняли присягу.
«За вимогою кандидата в депутати від Об’єднаної опозиції Анатолія Дмитрієва, голова ОВК Тетяна Саввова попросила членів комісії, що присягають, назвати партію яку новобранці презентують.
Так, на питання головуючої, Ольга Лобова, яка є за документами ЦВК представником партії «Русь єдина» гордо заявила: «Єдина Росія»!!!
Ще дві представниці, Світлана Гончаренко від «Союзу анархістів України» та Світлана Завадська, «Народно-трудовий союз України», назвали себе презентантами Партії регіонів в ОВК. Тобто, з урахуванням «регіоналки» Ольги Асєєвой, стало їх за особистою самоідентифікацією – троє.
На щастя, інші рекрути в члени ОВК вміли читати: перед кожним з них на столі лежала роздруківка списку членів даної комісії, тому майже без помилок, назвали політичні сили які вони «презентують», - прокоментував перебіг подій, що відбулися на третьому засіданні ОВК №180 для Харківського регіонального форуму «СКОВОРОДА», політолог Геннадій Григоренко.
Представники політичних партій, присутніх на засіданні, засипали головуючу своїми скаргами, зокрема, найцікавіші з них:
- Уповноважений від партії «Батьківщина» Валерій Рижанков: «… жіночка зараз представилася, що вона є представником «Єдиної Росії». В Україні така партія, «на жаль», незареєстрована. Це в Росії є така партія, це зовсім різні партії.
І друге питання. Наскільки я розумію тут два члени Партії регіонів присутні, … ми залишаємо за собою право звернутися до ЦВК з цього приводу»;
- Голова Золочівської «Комуністичної партії України» Марія Борох: «…ми дивимося, що люди з регіонів, з регіонів усі, а партії зовсім другі…».
Важливо відмітити, що заміна представників партій відбулася з причин їх відсутності на першому та на другому засіданнях ОВК №180.
Голова комісії Тетяна Саввова (КПУ) відсутність частини членів комісії пояснила тим, що вони, або не відповідають на дзвінки, або не можуть приїхати, бо проживають в Києві чи навіть – в Криму…
Загалом, в окружній виборчій комісії відбулася заміна дев’ятьох членів комісії з вісімнадцяти призначених постановою ЦВКза №604 «Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».
Схожа ситуація і на Львівщині де у склад виборчих комісій потрапили представники "Руської єдності","Єдиної родини", "Русі єдиної","Руського блоку","Союзу анархістів України","Ліберальної партії".
За словами аналітика Громадянської мережі ОПОРА Олександра Неберикута, такий склад окружних виборчих комісій – передусім, вина самих партій, які від цього рішення найбільше постраждали. Вони «проґавили» постанову ЦВК, якою затверджувалася процедура формування ОВК, вчасно її не проаналізувавши, та сподівалися на вдалий жереб. Як результат, опозиційні сили формально не отримали жодного представника у окружних комісіях Львівщини за винятком єдиної кандидатури від Народного Руху України та по 12 представників від фракцій «Батьківщина» та НУ-НС у ВРУ, яким автоматично гарантовано таке право відповідно до виборчого закону.
Треба додати що сам виборчий закон,ухвалений Верховною Радою 17листопада 2011 року 366(!)голосами змахує саме на змову між владою і так званою опозицією. За прийняття закону тоді проголосувало 62 депутати від фракції БЮТ і 36 від НУ-НС.З опозиціонерів проти проголосували Гриценко, Іван Заяць,Олег Ляшко і Андрій Парубій.
Угорська мова набула статусу регіональної у місті Берегове в Закарпатській обл. На сесії міськради за відповідне рішення проголосували 26 із 36 депутатів, повідомляє "5 канал".
У м. Берегове проживає понад 25 тис. осіб, 48 % населення - угорці (12,8 тисяч).
Серед іншого, рішення міської ради передбачає звернутися до всіх підприємців та установ міста щодо реалізації регіонального статусу угорської мови.
Читайте також: Робоча група схвалила нову редакцію закону про мови
Нагадаємо, що раніше болгари хотіли надати статусу регіональної болгарській мові в м. Ізмаїл, але міська рада не стала розглядати це питання, натомість надала регіонального статусу російській мові.
Раніше сьогодні Миколаївська обласна рада надала статусу регіональної російській мові. Депутати миколаївської міської ради ухвалили аналогічне рішення дещо раніше. З 13 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська ради.
Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної мовної політики" 3 липня. Це рішення викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон "Про державну мовну політику" ухвалений з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.
Читайте також: Нацтелерадіо виключило графу про мови з ліцензій теле-і радіокомпаній
Законом збережено конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 документу встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.
Як повідомляла радник Президента України Анна Герман, кількість носіїв мови, необхідна для надання їй статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%. Крім того, робоча група вже схвалила нову редакцію закону про мови. Також підготовлено пропозиції щодо розвитку державної мови, що передбачаютьукраїнізацію усіх сфер життя.
Про це 29 серпня на прес-конференції заявила голова ЛОО ВО «Свобода» Ірина Сех.
Сех оприлюднила «інструкції штабу ПР щодо роботи ОВК», які, за її словами, свідчать, що «ОВК створювалися цільово під фабрикацію і фальсифікацію виборів і узурпацію влади у виборчих комісіях».
«Інструкція має три аркуші, як діяти – коли головою є представник ПР, коли головою не є представник ПР, коли під час засіданні комісії відсутній кворум», – повідомила Сех.
«Штаб рекомендує під час проведення засідань ОВК «не нашим» членам ОВК сприяти відмовитися від прийняття присяги. Є серйозні пропозиції щодо призначення технічних працівників – персонально по прізвищах. Штаб ПР рекомендує давати пропозиції всіх «наших». Якщо голова ОВК не є представником правлячої партії, то ті люди, які пропонуються на технічних працівників мають бути «зарізані» під час процесу голосування. Також штаб пропонує збільшити кошторис на утримання технічних працівників на одну другу, ніж це пропонується кошторисом ЦВК. Щодо розподілу обов’язків членів ОВК – пропонується «нашим» членам ОВК – важливі завдання, «не нашим» – найбільш важку роботу», – повідомила голова ЛОО ВО «Свобода».
На думку Сех, «присутність у кожній із 225 ОВК одіозних, шовіністичних, проросійських організацій, які сповідують відверте українофобство та реваншизм – серед них «Русский блок», «Русское единство», «За Русь единую», «Союз анархистов Украины» є не випадковим, а свідчить про те, що режим дуже серйозно готувався до цих виборів».
Сех заявила, що у такій ситуації опозиція пропонує:
Щільний нагляд за діяльність ОВК, особливо, за представниками згаданих сил, фіксування найменших зловживань чи сумнівних рішень, негайне їх юридичне оскарження;
максимальне інформування світової громадськості, зокрема, ОБСЄ та подібних міжнародних структур про наміри та плани режиму;
інформаційно-організаційна робота з підготовки людей, виборців до захисту свого вибору після голосування.
Фото можна збільшити.Тисніть.
Служба зовнішньої розвідки Росії провела на початку 2012 року три закритих тендери на суму більш ніж 30 млн рублів (приблизно $942 тис) на розробку методик «масового розповсюдження інформаційних повідомлень в заданих соцмережах з метою формування громадської думки», – повідомляє Kommersant.
Тендери на дослідження з кодовим позначенням «Диспут», «Монітор-3» та «Шторм-12» були проведені у січні 2012 року, замовник – військова частина N54939.
Система «Диспут» (4,41 млн рублів або приблизно $138 тис) – програма «дослідження методів розвідки інтернет-центрів і регіональних сегментів соцмереж»; буде моніторити блогосферу та соціальні мережі і визначати фактори, які впливають на популярність та розповсюдження повідомлень.
система «Монітор-3» (4,99 млн рублів або приблизно $156 тис) – програма «дослідження методів таємного управління в інтернеті»; буде розробляти методи організації та управління в інтернеті віртуальними спільнотами залучених експертів.
«Шторм-12» (22,8 млн рублів або приблизно $716 тис) – науково-дослідна робота з розробки «засобів просування спеціальної інформації в соцмережах»; на основі даних попередніх двох систем буде вкидувати потрібну інформацію в соціальні мережі.
Очікують, що системи «Диспут» і «Монітор-3» будуть готові до кінця 2012 року, «Шторм-12» – у 2013 році. Виконавцем за всіма трьома конкурсами стала компанія «Итеранет». Джерело видання стверджує, що попередні випробування систем можуть проходити на країнах Східної Європи, які раніше входили до складу СРСР.