а скоро сесія)))))
- 15.12.09, 21:55
«Хід парад файних порад або Як готуватись до іспиту»
Зима.. Мабуть, чи не найкраща пора в житті студента. Час коли навколо романтично кружляють сніжинки, відкриваються ковзанки, а в повітрі витає мандариновий запах свята. Ця передсвяткова атмосфера дарує хороший настрій та бажання усміхатись. Хочеться вдягнути тепленькі рукавички, запастись хорошим настроєм і дременути на морозну вулицю, щоб разом з друзями загадати дитинство: зліпити сніговита, пограти в сніжки чи просто прогулятись засніженим парком, наспівуючи пісеньку з реклами Кока-Коли: «Свято наближається.. Свято наближається..». Ай справді, воно (свято) не за горами, але йдеться не про Новий рік чи Різдво, це щось зовсім інше, щось особливе – студентське. Адже з настанням морозного святкового січня починається насичений, гарячий період кожного з нас, хто має честь називати себе студентом вишу – СЕСІЯ! Її наближення відчувається заздалегідь, і якщо заліки вдається сяк-так здати без проблем ( або ж майже без проблем), то з іспитами ситуація значно складніша. Вони навалюються на бідненькі студентські голівки, як сніг на голову, і в ці неперевершені зимові дні, коли душа жадає свята, а організм прагне посмакувати мандаринками в теплому дружньому колі, доводиться гризти граніт науки в невеличкій кімнатці 2*2, перечитувати заздалегідь, здавалось би нескінченну кількість запитань та білетів, встигаючи нишком помріяти про справжнє зимове диво – завершення сесії!
Але ж новорічно-різдвяна днина – ніби казка.. Вона так і манить вирватись подалі з дому, прикрашати бабусину ялинку кольоровими іграшками чи вперто колядувати під вікнами сусідів.. Хіба ж до навчання в такий час? Звичайно, тільки найстійкішим вдається подолати спокусу піддатись чарам казкової пори і всидіти за книжками протягом довгих передекзаменаційних тижнів. Врешті ж доводиться наздоганяти невивчений матеріал в останній день, а то й в останню ніч перед іспитом. А це, погодьтесь нелегка праця. Вивчити за кілька годин те, що інші вчать тижнями, а то й весь місяць. Та як-не-як іспит потрібно здати, адже як можна допустити, щоб через нескладений іспит всі свята пішли коту під хвіст. Жоден порядний студент ніколи такого собі не пробачить! Отже, вихід є завжди є. підготуватись до іспиту -- ще не означає вивчити все на зубок, адже всі ми чули студентську приказку « щоби іспит добре здати – не потрібно усе знати».
Пропонуємо кілька порад, скориставшись якими іспит буде складено вдало і ще один етап до безтурботного святкування буде пройдено безперешкодно і без жодних затримок.
Порада1: Якщо за день до іспиту ви відчуваєте, що в голові вашій віє вітер, доводиться писати шпаргалки. Процес написання шпаргалок не такий легкий, як здається, потрібно вибрати з матеріалу на іспит головне, записавши його на невеличких клаптиках паперу так, щоби була хоч якась надія на те, що написане сьогодні завтра буде успішно розшифроване. Отже, пишіть розбірливо, вибирайте найважливіше, а якщо часу зовсім мало, виписуйте найрозумніші фрази і речення, на іспиті вони пригодяться, це ми вам гарантуємо!
Порада2: Написання шпаргалок забирає багато часу. Тож можна знайти однодумців у цьому питанню, і так би мовити розділити своє горе з одногрупником ( однокурсником), котрий має таку ж проблему. Шпаргалки краще ділити на двох ( трьох, чотирьох і т.д.). головне в такому випадку, не помилитись з вибором того знедоленого, що писатиме частину шпаргалок замість тебе, адже почерки бувають різні, як і дівчата…деякі розгадати зовсім легко, а для розшифрування іншим без криптографів не обійтись.
Порада3: Якщо ви вирішили проявити неабияку сміливість, і таки вивчити необхідні відповіді на іспит, замість написання «шпор», доведеться розрахувати свої сили на цілу ніч. Для важкої ніченьки за підручниками і конспектами вам не обійтися без:
- міцної ароматної кави ( цей напій завжди вмів чудово відганяти сон)
- хорошої музики ( бажано інструментальну, вона частенько навіть сприяє засвоєнню матеріалу)
- файного настрою ( як же без нього, якщо відчуваєте, що настрою немає, зробіть його собі штучно. Відсутність настрою заважатиму вам вчитись)
- морозива, цукерків, фруктів й інші смаколиків ( доведено: активізують діяльність мозку)
- і насамкінець, звичайно ж , необхідні відповіді на запитання до іспиту))
Порада4: Ось вже й світанок не за горами, а вчити ще непочатий край. В такій ситуації краще віддати перевагу сну, бо вічно невиспаний студент має право на годинку –дві спокійного сну, навіть в таких несприятливих, можна навіть сказати, надзвичайних умовах. Для кращого результату можна також надиктувати відповіді на ще не вивчені запитання на диктофон і лягти спатоньки в навушниках . Кажуть, допомагає. Не вірите? А згадайте слова пісні, котру вчора слухали перед сном. Чи уві сні? Можете? Я ж казала.))
Порада5: Наостанок: коли важка передекзаменаційна ніч відлетіла в минуле, наберіться сил та хорошого настрою, візьміть всі необхідні для здачі іспиту «інгредієнти», усміхніться своєму зображенні в дзеркалі і підморгніть найбільш вдалій у вашому життя фотографії у заліковці. А тепер ніжки в ручки і гайда на іспит! І не сумнівайтесь, все буде ОК.
Успіху вам…і студентської халяви!!!)))
Коментарі
Гість: aleks_1234
115.12.09, 22:02
а як же ж наш кращій друг інтернет Сто разів мене на іспитах виручав
Лянця
215.12.09, 22:04Відповідь на 1 від Гість: aleks_1234
писати про інтернет в інтернеті....банально....
BrilliantLady
315.12.09, 22:08Відповідь на 2 від Лянця
банально-не банально, а іноді він таки рятує))))
з власного досвіду знаю))))))
а взагалі замітка - кул )))
сенкс за поради)))
Лянця
415.12.09, 22:12Відповідь на 3 від BrilliantLady
рятує??
не те слово! мене завжди рятує)))
але я до питання підготовки творчо підійшла))))))))
BrilliantLady
515.12.09, 22:17Відповідь на 4 від Лянця
згодна))))
от у мене з 20 січня сесія, тоді й перевірю)))))))
Йоожа
615.12.09, 22:46
успехов и хороших оценок!
YriiL
716.12.09, 09:03
і тоб і
N 47-ий
816.12.09, 14:10
Ґрунтовно!!!
Воїн світла
917.12.09, 12:41
Хороші поради На практиці перевірено, якщо знати хоть 50% матеріалу, то все здається на ура